DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #784690  autor: Sławek
 14 lut 2015, 13:45
Rozważam dwa komputery:

http://acer.strefamarek.allegro.pl/lapt ... -win8.html
http://allegro.pl/laptop-asus-vivobook- ... 99300.html

Na korzyść pierwszego przemawia matowa matryca, bezgłośna praca (chłodzenie pasywne i brak magnetycznego dysku), mniejsza waga i design, na minus 32GB pseudodysku (eMMC).

Na korzyść drugiego dysk SSD 128GB... i to chyba tyle.

W przypadku Acera można teoretycznie kombinować z kartą pamięci 64 czy 128GB... tylko że w tym komputerze ona się nie chowa w środku, tylko wystaje po włożeniu do gniazda. Jest w nim w środku miejsce na typowego twardziela, ale na płycie głównej brak gniazda. Chyba że przelutować jedno USB do wewnątrz i w ten sposób podpiąć dodatkowy dysk.

Dodam, że dla mnie optymalna ilość miejsca to właśnie 120GB.

Proszę o radę :-)
 #785066  autor: astromaniak
 16 lut 2015, 05:33
Na niekorzyść pierwszego przemawia serwis tylko i wylacznie w czechach i czas oczekiwania na naprawe ponad miesiac :P
Na korzysć Asusa przemawia wszystko :P
 #785102  autor: ywis
 16 lut 2015, 11:58
astromaniak pisze:Na korzysć Asusa przemawia wszystko :P
Co do serwisu, to można by było dużo pisać, miałem przyjemność korzystać... no ale to było jakieś 3-4 lata temu, może coś się zmieniło do tego czasu.
 #785111  autor: kamil1221
 16 lut 2015, 12:40
W Asusie kuzynki padła płyta główna.
Wszystkie formalności związane z serwisem załatwiłem "online" z zamówieniem kuriera (trzeba było później tylko zadzwonić by potwierdzić odbiór). Całość zabrała ok. 8 dni kalendarzowych, więc jak dla mnie czas rewelacyjny.

Dysk eMMC nie jest taki tragiczny. Sam posiadam taki w tablecie Lenovo. Do podstawowych czynności typu Office, film, muzyka oraz net w zupełności wystarczy. W twoim przypadku raczej przejmowałbym się jego wielkością.
 #785236  autor: Sławek
 17 lut 2015, 02:42
eMMC nie jest tragiczny, ale wydajnościowo jest porównywalny do klasycznych twardzieli, a nie powinno się (podobnie jak na SSD) używać pliku wymiany, bo odczytami i zapisami można szybko zajechać taki nośnik. Z zainstalowaniem drugiego systemu (linuks) też będzie kłopot z racji problematycznego partycjonowania.

Serwis niespecjalnie mnie interesuje, bo do tej pory nigdy żaden komp mi się nie zepsuł (inna sprawa, że dość często zmieniam), oprócz jednego kompa, na którego i tak już nie miałem papierów (przepadły w podróży), więc go po prostu sprzedałem.

Martwi mnie matryca... jestem przyzwyczajony do FullHD z dobrym odwzorowaniem kolorów... chyba na obu będzie z tym męka :mrgreen:

Jest jeszcze takie coś... z tym, że jakoś nie mam przekonania do dysków magnetycznych (SSD wymiatają). Na plus ekran... 13,3"
http://allegro.pl/acer-aspire-es1-311-i ... 14039.html

No ale też waga...
Acer 11,6" - 1,29 kg
Asus 11,6" - 1,30 kg
Acer 13,3" - 1,60 kg (ile może ważyć dysk magnetyczny? Może z SSD komp ważyłby sporo mniej?)
astromaniak pisze:Na korzysć Asusa przemawia wszystko :P
Co znaczy "wszystko"? Matryca-lustro też?

We wszystkich prawdopodobnie jest HD Graphics (Bay Trail) - ciężko było się doszukać szczegółowej informacji. Krótko mówiąc - kicha z grafiką.
 #785573  autor: Sławek
 18 lut 2015, 19:17
Podbijam i uzupełniam.

Przyjrzałem się obu w Saturnie.

I oto moje podsumowanie:

ASUS:
+lepsza klawiatura, bardzo wygodna, "miękka"
+lepsze odwzorowanie kolorów (a przynajmniej większa soczystość, choć recenzje podają, że zaledwie nieco ponad połowę palety RGB jest w stanie wyświetlić)
+dysk (do wyboru SSD 128 GB albo HDD 500GB)
+waga 1,2 kg
+3 x USB
-pamięć wlutowana na stałe (brak możliwości rozbudowy)
-podobno się grzeje
-miewa głośne chłodzenie
-ekran błyszczący jak lustro
-z opinii internetowych dość awaryjny

ACER:
+matowy ekran
+waga 1,2 - 1,6 kg w zależności od modelu (są też 13,3")
+całkowicie cichy z powodu brak HDD i pasywnego chłodzenia
+bardzo czuły touchpad
+możliwość rozbudowy RAM do 8GB
- dysk eMMC o wydajności na poziomie typowego twardziela 5400 rpm
- pojemność 32 GB, co oznacza konieczność rozbudowy o kartę pamięci (w najlepszym razie prędkość podobna do eMMC) lub przelutowanie jednego USB do wewnątrz i podłączenie w ten sposób dysku SSD (miejsce w środku jest, tylko brak złącza na płycie głównej)
-tylko 2 USB, z czego tylko jedno 3.0 (w przypadku rozbudowy o dysk jak wyżej, dylemat, które USB zająć na stałe)


Zatem... nie czuję się mądrzejszy :-D
 #785799  autor: Chemicalifornia
 20 lut 2015, 00:22
A jakie ma znaczenie ile laptop waży?

