DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #686955  autor: buba1234
 01 sty 2014, 18:14
Muszę kupic router, kompletnie sie nie znam.
Nie chcę sprzetu, który jak najpopularniejszy tp-link za 50zł mocno sie grzeje.

Miejsce: mieszkanie w bloku
Ilość urządzeń: pc, laptop, 2 smartfony, w przyszłości moze tv.
Jestem w sieci osiedlowej z modemu mam kabel Ethernet RJ45.

PC bedzie polaczony kablem, laptop mozliwe ze tez czasami kablem, a czasami przez wifi.
SmartTV tez bedzie na kabel więc minimum 3 porty LAN

Czy to bedzie dobre?
Netgear On Networks N300R
Kod: Zaznacz cały
http://www.ceneo.pl/22553635#tab=click
Obrazek


Proszę o propozycje mozliwie routerów z 2013 roku, nie grzejących się. Jak macie jakies strony z artykułami, czy inne przydatne linki to też możecie podać.

________________________________

 #687368  autor: forum_tg
 03 sty 2014, 08:59
Tanie i całkiem dobre są modele D-linka. bez problemu kupisz z Wi-Fi b/g/n, a jak chcesz z ac to trzeba sporo dołożyć.

W tej cenie są bardzo dobre.

 #687435  autor: Wiola_K
 03 sty 2014, 13:29
ja mam netgear inny model. Ma 4 wejścia na kable;-) działa ok. Nie zauważyłam żeby się grzał.

 #688646  autor: buba1234
 07 sty 2014, 19:33
Dzieki za odpowiedzi, jeszcze zarejestrowałem sie na elektrodzie i wybrałem Asus RT-N10U i go polecam, jest to przyszłościowy sprzęt bo ma wejscie USB [na drukarke, albo dysk, pendrive'a, lub modem 3G/4G]. W sumie to także tani router LTE. W PL sa bardzo atrakcyjne ceny na net mobilny. W kilku miastach Play odpalił już LTE tam jest internet na kartę z darmowym LTE 200GB na predkosci 15Mbit/s a po przekroczeniu predkosc spada do 2Mbit/s i tak co miesiac, koszt to utrzymanie waznosci startera najlepiej wychodzi Red Bull Mobile wlozyc do modemu LTE, ładowanie 50zł co 100 dni. Kasa zostaje na koncie do wykorzystanie jak będziemy w zasiegu samego 2g/3g lub na rozmowy i smsy/mmsy.

Obrazek

Na tym Asusie łapię prędkość o 0,5 Mbit/s mniejsza niz na kablu i to w sytuacji gdy sygnał ma do pokonania parę metrów i scianę żelbetową. Router się nie grzeje jest letni. Budowa solidna. Instalacja to własciwie podpiecie kabli, uruchomienie kompa, wejście w przegladarce www na strone z instrukcji i ustawienie hasła, klucza i nazwy sieci - 20 sekund. Polecam warto.

________________________________

 #688655  autor: pakierhakierxd
 07 sty 2014, 20:02
Ja polecam Tp Linka używam od dawna i wg mnie ta firma robi dobre routery :),dlinka ma mój kolega i co dzień się zawiesza mu net i pomaga restart routera więc wydaje mi się że to jego wina,u mnie każdy router jaki miałem poza Netia spotem był ok :D

[ Dodano: 2014-01-07, 20:03 ]
Jak masz duże mieszkanie to ja bym wybrał coś z 2,3 antenkami :)
w bloku powinna 1 wystarczyć.

Pozdrawiam :)

 #688695  autor: buba1234
 07 sty 2014, 22:31
Co ciekawe jedna z sieci w bloku jest niezabezpieczona.

Moja jest zabezpieczona przez WPA2, choc o dziwo przez chwile smartfon pokazywal jako otwartą, po ustawieniu haseł, teraz jest OK. DZiwi mnie też, że po podłaczeniu kabli a jeszcze przed ustawieniem haseł jest moment gdy siec była otwarta [powinna być jakaś prowizoryczna ochrona nawet przed założeniem haseł przeze mnie].

Macie jakies podstawowe porady odnosnie uzywania wifi? Jestem dopiero poczatkującym.
Ja zawsze wyłączałem modem z pradu jak nie uzywałem kompa [zasilacz sie grzał, chyba nowe modemy nie maja juz takiej przypadłości?], teraz też tak robię i z modemem i z routerem, nie uzywam to wyłączone. Jak sprawdzałem smartfonem w nocy, to sąsiedzi mają chyba to włączone nawet w nocy.

________________________________

 #688698  autor: pakierhakierxd
 07 sty 2014, 22:47
Ja nigdy nie wyłączam.Jest zabezpieczona sieć hasłem i jest ok :) .To dużo prądu nie ciągnie,pozatem podziwiam cię chce ci się bawić w włączanie/wyłączanie ,trochę to trwa ...,nie widzę sensu wyłączania ...,to prawie nic nie je.

Pozdrawiam :)

 #688707  autor: buba1234
 07 sty 2014, 23:34
Osiedlówka nie powinna wymieniac co pare lat modemów. Zasilacz modemu się grzeje ostro, a nowy router prawie w ogóle. Poza tym nie chce mieć nonstop wifi właczonego, nie chodzi tylko o prąd. Zresztą wystarczy nacisnąć przycisk na listwie.

________________________________

 #688736  autor: Halldor
 08 sty 2014, 09:15
tp link za 50 zł się grzeje? Mi tam działa awaryjnie od dawna, znajomym też. Nie ma co przepłacać za router

http://www.tuffi.pl/torebki_skorzane.html

 #688741  autor: pakierhakierxd
 08 sty 2014, 09:38
Ja mam Tp Linka nie grzeje się,wcześniej miałem thomsona router,tak samo modem też ich,netia spota itp. i żadne się nie grzało ...,tak pozatem nawiasem mówiąc czasem że urządzenia się grzeją to normalne,przykład telefonów typu smartphone/tabletów.

Pozdrawiam :)

 #692595  autor: cyanoone
 22 sty 2014, 19:03
Od siebie polecam TP linka + Openwrt/Gargoryle PL. Router jest stabilny i mam multum opcji konfiguracji.
pozdrawiam ;)
PS mam wdr3600

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)