DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #660108  autor: sporysz
 06 wrz 2013, 21:24
Hej,

Szukam ultrabooka do zostawań szkoleniowo-biznesowo-biurowych o następujących cechach:
    - Kwota przeznaczona na zakup: 3000 zł przy 4GB RAM, przy 8 GB mogę maksymalnie wydać 3200 zł
    - Rozmiar matrycy: 13 - 14" - marzeniem by było FullHD ale to raczej nie jest możliwe ;(
    - Główne zastosowanie: praca na pakiecie Office, tworzenie stron www (głównie wprowadzanie treści na stronę), współpraca z projektorem, prezentacje. Obsługa programem typu Adobe Photoshop, Illustrator (nie zaawansowane grafiki, raczej materiały do prezentacji, na stronę www ect).
    - Miejsce użytkowania: biuro, prezentacje poza biurem w innych firmach, duża mobilność, prowadzenie szkoleń indywidualnych i grupowych najczęściej z pakietu Office.
    - Wymagania specjalne: ekran dotykowy(choć z bólem mogę zrezygnować), 3 gniazda USB, HDMI, współpraca z projektorem VGA, długa praca na jednym ładowaniu, waga do 2kg
    - Osobiste preferencje: na pewno nie ACER ;)
    - Własna propozycja: biorąc pod uwagę powyższe wymagania został na placu bojuSamsung ATIV Book 5 (NP540U4E-K01PL)
    Niestety poza powyższym testem nie znalazłem o nim żadnych opinii. Czy to będzie dobry wybór?

Komentarz: Chciałbym by sprzęt posłużył kilka lat i miał możliwość rozbudowy. Wyczytałem że 8 GB RAM będzie w sam raz. Przyszłościowo wziąłem też najnowszą wersję procesora Intela i5.
Komputer na pewno nie będzie wykorzystywany do gier. Nie wiem jednak na czy zintegrowana karta graficzna „uciągnie” programy Adobe. Jeśli w podanej przeze mnie cenie zmieściłaby się normalna karta graficzna to z dotyku byłbym w stanie zrezygnować.

Łączę pozdrowienia i proszę o pomoc w wyborze bo czas nagli ;)

sporysz

 #660117  autor: user_delete34
 06 wrz 2013, 21:49
sporysz pisze:najnowszą wersję procesora Intela i5
Nie, bo Haswell ma 4, a nie 3 jako pierwszą cyfrę.
sporysz pisze:Czy to będzie dobry wybór?
Bałbym się matrycy. Choć w swoim modelu także mam słabo doświetloną (i w domu używam najciemniejszej opcji!), to i tak - lepiej niż ta w Samsungu i w dodatku u mnie powierzchnia jest matowa.

Nie wiem, jak zniósłbyś rezygnację z dotyku i jednocześnie trochę większą wagę, bo miałbym pewną propozycję.