3210>6210>6210>6310i>6021>K800i>iPhone3GS&E66>GalaxyNoteII&E6-00> One M9 & Xperia Z1 & Galaxy Note II
In all those mysteries you're taken by surprise
You never thought to see that look was in his eyes
 #785834  autor: ywis
 20 lut 2015, 09:31
Chemicalifornia pisze:A jakie ma znaczenie ile laptop waży?
Jeśli ktoś nosi go ze sobą, np. do pracy, kawiarni, na studia, etc., no to chyba waga ma duże znaczenie.
 #785940  autor: Sławek
 20 lut 2015, 16:41
Chemicalifornia pisze:A jakie ma znaczenie ile laptop waży?
A co Twoja wypowiedź wnosi, bo nie bardzo rozumiem? Mój dylemat jest jasny i konkretny - rozważam plusy i minusy. To jest dla Ciebie istotne, dlaczego uwzględniam wagę?
 #786234  autor: Gitarka
 21 lut 2015, 19:12
Miałam Acera, jak dla mnie za słaby, zwykłe programy do obróbki filmów sie zacinały
 #795149  autor: Francesca
 09 kwie 2015, 19:03
Wszystko też zależy od tego jaką masz wersję ;). Chociaż ja też wolę Asusy.
 #797138  autor: jacekses
 19 kwie 2015, 13:50
Miałem netbooka z Acera. Szybko zaczął się psuć: nie dało się go włączyć, wariował, zawieszał się. W końcu po roku padł. Nic nie dało się z nim już zrobić. :(
 #801294  autor: pawcio1978
 12 maja 2015, 11:50
:Slawek: jak dla mnie zaden. Zarowno 128 jak i 64 szybko zapelnia sie. Bez wzgledu na OS i soft. Nie lepiej miec troche ciezszy, ale z 500GB na pokladzie?
 #801385  autor: wook
 12 maja 2015, 21:32
pawcio1978 pisze:Zarowno 128 jak i 64 szybko zapelnia sie. Bez wzgledu na OS i soft. Nie lepiej miec troche ciezszy, ale z 500GB na pokladzie?
Nie, SSD są szybsze, nie są wrażliwe na wstrząsy (w HDD jak masz uruchomiony komputer np. w torbie w samochodzie może się dysk uszkodzić) a do magazynowania danych można mieć dysk zewnętrzny (btw 500 GB też się szybko zapełnia).

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"
 #801386  autor: cyanoone
 12 maja 2015, 21:58
Ja bym polecił jakiś tablet z systemem komputerowym tak z 10 cali + etui + klawiatura. Widziałem taki zestaw za 600 zł na znanym portalu aukcyjnym. 10 cali powinno być bardziej poręczne niż 13, no i zawsze można odłączyć klawiaturę i mamy na czym komfortowo przeglądać telepolis na kanapie ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)
 #801396  autor: buba1234
 12 maja 2015, 22:38
JA się zastanawiam nad hybrydą Tablet LENOVO Yoga 2 10 LTE (1051L)


Obrazek

Obrazek

Tablet Lenovo Yoga 2 10" z systemem Windows 8.1 charakteryzuje się innowacyjnym designem, wielofunkcyjną konstrukcją, pojemną bateria umożliwiającą pracę, aż do 15 godzin. Został skonstruowany tak, aby był jedynym w swoim rodzaju. Cztery sposoby korzystania z tabletu - połóż, postaw, trzymaj w dłoni, powieś i używaj tabletu tak, jak potrzebujesz w danej chwili.


Korzyści:

Cztery możliwości ustawienia tabletu, pozwolą korzystać z niego w możliwie jak najwygodniejszy sposób
Wyrazisty i nasycony barwami 10 calowy ekran dotykowy w technologi IPS i rozdzielczości 1920x1200
Błyskawiczne wykonywanie zadań dzięki wydajnemu czterordzeniowemu procesorowi Intel Atom Z3745
Dużą ilość miejsca na dane, zdjęcia, filmy czy aplikacje zapewni wbudowana pamięć 32GB
Czytnik kart pamięci microSD pozwoli zamontować kartę o maksymalnej pojemności do 64GB
Baw się, pracuj, przeglądaj internet cały dzień bez konieczności ładowania dzięki baterii działającej do 15 godzin
Rób zdjęcia i przeprowadzaj videorozmowy dzięki dwóm kamerom przedniej 1.6 Mpix oraz tylnej 8 Mpix
Łatwy i szybki dostęp do Internetu dzięki wykorzystaniu modemu LTE i łączność WiFi
System Windows 8.1 zapewnia płynne i szybkie działanie programów
Twórz edytuj i udostępniaj dokumenty przy pomocy pakietu Office 365
Klawiatura w zestawie
No i ma wbudowany modem LTE, co powinno już być standardem, a nie wszędzie jest.

________________________________
 #801413  autor: forum_tg
 13 maja 2015, 07:13
Tablet za 600 zł? bez przesady, to zabawka z reklam, a nie tablet. częściej bedzie się przycinał, niż działał. większość to wszystko sprzęt nic nie warty.
z tańszych modeli zobacz na yoga 2 z modemem cena ok 1100 zł - fajny model jak za tą cenę.