DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #663577  autor: m_w
 23 wrz 2013, 14:13
Cześć.
Chcę kupić Xbox 360 w kwocie do 400zł. Ma służyć do grania w Fifę 13/14. Musi mieć HDMI. I nie wiem, o co chodzi z tym wszystkimi LT 2.0/3.0, czy jak jest przerobiony to można grać w oryginalne gry przez internet? Bo chciałbym grać na multiplayer. I co to są te RROD'y? Czy to wyklucza całkiem konsolę? Jak rozpoznać wersje, które te błędy mają najczęściej?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc komuś zorientowanemu :)

 #664179  autor: adiq1033
 26 wrz 2013, 00:27
Szukaj wersji tylko z HDMI, najlepiej z datą produkcji 2009-2010 - są to konsole z płytami głównymi "Jasper" - najmniej awaryjne. LT 2.0/3.0 to wersja modyfikacji napędu, która pozwala Ci uruchamiać kopie gier. Na oryginałach zawsze możesz grać, ale jeśli zdecydujesz się przerobić konsolę i podłączyć do sieci to na 100% zostanie kiedyś nałożona na nią blokada (tzw. "ban" - dożytowni) i więcej nie pograsz Online. Wystarczy, że będziesz musiał pobrać aktualizacje, które są dosyć często wypuszczane - właśnie po to, by blokować przerobione konsole i ich dyski. RRoD dotyczy starszych wersji konsol (roczniki 2006-2008). Naprawa jest możliwa (wydatek około 80zł), ale nieopłacalna, bowiem prędzej czy później usterka powroci. Wersje konsoli najłatwiej jest rozpoznać po dacie produkcji (umieszczona z tyłu konsoli) lub po wyjściu zasilania.

Chcesz kupić tą konsolę tylko pod grę w Fife? To ciut nieopłacalne, zwłaszcza, że ta gra będzie wydawana na Xbox 360 do 2015 roku. Nie wiem, z którego okresu masz komputer, wymień tu podzespoły, bo może opłacalniej będzie Ci go ciut zmodernizować, niż kupować konsolę. PC też możesz podłączyć pod telewizor i cieszyć się grą po sieci, nie ponosząc za to co miesięcznych opłąt ("Xbox Live" - granie po sieci na Xbox 360 jest płatny). Fifa nie ma tak dużych wymagań. Ja mam wprawdzie komputer złożony od podstaw za ~1000zł i gra (Fifa 13) bez problemu działa na optymalnych ustawieniach + FullHD 1080p. Teraz wyczekuje tylko na 14 - wersje demonstracyjną zdążyłem wypróbować, rewelacja.

Xbox jest starej daty. Pod konkretny tytuł nie opłaca się go kupować, chyba, że myślisz o pograniu we wszystkie znakomite produkcje, które ukazały się na tą konsolę: Gears of War, Forza, Fable, Halo, a najbardziej kuszące jest chyba nowe Grand Theft Auto V. ;)

 #664201  autor: m_w
 26 wrz 2013, 08:09
Dzięki wielkie ;) Wiadomo,że nie tylko pod Fifę, tylko najbardziej lubię tą serię gier.Ale wiadomo, że GTA V też nie pogardzę ;P A ile trzeba płacić miesięcznie na Xbox Live?

 #664206  autor: user_delete27
 26 wrz 2013, 09:02
m_w, ja wlasnie pod GTA V zamowilem nowego x360 z dyskiem 250 gb i przerobionego na RGH czyli wszystkie kopie zapasowe dzialaja. Lepiej doloz pare zlotych i kup nowego na gwarancji, przynajmniej 2 lata spisz spokojnie.

