DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #674055  autor: wook
 12 lis 2013, 11:30
co sądzićie o asusie t100? czy jego podzespoły wystarcza do płynnej pracy z officem i przeglądarka internetowa? Jak sądzićie bateria starczy na cały dzień? Czy da się zainstalować ubuntu?

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #674091  autor: drcox
 12 lis 2013, 15:03
Tak, wystarczą do płynnej pracy z Officem.
Tak, starcza na cały dzień, jakieś 10 godzin.
Nie, nie da się zainstalować Ubuntu.

 #674098  autor: user_delete34
 12 lis 2013, 15:35
drcox, posiadasz taki sprzęt?
Dlaczego nie postawisz na tym ubuntu (o możliwość mi chodzi, nie o Twój wybór)?

 #674110  autor: wook
 12 lis 2013, 16:25
a jak z przegladaniem neta? Chodzi mi o strony z flashem (youtube, gra anno online)

[ Dodano: 2013-11-12, 16:26 ]
a w excelu płynnie liczy?

[ Dodano: 2013-11-12, 16:27 ]
w sensie że płynnie

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #674123  autor: wtd
 12 lis 2013, 16:49
Jak wygląda multitasking w win8 (w trybie pulpitu) przy otwartym w tle chrome z milionem zakładek i jakimś programem pocztowym? Działa płynnie dalej? Da się do tego dorzucić jakiegoś pdf i doca? Bo głównie o to się martwię przy takie ilości ramu.

 #674128  autor: drcox
 12 lis 2013, 16:58
Markadiusz pisze:drcox, posiadasz taki sprzęt?
Nie, ale trochę z nim czasu spędziłem rozważając zakup. Ale w końcu stwierdziłem że wolę 7' tablet i normalnego laptopa.
Dlaczego nie postawisz na tym ubuntu (o możliwość mi chodzi, nie o Twój wybór)?
Secure Boot i takie tam pierdoły. Choć widzę jakieś filmiki z Ubuntu na tym, więc może się jednak da? Pytanie wtedy o kompatybilność sprzętu i sterowniki.

Co do wydajności to nie dawałbym 100% pewności, że odpalenie miliarda zakładek w Chrome nie spowoduje jakichś zacięć, widziałem już jak mocniejsze konfiguracje klękają pod nawałem Chrome, które lekką przeglądarką nie jest. Na pewno praca nie jest tak komfortowa jak na normalnym laptopowym procesorze typu Core i3. Niedługo (albo i już) ten sprzęt powinien się pojawiać w sklepach typu RTV Euro AGD na wystawach i tam bym radził go sobie przetestować - żeby potem nowego Windowsa nie przeklnąć a sprzęt "do wszystkiego" nie okazał się jak z przysłowia...

 #674207  autor: wook
 12 lis 2013, 20:18
znalazłem już info na temat ubuntu i jest problem ze sterownikami do wifi, grafiki, i ekranu dotykowego. ale to trudno z windowsem też da się żyć, kafelki w sumie mi się podobają, pytanie czy wszelkie modemy usb do netu będą działały (jakieś Huwaeie, zte itp)? bo myślę by kupić takiego zamiast smartphona do neta, office poza domem. bo kosztuje tyle samo co telefon który miałem zamiar kupić.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #674222  autor: wtd
 12 lis 2013, 21:09
Modem powinien działać, to w końcu normalny windows, tylko musisz go wpinać albo do klawiatury albo kupić przejściówkę ma micro usb (zwykłego nie ma w tablecie). Słyszałem jedynie że dyski zewnętrzne bez swojego zasilania nie chcą z nim współpracować.

 #674228  autor: wook
 12 lis 2013, 21:32
spoko mam huba z zasilaniem własnym, a przejściówkę jakąś na micro usb mam (wtyk ma microUSB typu B)

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #674232  autor: drcox
 12 lis 2013, 21:40
Pod USB będzie teorytycznie działać wszystko, to normalny Windows x86 nie różniący się niczym od tego w komputerze stacjonarnym. Czy jednak port zapewni odpowiednie natężenie prądu dla modemu bądź np. dysku zewnętrznego bez własnego zasilania - nie wiem i mam wątpliwości.

