DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #637476  autor: wook
 04 cze 2013, 23:03
planuje zmodernizować sieć domową by lepiej chodziła aktualnie mam router TP-Link (model TL-WR543G), do sieci podłączam po wifi: laptopa (max 4 laptopy, (wifi w laptopach 802.11n)), 2-3 smartphony (LG L9, Nokia E5 i E65) i ewentualnie tablet, po kablu mam PC-ta. Chciał bym zmienić sieć tak by do routera móc podłączyć jeszcze drukarke (zwykła na usb) i dysk twardy. Neta mam po RJ-45. Chciałbym też zwiększyć zasięg. Myślałem nad zmianą routera na jakiś 5GHz ewentualnie na 2-pasmowy 5GHz i 2,4 GHz (są takie? Czy sprzęty które chce podłączać będą działać?). Czy dysk podłączony do takiej sieci będzie dostępny na każdym sprzęcie podłączonym do sieci? Miło by było gdybym mógł zrobić jakby 2 oddzielne sieci dla gości i dla domowników (ta dla gości np. bez dostępu do dysku czy drukarki tylko net). Chciał bym wydać max 200 PLN.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #637563  autor: Precelos
 05 cze 2013, 12:03
max 200 to raczej tylkoWDR3500
mozna wgrac alternatywny soft
http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wdr3500
Glowne udogodnienia na zwyklym sofcie
Kod: Zaznacz cały
 Równoczesna transmisja z prędkością 300Mb/s w paśmie 2.4GHz oraz 300Mb/s w paśmie 5GHz, łączna przepustowość 600Mb/s

Port USB - łatwe udostępnianie drukarek*, plików** lub multimediów przez sieć lokalną i Internet

Wyłącznik umożliwiający łatwe wyłączenie sieci bezprzewodowej
    Funkcja Guest network umożliwia utworzenie dodatkowej sieci bezprzewodowej dla gości
choc ja osobiscie chyba sam sie zdecyduje na TP-Link TL-WDR3600
http://eko.one.pl/?p=openwrt-wdr3600

Obrazek

 #637569  autor: Sig
 05 cze 2013, 12:34
Takie głupie pytanie, sprawdzałeś zakłócenia inSSIDerem?
Zawsze warto dopasować optymalne kanały, zwłaszcza w mieście, gdzie sąsiadujących sieci może być trochę.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #637627  autor: wook
 05 cze 2013, 16:51
nie mam sensu sprawdzać, mieszkam na obrzeżech miasta, najbliższy dom jest przynajmniej 80m odemnie, na laptopie znajduje tylko jakieś sieci po wyjściu na dwór ale to jest szczątkowy zasięg innych sieci (jakieś niedobitki, czasem znikają po odświeżeniu) więc pasma są czyste.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"