 #664477  autor: adiq1033
 27 wrz 2013, 13:06
m_w, ja wlasnie pod GTA V zamowilem nowego x360 z dyskiem 250 gb i przerobionego na RGH czyli wszystkie kopie zapasowe dzialaja. Lepiej doloz pare zlotych i kup nowego na gwarancji, przynajmniej 2 lata spisz spokojnie.
Nie opłaca się w tym momencie kupować nowego Xbox 360 w cenie ~1000zł, bo za tą kwotą masz jednostkę centralną, która uruchomi wszystkie te gry w zdecydowanie lepszej jakości. Dla przykładu głupia Fifa 13 na X360 działa tak na oko na srednich ustawieniach graficznych wersji pecetowej, a w dodatku jeśli chcesz pograć Online z przyjaciółmi, to musisz płacić za konto Gold w Xbox Live.

I konsola z RGH = unieważnienie gwarancji. Aby wykonać tą modyfikację sprzętu musisz rozkręcić urządzenie, a w ten sposób naruszasz warunki umowy z producentem. I źle zrobiłeś kupując wersję z dyskiem 250GB - wystarczyło zamówić wersje Arcade z wbudowanymi 4GB pamięci wewnętrznej + osobny zewnętrzny dysk, który podłączyłbyś do konsoli. Chyba, że dostałeś gwarancję serwisową (czyli konsola reperowana jest przez komis/sklep, w którym ja kupiłeś), dla mnie jest ona bezwartościowa, bo jeśli zepsuje Ci się cos w konsoli, np. padłaby płyta główna to nie licz na to, że zostanie to uwzględnione według "ich zasad" - zasad Polaczków-handlarzyków. ;) Na szczęście Jaspery i Slimki są właściwie bezawaryjne. Jedyne co częściej przytrafia się w ich liście awarii to napędy (w skutek użycia i wieku psuje się laser) bądź przycisk dotykowy (dotyczy X360 Slim).
m_w pisze:Dzięki wielkie ;) Wiadomo,że nie tylko pod Fifę, tylko najbardziej lubię tą serię gier.Ale wiadomo, że GTA V też nie pogardzę ;P A ile trzeba płacić miesięcznie na Xbox Live?
Miesięcznie nieopłaca się wykupywać (wychodzi około 25-30zł), najlepiej zamówić od razu rok subskrypcji, wtedy za miesiąc wychodzi około 10-15zł).

Jesli chcesz grać na oryginalach, to prędzej rozważyłbym w tym momencie zakupienie PlayStation 3, za 500zł można dostać wersje Slim z dyskiem 120/160GB, masz bezpłatne granie po sieci, napęd Blue-Ray i wbudowane WiFi, by bezprzewodowo połączyć się z routerem (w Xbox 360 dostępny bezprzewodowy tylko w wersji Slim lub za pomocą odpowiedniego adaptera do starszych wersji konsol, który kosztuje 120-150zł).

m_w, jeśli nie interesują Cię tzw. Exclusive'y wydane wyłącznie na daną konsolę i chcesz grać po sieci, kupując przy tym oryginalne gry to lepiej dołóż te parę złoty i spróbuj upolować PlayStation 3 (ALE TYLKO W WERSJI SLIM! Poprzednie były podatne na YLoD - odpowiednik Xboxowego RRoD).

 #664535  autor: m_w
 27 wrz 2013, 15:41
Dziękuję bardzo za pomoc. Kupiłem właśnie oryginalnego slima(nieprzerobionego), za 390 z przesyłką, jeszcze na gwarancji, 4GB pamięci+ 10 gier oryginalnych dość fajnych ;) chyba dość tanio-co nie?

 #664554  autor: adiq1033
 27 wrz 2013, 16:50
m_w pisze:Dziękuję bardzo za pomoc. Kupiłem właśnie oryginalnego slima(nieprzerobionego), za 390 z przesyłką, jeszcze na gwarancji, 4GB pamięci+ 10 gier oryginalnych dość fajnych ;) chyba dość tanio-co nie?
Tak, nawet bardzo tanio. Gdzie kupiłeś? Jakie gry masz w zestawie?

