DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
  • Strona 3 z 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

 #544207  autor: zafas
 30 mar 2012, 15:01
Vieslav pisze:Mnie interesuje jedna rzecz - co skłania was do kupowania antywirusa za wcale nie małe pieniądze (oczywiście chodzi mi o użytek domowy), skoro darmowe są tak samo skuteczne?
Darmowe tak samo skuteczne?

 #544255  autor: forum_tg
 30 mar 2012, 19:21
komercyjne daja ci wiele rzeczy w jednym programie, ale czesto super ochronę możesz mieć za free, np. połączenie zone alarm i avast.

 #544362  autor: dejw
 31 mar 2012, 07:25
ja mam AVG free i nie narzekam. Podstawowa ochrona za free jest, sam sie aktualizuje itp. Kiedys mialem tez noda 32 ktory byl bardzo dobry, wiec tez polecam.

 #544909  autor: nerdgal
 02 kwie 2012, 21:04
Ale przy programie niekomercyjnym nie masz żadnej gwarancji, np. zwiną Ci kasę z konta bankowego, to mogą w banku powiedzieć, że nienależycie zabezpieczyłeś komputer z którego się logowałeś (true story!). Ja osobiście od kilku lat używam F-Secure Internet Security na swoim komputerze i wszystkich próbuję do niego przekonać, bo to zajebisty program (przekonać jest trudno, bo firma mało znana... ale dobra).

----
black metal ist krieg

 #544921  autor: user_delete19
 02 kwie 2012, 21:34
nerdgal pisze:w banku powiedzieć, że nienależycie zabezpieczyłeś komputer z którego się logowałeś (true story!).
WTF?!
Jeżeli nie było w informacji od banku, że wymagany jest płatny antyvirus to to się nadaje do urzędu...

a f-secure mnie zirytował jako korpo-zamulacz :/

 #544930  autor: Vieslav
 02 kwie 2012, 22:03
Kilka zdań odnośnie płatnych:
- w poprzedniej pracy były NODy. Mimo wywalonej kasy na licencje na większości komputerów były rootkity
- nie tak dawno zainstalowałem sobie wersje testową (chyba 30-dniową) jednego płatnego na pececie. Wielce się do mnie pruł co chwila komunikatami, że firefox powoduje straszne obciążenie komputera pobierając 500MB RAMu, nota bene w pececie mam 6GB RAMu + Athlon X2 6000+ więc myślałem, że z fotela spadnę ze śmiechu :lol: . No i standardowe okienko "zablokowano milion pięćset zagrożeń, pozostało kilkanaście dni, potem nie będziesz chroniony" [i bógwieco stanie się z twoim komputerem :-D ]
Z doświadczenia wiem, że 90% problemów z komputerem powstaje między fotelem a klawiaturą i nawet antywirus za 9999zł nic tu nie pomoże :-D .

 #545422  autor: darkangel
 05 kwie 2012, 03:28
Posiadam Norton Internet Security w wersji 2011 i jestem jak najbardziej zadowolony.
Jak skończy mi sie licencja znowu kupie sam klucz, wychodzi śmieszną kase typu 2-3zł na miesiąc.

To już nie ten norton zamulacz który był na początku 2000 roku i potem każdy na niego narzekał:)
Co prawda sprzęt jest teraz dużo lepszy, ale i program jest dobrze zoptymilizowany i pobiera małe zasoby sprzętowe.

Pozatym nawet jakby pobierał więcej RAMu to obecnie ceny kości sa na bardzo dobrym poziomie cenowym :).

