DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #655906  autor: user_delete34
 18 sie 2013, 16:28
Mam 2-rdzeniowy, 4-wątkowy procesor. Początkowo Menadżer zadań Windows 7 w historii użycia procesora wyświetlał 4 przedziały, jak bym miał 4 rdzenie. W międzyczasie robiłem parę zmian w systemie, w tym: w msconfig wybrałem start z liczbą rdzeni 2, choć maks mogę dać tam 4 (dlaczego?). Czy to normalne, że teraz w Menadżerze zadań wyświetlają mi się 2 przedziały, czy tak ma być? Czy system wykorzystuje pełną moc obliczeniową, czy coś jest nie tak?

EDIT: O, a teraz mogę dać maks 2 procesory w tych samych ustawieniach. Ciekawe.

 #656831  autor: orson_dzi
 23 sie 2013, 00:29
Przyznam, że nie wiem, ale mam to samo i nie wnikam ;) .
Jak wyciągnę sobie systemowy widget zużycia zasobów, to też mam wyświetlane cztery rdzenie, chociaż mam dwa.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #656841  autor: user_delete34
 23 sie 2013, 06:40
Przestawiłem teraz ustawienie na 4 procesory. Jeśli kiedy zechcę, może zrobię porównanie wydajności z tymi 2 ustawieniami na starcie i przy włączaniu gry, ale między tym co teraz i co wcześniej wyraźnej różnicy nie odczuwam.

 #656847  autor: Sig
 23 sie 2013, 08:09
Jeżeli chodzi ci tylko o prezentację graficzną obciążenia wątków, to w menadżerze zadań na prezentacji graficznej obciążenia kliknij prawym i wybierz zmień grafikę na procesy logiczne. Tak jest przynajmniej w 8, ale z tego co pamiętam i w 7 tak było.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #656930  autor: Leoric
 23 sie 2013, 14:26
Windows 8 rozróżnia rdzenie fizyczne od logicznych (wątków). W windows 7 jeden wątek to jeden rdzeń. Czyli w przypadku 2-rdzenowego, 4-wątkowego intela, Win 7 będzie pokazywał 4 rdzenie. Nie ma chyba opcji zdecydować, który rdzeń ma startować - czy jeden wątek z pierwszego rdzenia i jeden z drugiego, czy też może dwa wątki na jednym rdzeniu. Lepsze zarządzanie tym, co ma być aktywne jest bezpośredno w BIOS'ie.

samsung