 #664560  autor: user_delete27
 27 wrz 2013, 17:19
Nie opłaca się w tym momencie kupować nowego Xbox 360 w cenie ~1000zł, bo za tą kwotą masz jednostkę centralną, która uruchomi wszystkie te gry w zdecydowanie lepszej jakości.
GTA V nie wychodzi na PC wiec raczej nie mialem wyboru ;) Swoja droga x podepne pod tv 50 cali i moge grac z komfortowej odleglosci, wiem pc tez mozna podpiac, tylko po co ? Wyroslem z grania na pc.
Nie opłaca się w tym momencie kupować nowego Xbox 360 w cenie ~1000zł, bo za tą kwotą masz jednostkę centralną, która uruchomi wszystkie te gry w zdecydowanie lepszej jakości.
Kupilem slima 4 gb plus dysk 2,5 cala dolozony przez sprzedawce. Tak, gwarancja jest serwisowa. Mam nadzieje ze w razie problemow nie bedzie problemu z jej uwzglednieniem. Ale ludzie zyja z wiekszymi problemami niz gwarancja glupiej konsoli ;) Co do zakupu jednostki za 1000zl, taki zakup to typowa budzetowka. Po roku trzeba bedzie wymieniac bebechy zeby gry dzialaly w rozsadnej rozdzialce na full detalach wiec to typowe wyrzucenie kasy w bloto.

Xbox lub ps3 plus dobry tv to moim zdaniem lepsze rozwiazanie niz kupno blaszaka za 1000 zl i sprawdzanie wymagan gier, ale to oczywiscie tylko moje zdanie.

 #664580  autor: pakierhakierxd
 27 wrz 2013, 19:11
Ja kupiłem za 460zł z wysyłką Xbox 360 slim 250gb używanego wg mnie bardzo tanio i sobie chwalę bardzo ten zakup ;) ,mój miał być przerobiony-wpierw chciałem to zrobić ale potem zrezygnowałem pomyślałem że mogę przecież kupić grę a potem jak przejdę sprzedać ... *najbardziej kupiłem ją pod gta 5 po na 2 kompach mi nie pójdzie choć nie są takie całkiem złe tylko ta gra ma wymagania jak nie wiem co ....

Moja konsola ma datę produkcji 2011 i sądzać po grach jakie były wcześniej zainstalowane(historia) ktoś bardzo mało grał chyba 10 dem i 5 pełnych wersji ...

[ Dodano: 2013-09-27, 19:12 ]
Ja też przyzwyczaiłem się konsoli,z padem bezprzewodowym jest super grać :D

[ Dodano: 2013-09-27, 19:13 ]
Gram na ekranie komputera -22 cale i jest ok ;) ,tv 32 jest okupowany przez rodziców więc po jakimś czasie z tego pomysłu zrezygnowałem ...

[ Dodano: 2013-09-27, 19:15 ]
Wpierw myślałem o modernizacji kompa ale dać prawie 800zł żeby na minimalnych móc Gta 5 odpalić a idź ty mi z tym :] ,pozatem ja wolę używać laptopa choć mam stacjonarny ...

Pozdrawiam :)

 #664586  autor: user_delete27
 27 wrz 2013, 19:35
pakierhakierxd,
*najbardziej kupiłem ją pod gta 5 po na 2 kompach mi nie pójdzie choć nie są takie całkiem złe tylko ta gra ma wymagania jak nie wiem co ....
A moglbys przytoczyc te wymagania ? Rockstar chyba nawet nie potwierdzil premiery na pc ;)
Wpierw myślałem o modernizacji kompa ale dać prawie 800zł żeby na minimalnych móc Gta 5 odpalić a idź ty mi z tym :] ,pozatem ja wolę używać laptopa choć mam stacjonarny ...
Rowniez mam stacjonarny, dosyc mocny poniewaz uzywam na nim programow CAD, ale jezeli pomysle ze mialbym meczyc oczy przed monitorem wiecej niz wymaga tego moja dzialalnosc to wymiekam ;) po to jakis madroglowiec wymyslil konsole zeby sie nia bawic. Stacjonarka do pracy, laptop do spraw domowych a konsola do zabawy. Od czasow 8 bitowego nesa ludzie bawia sie w ten sposob i (chyba) sa zadowoleni.

