DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #638915  autor: wook
 12 cze 2013, 00:45
mam problem z laptopem fujitsu simens computers z serii Amilo pi2550 (tyle znalazłem na naklejce, celeron 2x1,86GHz, 3GB RAM i grafika Radeon 256 MB), problem wygląda tak: obraz na ekranie czasem się pojawii na ekranie a czasem ekran jest ciemny jakby nie był podłączony, na wyjści d-sub obraz wychodzi bo zewnętrzny monitor działa, przy próbie pogrania w Sniper Ghost Recorn Advance Warfighter po jakiś 8 minutach wywaliło mi blue screena (gra ustwaiona na minimalną grafike, grałem na wbudowanym ekranie dodam, że wcześniej przy grafice ustawionej na ciupke wyższym poziomie można było spokojnie grać ponad 2h), na zewnętrznym ekranie nie sprawdziłem czy wywala (po 6 minutach gry nie było bluescreena, ale przypadkiem wyłączyłem komputer a w następnym uruchomieniu wewnętrzny ekran działał), dodam że laptop był już 2 razy w serwisie z tego powodu (jednak wolał bym uniknąć kosztów, nie mam zamiaru w niego inwestować, bo baterie bym też bym musiał od razu kupić).

[ Dodano: 2013-06-12, 22:37 ]
testowałem snipera na tych samych ustawieniach na ekranie zewnętrzym brak bluescreena po ponad 30 minutach gry, dochodzi jeszcze jeden objaw potrafi bez powodu rozłączyć wifi i do przywrócenia połączenia konieczny jest restart kompa.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #639405  autor: Vieslav
 13 cze 2013, 18:01
Gdy ekran jest ciemny to kompletnie nic na nim nie widać, czy tylko jakby nie miał podświetlenia? Kiedy ostatnio laptop był czyszczony w środku z kurzu?

 #639497  autor: wook
 13 cze 2013, 23:53
kiedy nie ma obrazu to ekran wygląda tak jak przy wyłączonym sprzęcie, ostatnio był czyszczony prawdopodobnie na początku stycznia gdy był w naprawie, przez te 6 miesięcy nie był mocno eksploatowany, jedynie jedna niezbyt wymagjąca strona w IE i otwieranie prezentacji, może w tym czasie grałem na nim z 6h (przez te 0,5 roku po zsumowaniu wszystkich grań), teraz użyłem gry jako próby działania z mocnym obciążeniem.

A jakiś pomysł z tym wifi? Czy konieczne jest stawianie systemu od nowa (Windows Vista Home Premium x86, system jaki był od początku)? Czy jeżeli mam wersje dostarczoną z laptopem (brandowana, wersja OEM) to czy mogę legalnie wgrać system w tej samej wersji tylko bez brandu producenta (i aktywoać tym samym numerkiem?)? Tak by mieć system od Microsoftu.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #639504  autor: Xy
 14 cze 2013, 01:17
wook pisze: Czy jeżeli mam wersje dostarczoną z laptopem (brandowana, wersja OEM) to czy mogę legalnie wgrać system w tej samej wersji tylko bez brandu producenta (i aktywoać tym samym numerkiem?)? Tak by mieć system od Microsoftu.
Tak. Tylko musisz wrzucić na kompa dokładnie taką samą wersję Windowsa (Windows Vista Home Premium 32 bitowa w Twoim przypadku).

wook pisze:kiedy nie ma obrazu to ekran wygląda tak jak przy wyłączonym sprzęcie, ostatnio był czyszczony prawdopodobnie na początku stycznia gdy był w naprawie
Może podczas wizyty w serwisie uwalili jakieś taśmy i stąd takie harce?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #639540  autor: Vieslav
 14 cze 2013, 10:34
dodam że laptop był już 2 razy w serwisie z tego powodu
Na czym polegał problem według serwisu i w jaki sposób naprawili?

 #639597  autor: wook
 14 cze 2013, 15:11
ja nie miałem wtedy tego laptopa o 2-ch wizytach sądze po naklejkach imformujących o dacie przyjęcia do serwisu, nie obstawiał bym winy taśmy bo przy włączaniu się świeci lampka prz kamerze i czasem pojawi się okno z napisem fuitsu simens a potem zniknie.
Xy, Chce wgrać identyczną wersje, tylko skąd pobrać?

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #639604  autor: Xy
 14 cze 2013, 15:37
wook pisze:Xy, Chce wgrać identyczną wersje, tylko skąd pobrać?
Tutaj masz informacje na pewnym forum: http://forum.dobreprogramy.pl/legalne-p ... 39249.html

A tutaj masz więcej informacji co i jak: https://www.google.pl/#safe=off&sclient ... 66&bih=650


Wcześniej chyba lekko wprowadziłem w błąd...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #640013  autor: Vieslav
 17 cze 2013, 08:01
Większość objawów wskazuje na problem z BGA. Prawdopodobnie pod wpływem temperatury (smażysz go grając, laptopy nie mają układu chłodzenia przystosowanego do odprowadzania ogromnych temperatur powstających podczas grania) puściły kuleczki ze stopu lutowniczego łączące GPU z płytą. Doraźnie: reballing. Może podziałać jeden dzień, może miesiąc. Rozwiązanie najtańsze, ale na krótko. Druga opcja: wymiana GPU. Pomoże na dłużej. Trzecia, najdroższa opcja - wymiana płyty głównej na nieregenerowaną. Najdroższa, ale najbardziej skuteczna opcja.

 #640068  autor: wook
 17 cze 2013, 12:33
tylko czemu wcześniej padał? Jak był używany tylko do word'a, excela, przeglądania zdjęć i netu? Ostatnio troche na nim pograłem i problem jakby znikł... Może od grania się podgrzało i złączyło ponownie?

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #640075  autor: Vieslav
 17 cze 2013, 13:00
Napisz dokładnie jaka to karta graficzna. Sprawdź jeszcze temperatury programem speedfan.
Może od grania się podgrzało i złączyło ponownie?
Jest to możliwe, czasami nawet podgrzanie suszarką i przyciśnięcie GPU na chwilę pomaga.

 #643704  autor: wook
 01 lip 2013, 00:33
karta ATI Radeon HD2500, wygląda na nielutowaną (podobna jak w PC), są śrubki i kabelki do niej. Ostatnio problem z obrazem znikł, w środku czysto brak brudu.

Jest jeszcze problem z wifi po losowym czasie (raz 5 minut raz 1h) rozłącza i nie idzie połączyć do restartu, co może być przyczyną?

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"