DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #672890  autor: szyman12
 06 lis 2013, 12:39
Witam

Kiedyś pisałem w sprawie laptopa na gwarancje, temat znowu wraca ale w trochę innej formie. Wczoraj przywieziono mi nowego laptopa Lenovo. I mam problem z wentylatorem, gdyż po 5-10 minutach wchodzi na wyższe obroty, które może nie są nie do zniesienia, ale troszkę irytują.

Zastanawiam się, żeby oddać go na gwarancje. No i właśnie czy mogę w tym przypadku skorzystać z niezgodności z umową? A druga sprawa, jeżeli wyślę go do serwisu, a się okaże że wszystko jest w porządku to ja wtedy płacę za to?

 #672895  autor: Morvius
 06 lis 2013, 12:47
te pytania raczej zadaj osobie która ci podbiła gwarancję a nie na forum bo każdy sklep i każda firma rządzi się swoimi prawami. pozdrawiam :D

Klasyczny obserwator wątku.

 #672903  autor: szyman12
 06 lis 2013, 13:37
@Morvius może i masz racje. Tyle z tego co zauważyłem, to każdy sprzedawca jak chcesz coś od niego kupić to jest miły, słodziutki, ukochany, ale jak tylko następuje kłopot to ma Cię w tylnej części ciała. Dlatego wolę dowiedzieć się co i jak przed.

 #673085  autor: wook
 07 lis 2013, 07:42
laptop się grzeje, jak usuniesz kurz ze środka to będzie ciszej. U mnie pomogło czyszczenie

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #673111  autor: Morvius
 07 lis 2013, 11:45
no zdaję sobie z tego sprawę ale spróbować możesz, co ci szkodzi. podejdź do punktu a może sprzedawca nie będzie sprawiał kłopotów? co do czyszczenia, no możliwe że pomoże ale przecież to nie jest urządzenie używane tylko chyba nowe jak mi się zdaje więc skąd w nim kurz miałby się znaleźć?

Klasyczny obserwator wątku.

 #673263  autor: Vieslav
 08 lis 2013, 07:44
Podaj model laptopa wraz z pełną konfiguracją.

 #673593  autor: szyman12
 09 lis 2013, 21:26
laptop się grzeje, jak usuniesz kurz ze środka to będzie ciszej. U mnie pomogło czyszczenie
Tak jak Morvius powiedział, laptop jest nówka, także kurz nie powinien się dostać. Przeczyściłem kraty wentylacyjne z zewnątrz odkurzaczem jednak to nic nie dało.
Podaj model laptopa wraz z pełną konfiguracją.
Laptop to Lenovo B590 z Intel Pentium 2020M i W7HP. Konfiguracja, jak i sam laptop są z tej aukcji.

Trochę się już dowiedziałem co i jak odnośnie gwarancji jak i niezgodności towaru z usługą. Jednak nurtuje mnie pytanie. Czy jeżeli oddam na gwarancje jakiś produkt z daną wadą. Zostanie ona naprawiona. A powiedzmy, że po pół roku ta sama wada produktu wróci to czy będę mógł oddać go w ramach niezgodności towaru z umową?

 #674294  autor: Vieslav
 13 lis 2013, 09:44
Na początek speedfan i odczyt temperatur podczas zwiększonych obrotów oraz użycie procesora.

 #674763  autor: szyman12
 15 lis 2013, 08:54
Temperatury były sprawdzane w Speedfan i Core Temp w obu przypadkach (przed i po) były w granicach do 35 stopni. Wentylator działa tak niezależnie od wybranego systemu (W7 HP oraz Ubuntu) czy planu w PowerManager [dodam, że jak w PowerManager wybiorę opcje : Power management CPU: Disable to wentylator automatycznie wskakuje na wyższe obroty, już nie czeka tych 10 minut].
BIOS jest zaktualizowany do najnowszej wersji, sterowniki również.
Przeczyściłem laptopa od zewnątrz odkurzaczem. Efekt? Żaden.