 #664589  autor: pakierhakierxd
 27 wrz 2013, 19:44
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=83281&u=19

[ Dodano: 2013-09-27, 19:44 ]
Konfiguracja minimalna:

Procesor: Core 2 Duo 3.0 GHz lub trzyrdzeniowy odpowiednik AMD z taktowaniem 3.50GHz
Pamięć operacyjna: 4 GB
Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 560 1024MB lub Radeon 6870 1024MB
Dysk twardy: 45 GB
System operacyjny: Windows Vista, 7 lub 8

Konfiguracja rekomendowana:

Procesor: Intel Core i5 3.40GHz lub AMD X8 FX-8350 4.00GHz
Pamięć operacyjna: 8 GB
Karta grafiki: Nvidia GeForce GTX 570 1,5GB lub ATI Radeon 6950 1GB
Dysk twardy: 45 GB
System operacyjny: Windows Vista, 7 lub 8

[ Dodano: 2013-09-27, 19:45 ]
Taki mam lapek i na nim nie pójdzie
http://www.x-kom.pl/p/72985-notebook-la ... vd-rw.html

a stacjonarny to AMD X2 4200 + 2.2 + 4gb ram + 9600 gt 512 mb + 22 cale ekran :) ,więc jeszcze słabszy trochę ;p

[ Dodano: 2013-09-27, 19:46 ]
Ale stacjonarny 5 lat ma a lapek 2 prawie :]-no będzie w kwietniu ;o

Pozdrawiam :)

 #664625  autor: user_delete27
 27 wrz 2013, 21:19
pakierhakierxd, przeczytaj strone z linku do konca. Ktos sobie robil jaja na prima aprilis;) producent nawet nie potwierdzil czy takowa wersja ogolnie powstanie wiec nikt nie zna wymagan czegos co praktycznie nie istnieje.

 #664657  autor: adiq1033
 28 wrz 2013, 00:47
GTA V nie wychodzi na PC wiec raczej nie mialem wyboru ;) Swoja droga x podepne pod tv 50 cali i moge grac z komfortowej odleglosci, wiem pc tez mozna podpiac, tylko po co ? Wyroslem z grania na pc.
Argumentacja troszeczkę bezsensowna. GTA V zapewne ukaże się na PC, ale po kilku miesiącach. Tak było z poprzednią częścią - GTA IV - i pozostałymi chyba też (nie pamiętam dokładnie, a nie chce wprowadzać w błąd).

Wyrosłeś z grania na PC, a na konsoli nie? Tu całkowicie Cię nie rozumiem...
dziadek186 pisze:Kupilem slima 4 gb plus dysk 2,5 cala dolozony przez sprzedawce. Tak, gwarancja jest serwisowa. Mam nadzieje ze w razie problemow nie bedzie problemu z jej uwzglednieniem. Ale ludzie zyja z wiekszymi problemami niz gwarancja glupiej konsoli ;)
Oby tak było. Slimy są raczej bezawaryjne, więc możesz spać spokojnie.
dziadek186 pisze:Co do zakupu jednostki za 1000zl, taki zakup to typowa budzetowka. Po roku trzeba bedzie wymieniac bebechy zeby gry dzialaly w rozsadnej rozdzialce na full detalach wiec to typowe wyrzucenie kasy w bloto.
Idąc tym tokiem pojmowania świata, za rok będziesz musiał kupić Xbox One, bo nie będziesz miał w co grać na Xbox 360. ;) PC ma tą zaletę, iż ma bezproblemową kompatybilność wsteczną. Ja tam nie narzekam... Battlefield 3 hulałby na mojej jednostce w zdecydowanie lepszej jakości, niż na Xbox 360 bądź Playstation 3 (bo tu tez co najwyżej uciągnąłby na średnich). Radzi sobie nawet z beznadziejnie przeportowanym GTA IV - wszystko mam ustawione na maksimum (zasięg widzenia, odległość pojazdów, cienie itd.), tylko tekstury na średnich. I co najważniejsze dla mnie, na pecetowych wydaniach gier mam Anti-Aliasing, dzięki któremu piksele nie kują mnie o oczach. Zatem wybacz, ale nie uważam, aby było to "wyrzucanie kasy w błoto", zwłaszcza, że poza grami mogę wykonywać inne czynności, chociażby obróbkę zdjęć, gdy tylko przyjdzie mi na to ochota.
dziadek186 pisze:Od czasow 8 bitowego nesa ludzie bawia sie w ten sposob i (chyba) sa zadowoleni.
Ano tak, ale kiedy wychodził NES, to nie każdy miał komputer w domu - ta cena i wymagane miejsce, dla wielu były przeszkodami nie do pokonania. :D
dziadek186 pisze:Czyli gtaV pc to jeszcze nic pewnego.
Serio? Sądzicie, że Rockstar nie pokusi się o zarobienie następnych kilkudziesięciu milionów dolarów? To byłaby głupota z ich strony, zwłaszcza, że niebawem premiery wielkich hitów, z Battlefield 4 na czele, pod którego każdy oddany gracz serii wymieni podzespoły, by móc cieszyć się jak najlepszą jakością i przyjemnościa z gry.