 #675062  autor: wook
 16 lis 2013, 13:13
taki GoCLever Tab A73 mógł uciągnąć dysk 2,5" to to raczej też da radę.

jak sądziće warto dorzucić około 100 pln za wersję z 64 gb pamięci wbudowanej? Nie biorę pod uwagę wersji z dyskiem w doku.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #675088  autor: wtd
 16 lis 2013, 15:01
wook pisze:jak sądziće warto dorzucić około 100 pln za wersję z 64 gb pamięci wbudowanej? Nie biorę pod uwagę wersji z dyskiem w doku.
Jak dla mnie bez dwóch zdań warto. Zwłaszcza że karta 32GB nie jest wcale jakoś drastycznie tańsza a tak masz cały czas wolny slot na dalsze poszerzanie.

Swoją droga, jak widzę że 64GB jest taki tani to się znowu zaczynam nad nim zastanawiać, chociaż z drugiej strony ostatnio zacząłem myśleć nad netem 3G w tablecie, a jakieś dyndające na zewnątrz modemy średnio mi się podobają.

EDIT: A mógłbyś rzucić jakimiś linkami do sklepów? Bo gdzie nie patrzę to mają tylko 32, ew. w przedsprzedaży wersje z dyskiem.

 #675126  autor: wook
 16 lis 2013, 18:10
kartę 32 gb c10 już mam, pozostałość po telefonie. Ja nie mam zamiaru kupować w pl, w walmarcie jest wersja 64 gb za 380 usd (wersja 32 gb kosztuje gdzie indziej 350 usd).

[ Dodano: 2013-11-16, 18:13 ]
a i za swoją kartę 32 gb class 10 dałem 100 pln w 2012 r

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #675144  autor: wtd
 16 lis 2013, 19:03
wook pisze: Ja nie mam zamiaru kupować w pl
A, to wiele wyjaśnia. Ostatnio słyszałem że do polski ma w ogóle nie trafić wersja 64, liczyłem że coś może się zmieniło. Wersja z dyskiem 500GB niezbyt mnie przekonuje, jako że przy używaniu jako tablet dysku już nie ma. Chociaż z drugiej strony, za raptem stówę więcej może to być niezła opcja jako dodatkowy storage do tabletu.

 #675198  autor: wook
 16 lis 2013, 21:30
ja nawet tej wersji nie biorę pod uwagę (właśnie że względu na tryb tabletowy), bo jak będę potrzebował więcej miejsc to użyje dysku na usb 3.0.
Wiecie czy jest cło na komputery/laptopy/tablety/netbooki (jako co to zakwalifikują)? Ogólnie nie mam na czym sprawdzić teraz taryfy celnej. Jakby sprzęt był używany ze śladami paluchów (wysłany jako gift) to też dodają podatki?

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #675360  autor: wtd
 17 lis 2013, 16:06
VAT 23%

 #675967  autor: wook
 19 lis 2013, 16:27
a vat dolicza w usd? Czy przelicza na pln i dopiero vat? Zakładam cenę z przesyłką na 400 usd (sam sprzęt to 380 usd). Ile zapłacę?

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #675992  autor: wtd
 19 lis 2013, 17:38
A co za różnica czy najpierw doliczą vat czy najpierw zmienią walutę? 23% to i tak 23%. Ale jeżeli dowalą ci VAT to przy obecnym kursie wyjdzie pewnie jakieś 1500pln z groszem, naprawdę by musiało ci zależeć na T100 z 64GB żeby się bawić w takie kombinacje.

 #676079  autor: wook
 19 lis 2013, 21:43
zależy mi właśnie ta tych 64 gb, by mieć większość rzeczy w tabie a nie na dysku zewnętrznym.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #676239  autor: wtd
 20 lis 2013, 16:51
Zawsze możesz do niego wsunąć kartę 64GB.
No i zobacz jak z gwarancją, jeżeli nie jest ważna w Polsce to ja osobiście bym chyba nie kombinował ze ściąganiem go.