 #545599  autor: forum_tg
 05 kwie 2012, 19:37
w najnowszym PC World porównanie antywirusów w wersji datowanych jako 2012, ciekawy artykuł, krótki, ale porównanie bardo dobre.
Wygrał BitDefender 2012, co mnie akurat nie dziwi, a tutaj proszę wersja online za darmo:
http://www.bitdefender.com/scanner/online/free.html

 #546453  autor: nerdgal
 09 kwie 2012, 14:38
wojciech pisze:Jeżeli nie było w informacji od banku, że wymagany jest płatny antyvirus to to się nadaje do urzędu...
Problem w tym, że wymagające tego banki ukrywają to w regulaminie korzystania z konta online, który akceptujesz w momencie założenia konta internetowego. Nie doczytasz = jesteś w razie czego w d**ę bity i w urzędzie nic nie wskórasz.
wojciech pisze:a f-secure mnie zirytował jako korpo-zamulacz :/
Musiało być to dosyć dawno, ostatnie wersje śmigają jak złe, przynajmniej te dla userów indywidualnych. W korpo nie wiem, firma w której pracuję korzysta z ESETa...

----
black metal ist krieg

 #546454  autor: alex1155
 09 kwie 2012, 14:59
f secure wypuścił tez nowe wersje korpo i sa bardzo lekkie podobniez jak te dla domu. Bardzo żałuję, że ta firma jest tak mało znana w Polsce. SOft ma swietną heurystykę (wykrywa nowe wirusy), a do tego bazę wirusów niejakiego bitdefendera, który wykrywalnośc ma na wysokim poziomie.
Polecam jeszcze Kapserskiego,ale o nim słyszałem juz opinie,ze potrafi bardzo pogorszyc prace dysku i obciazenie komputera. Nortony i Esety tez sa fajne i w pełni automatyczne.
Teraz AVG wypuścił poprawkę swoich programów, ciekawie to wygląda.

 #546455  autor: user_delete19
 09 kwie 2012, 15:01
nerdgal pisze:Problem w tym, że wymagające tego banki ukrywają to w regulaminie korzystania z konta online, który akceptujesz w momencie założenia konta internetowego. Nie doczytasz = jesteś w razie czego w d**ę bity i w urzędzie nic nie wskórasz.
nienienie, regulaminy wymagają zabezpieczenia komputera... jeszcze nie spotkałem się z wymaganiem *explice* płatnego antywira jako zapewniającego większe bezpieczeństwo.
nerdgal pisze:Musiało być to dosyć dawno, ostatnie wersje śmigają jak złe, przynajmniej te dla userów indywidualnych. W korpo nie wiem, firma w której pracuję korzysta z ESETa...
Circa 1-1,5 roku temu. Chociaż ja z tych, którzy nie używają antywirusa ;-)

 #546456  autor: alex1155
 09 kwie 2012, 15:02
nerdgal pisze:Ale przy programie niekomercyjnym nie masz żadnej gwarancji, np. zwiną Ci kasę z konta bankowego, to mogą w banku powiedzieć, że nienależycie zabezpieczyłeś komputer z którego się logowałeś (true story!)
Ech, to że program jest płatny wcale nie znaczy,że lepiej zabezpiecza. To też bajki. Konkurencja na rynku programów zabezpieczajacych jest duza i jakby pokombinowac to da się uzyskać skuteczny zestaw za darmo np. z kompilacji kilku programów lub jakiegos pełnego pakietu np. Comoo Internet Security Premium, ale on juz jest zaawansowany.
Z kolei też zdarza się ,że płatny program dopuści do zainfekowania komputera i to nawet nierzadko(przykład płatnego Arcavira ). W zasadzie to nie ma programu, który zabezpiecza w stu procentach.

 #546523  autor: Xy
 09 kwie 2012, 20:54
alex1155 pisze:W zasadzie to nie ma programu, który zabezpiecza w stu procentach.
Dopóki użytkownik nie zacznie myśleć to żaden antywirus nie pomoże. Jednak są programy, które zabezpieczają system na zasadzie placebo i są takie, które rzeczywiście działają. Nadal gromadze środki pieniężne na zakup NIS 2012... Avast jest tak dramatyczny, że głowa boli...