Poza tym... GTA V może sie jeszcze ukazać w mniej "oficjalnej wersji". IV część została dostosowana początkowo do blaszaków za pomocą emulatora stworzonego przez ruskich hakerów/piratów/miłośników informatyki i podobno działała całkiem znośnie.

Bla, bla, bla... Moznaby ropisywać się godzinami. PC ma w zaletach wielofunkcyjnośc, natomiast konsole gry wydawane tylko pod nie, które są nieosiągalne na rynku PC (GranTurismo, Tekken, Uncharted, Killzone, Halo, Gears of War, Forza, Dead or Alive i wiele innych). Konsole są opłacalne na początku cyklu ich zycia - w tym okresie komputer o podobnej mocy obliczeniowej kosztowałby dwu lub trzykrotnie tyle, ale wszystko obija się na cenach gier, dla prostego przykładu: Fifa 2014 na PC - 119/125zł, a na konsole 219/225zł.

 #664669  autor: pakierhakierxd
 28 wrz 2013, 08:29
Dla mnie tam konsola jest bardzo ok ;) ,nie stać mnie na duża modernizację kompa ...,zresztą to co mam całkowicie mi starcza,temu mam konsolę i tam mogę pograć we wszystko ...

Pozdrawiam :)

 #664678  autor: user_delete27
 28 wrz 2013, 10:41
adiq1033,
Wyrosłeś z grania na PC, a na konsoli nie? Tu całkowicie Cię nie rozumiem...
No widzisz, ja jeszcze kilka lat temu bylem zacietym pecetowcem, czasy San Andreas, GTA IV , modern warfare,ow i innych black opsow w wersjach na blaszaka bardzo mile wspominam. Pad nigdy nie zastapi precyzyjnosci myszki. Ale od czasu kiedy zawodowo musze siedziec przed kompem po kilka godzin dziennie i obrabiac pewne rzeczy to stacjonarka bokiem mi wychodzi. Wole usiasc 4,5m od telewizora, wlaczyc konsole i pograc chociazby we wspomniana przez ciebie FORZE - i wlasnie w takich grach konsole ukazuja wyzszosc nad PC. Moze nie wyzszosc technologiczna, ale z 4 metrow zaden piksel mnie w oko nie ukluje ;) Bezprzewodowe pady z galkami analogowymi miazdza klawiature. Wiem, mozna je podpiac pod pc, tylko kolejny raz pytam po co ?
Zatem wybacz, ale nie uważam, aby było to "wyrzucanie kasy w błoto", zwłaszcza, że poza grami mogę wykonywać inne czynności, chociażby obróbkę zdjęć, gdy tylko przyjdzie mi na to ochota.
Jak juz pisalem wczesniej, ja stacjonarke traktuje jako narzedzie pracy, a konsola to typowa zabawka.
Idąc tym tokiem pojmowania świata, za rok będziesz musiał kupić Xbox One, bo nie będziesz miał w co grać na Xbox 360
X-box One kupie, ale dopiero jak wyrosnie z problemow wieku dzieciecego.
Ano tak, ale kiedy wychodził NES, to nie każdy miał komputer w domu - ta cena i wymagane miejsce, dla wielu były przeszkodami nie do pokonania.
W latach 80-tych komputery nie zajmowaly juz calego pokoju. Ale znowu wygoda wygrala z "wielozadaniowoscia" owczesnych pc.
Serio? Sądzicie, że Rockstar nie pokusi się o zarobienie następnych kilkudziesięciu milionów dolarów?
Pewnie wypusci wersje PC. Tylko dlaczego ja, fan serii GTA mam na to czekac?
Konsole są opłacalne na początku cyklu ich zycia - w tym okresie komputer o podobnej mocy obliczeniowej kosztowałby dwu lub trzykrotnie tyle, ale wszystko obija się na cenach gier, dla prostego przykładu: Fifa 2014 na PC - 119/125zł, a na konsole 219/225zł.
Na poczatku cyklu zycia konsol to jedyne co jest w nich oplacalne to gwarancja producenta bo psuja sie na potege. Mialem ps3 krotko po premierze i po 2 wizytach w serwisie sprzedalem to w cholere i wrocilem do pc. Natomiast co do cen gier - nie uwazasz ze ich wysokosc w polsce to zasluga naszych rodzimych dystrybutorow? Polaczek zawsze wyrwie od polaczka tyle ile bedzie mogl. Chory kraj :/

