DAJ CYNK
  • Wszystko o grach.
Wszystko o grach.
 #616858  autor: radekdgl
 26 lut 2013, 18:19
Jako, że jest to mój pierwszy post to witam wszystkich.

Moje pytanie odnosi się do podłączenia monitora przez kabel analogowy, by odbierać na nim obraz. Monitor nie posiada tunera tv, ale w jednym z pokoi jest stary telewizor z 'tyłkiem', więc wymiana na płaski telewizor lcd wyszłaby na dobre.

Monitor to Philips 190sw, 19 cali calkowicie zadowoliłoby użytkownika. Telewizor ma tylko złączę d-sub.
Czy istnieje jakiś konwerter/dekoder/cokolwiek z wejściem na kabel analogowy i wyjściem d-sub (nie wiem jak ma się to przy złączce dvi/d-sub).
Cudów nie oczekuję, zadowalają mnie powyższe wejścia/wyjścia, oraz możliwość podłączenia głośników 2.1
Nie musi radzić sobie z HD i tak dalej, gdyż to nie jest potrzebne, bo nie ma możliwośći aktualnie podłączyć tam telewizji w wysokiej rozdzielczości (wykorzystany multiroom na dwa pokoje). Cena także niezbyt wysoka, bo ma to być rozwiązanie na jakiś czas, a nie przyszłościowe.

Pytanie także, czy monitor poradzi sobie z obrazem i dźwiękiem, bo czytałem gdzieś, że jakiś inny standard jest i telewizor 10 letni (artykuł/wypowiedź była chyba z 2010roku) sobie z tym nie poradzi.
Ten monitor nie jest taki stary, obraz także zadowalający.
Dostawca telewizji jest lokalny i nie wyłącza nam sygnału z kabla analogowego.

Nazwa kodowa producenta : philips 190SW8FS/00

Z góry dziękuje za odpowiedź.