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #546558  autor: Vieslav
 09 kwie 2012, 22:59
alex1155 pisze: Teraz AVG wypuścił poprawkę swoich programów, ciekawie to wygląda.
AVG używam na wszystkich komputerach od ładnych kilku lat i zero problemów. Raz na jakiś czas robię gruntowną kontrolę systemu - Hijack, SilentRunner, OTL. Ani razu nie było żadnego podejrzanego procesu.

 #547891  autor: nerdgal
 15 kwie 2012, 19:37
wojciech pisze:nienienie, regulaminy wymagają zabezpieczenia komputera... jeszcze nie spotkałem się z wymaganiem *explice* płatnego antywira jako zapewniającego większe bezpieczeństwo.
Ja się spotkałem. Nie pamiętam już, w którym banku, ale stało jak byk, że musi to być "wersja komercyjna" oprogramowania. Nie chcę podawać nazwy, bo nie pamiętam na 100% w którym.

----
black metal ist krieg

 #548554  autor: BananowyChlopak
 18 kwie 2012, 11:12
Hmm ja wybrałem ESET NOD i jestem zadowolony, nie zauważyłem żadnego spowolnienia komputera. Wcześniej długo miałem tragicznego Avasta- kompletnie sobie nie radził z jakimkolwiek zagrożeniem :/

In music the passions enjoy themselves.

Najtańsze sprawdzone doładowania - eu-prepaid.com

 #548656  autor: user_delete34
 18 kwie 2012, 15:53
BananowyChlopak pisze:Avasta- kompletnie sobie nie radził z jakimkolwiek zagrożeniem
Nie wiem, jak z jego skutecznością, ale w zamulaniu jest niezastąpiony. :-D 10 godzin skanował mi dyski. Dla porównania MSE - 3 czy 4.

 #548662  autor: Xy
 18 kwie 2012, 16:23
ESET mam w robocie. Jakiś szczególnie zły nie jest ale nie mogę się do niego przekonać aby także w domu go używać.
Liczę, że w następnym miesiącu w końcu kupię tego Nortona. Tylko NIS 2012 czy Norton 360?

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71

 #548866  autor: alex1155
 19 kwie 2012, 12:18
BananowyChlopak pisze:Hmm ja wybrałem ESET NOD i jestem zadowolony, nie zauważyłem żadnego spowolnienia komputera. Wcześniej długo miałem tragicznego Avasta- kompletnie sobie nie radził z jakimkolwiek zagrożeniem :/
A miałes moze najnowsza wersje 7? Ten program jest mocno rozwijany, nowa wersja to ogromny przeskok w porównaniu z poprzednimi. Jeszcze nowego Autosandboxa dodali.

[ Dodano: 2012-04-19, 12:19 ]
Xy pisze:ESET mam w robocie. Jakiś szczególnie zły nie jest ale nie mogę się do niego przekonać aby także w domu go używać.
Liczę, że w następnym miesiącu w końcu kupię tego Nortona. Tylko NIS 2012 czy Norton 360?
Norton 360 ma więcej funkcji i odziwo czesto jest... tanszy! O.o Szukaj promocji, na N360 widziałem cene 129 zł/ 3 komputery w media ex****. Podobno mozna znależc go jeszcze taniej...

 #548955  autor: Xy
 19 kwie 2012, 21:05
Będę szukał. Tylko chcę na jeden komputer. Nie potrzebuję na trzy i szkoda mi kasy ;-)

Alcatel OT301 ➡ Motorola T180 ➡ Ericsson R310s ➡ SE K700i ➡ Samsung SGH-X450 ➡ Nokia 3310 ➡ SE K550i ➡ Nokia 6650d ➡ Xperia Neo ➡ Lumia 820 ➡ Xperia S ➡ HTC Desire 820 ➡ HTC One M8 ➡ Huawei P9 ➡ Galaxy S6 ➡ Nokia 7.2 ➡ Galaxy A71
  • Strona 3 z 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9