 #664735  autor: adiq1033
 28 wrz 2013, 16:18
Natomiast co do cen gier - nie uwazasz ze ich wysokosc w polsce to zasluga naszych rodzimych dystrybutorow? Polaczek zawsze wyrwie od polaczka tyle ile bedzie mogl. Chory kraj :/
Bardziej przyczepiłbym się stawkom godzinowym za wykonana pracę. W USA za godzinę dostaniesz 7-10$, grę w dniu premiery na konsolę kupisz za 50-60$, natomiast w Polsce pracujesz za 5-8zł, a gra kosztuje 219-249zł... Za granicą nie ma tak dużych różnic miedzy grą wydaną na PC, a konsolą.
dziadek186 pisze:
Pewnie wypusci wersje PC. Tylko dlaczego ja, fan serii GTA mam na to czekac?
Dla mnie bardziej niezrozumiałe będzie to, jeśli gra pecetowa cenowo dorówna tym konsolowym, tu sarkastyczne pochwały dla Blizzard'a ze swoim Starcraftem II i Diablo III w cenie 199zł...
dziadek186 pisze:
W latach 80-tych komputery nie zajmowaly juz calego pokoju. Ale znowu wygoda wygrala z "wielozadaniowoscia" owczesnych pc.
Tu myślę, że większą rolę odgrywała cena za obydwa urządzenia.
dziadek186 pisze:Bezprzewodowe pady z galkami analogowymi miazdza klawiature. Wiem, mozna je podpiac pod pc, tylko kolejny raz pytam po co ?
Dla wygody? Ja w różne gry (Fable III, Gears of War, Fifa, GTA IV, Far Cry, Halo) gram na gamepadzie od 360-ki i nie bezprzewodowej, a przewodowej. Dlaczego? Pad jest zdecydowanie lżejszy, nie męczy tak nadgarstków, a przewód o długości ~3 metrów jest wystarczający. Każdy lubi co innego, wszystkim nie dogodzisz. :wink:

 #664747  autor: drcox
 28 wrz 2013, 17:31
Nie mówcie, że nawet tutaj, na tak neutralnym gruncie będziecie się lać po mordzie konsolowcy vs. pecetowcy :lol: Przecież to już jest tak nudne że nie idzie tego czytać.

 #665732  autor: znawca
 03 paź 2013, 20:23
Teraz komputery i konsole to praktycznie to samo. Wystarczy spojrzeć na bebechy next genów. PS3 z procesorem Cell to była jakaś innowacja, Czwórka będzie mieć już zwykłe nudne pecetowe wnętrze.

DLACZEGO BBCODE NIE DZIAŁA?!