DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
 #739765  autor: CreIser
 12 sie 2014, 12:43
Siemanko,

za niedługi czas będę podpisywał umowę na świadczenie usługi internetowej. Interesuje mnie umowa na 12 miesięcy na opcję 60 Mb/s.

Mam pytanko - czy mam się przed czymś "strzec"? Czy są jakieś "sztuczki, kruczki", które UPC zataja przy akwizycji?

[ Dodano: 2014-08-18, 10:25 ]
550 wyświetleń i cisza?

Słuchajcie, mam do wyboru 3 routery:

Thomson TWG870 , Technicolor TC7200-U bądź UBEEEVW322

który polecacie/odradzacie?

 #752758  autor: Scorpion182
 30 wrz 2014, 11:53
Nie wiem czy to tylko u mnie tak działa ale ze swojej strony nie polecam UPC. Nie ma dnia żebym nie resetował routera, zrywa połączenia, prędkość dużo niższa niż na umowie. A w pokoju mam gniazdko z UPC. Jednym słowem Masakra.

 #752836  autor: Wiksa11
 30 wrz 2014, 16:58
Nie wiem czy to tylko u mnie tak działa ale ze swojej strony polecam UPC. Nie ma dnia żebym resetował router, nie zrywa połączenia, prędkość taka sama jak na umowie. A w pokoju nie mam gniazdka z UPC. Jednym słowem Ideał.

Orange - sieć Januszy.

 #753177  autor: Ginkgo biloba
 02 paź 2014, 01:35
@Wiksa11
Jaki masz router?

U mnie też było idealnie do jesieni ub roku. Jak mi wymienili modem na
router technicolor 7200 to jest tragedia.
Oficjalnie UPC nic o tym nie mówi, ale mają problem z tym sprzętem i
twierdzą że pracują nad tym.

--
... "Dzwonię do ciebie, bo niestety nie mogę z tobą rozmawiać." ...

 #753250  autor: garfield-
 02 paź 2014, 13:26
CreIser, Musisz sprawdzać dokumenty, które wypełniają. Tam jest totalny burdel. Jedni mają dobre parametry od początku a inni mieli pecha. Jak coś źle pójdzie wyprostowanie graniczy z cudem. Jestem ich klientem w kilku lokalizacjach.

Samych kroczków, sztuczek jakiś innych niż zwykle nie ma.
A to czy Pan Ci sprzeda ściemę, to już zależy od lokalnego domokrążcy. sprawdzaj opłatę aktywacyjną, bo tak chachmęcą z dokumentami, że sami się w tym gubią.

 #753299  autor: Wiksa11
 02 paź 2014, 16:20
Ginkgo biloba pisze:@Wiksa11
Jaki masz router?

U mnie też było idealnie do jesieni ub roku. Jak mi wymienili modem na
router technicolor 7200 to jest tragedia.
Oficjalnie UPC nic o tym nie mówi, ale mają problem z tym sprzętem i
twierdzą że pracują nad tym.
Wcześniej miałem od nich zwykły modem thomsona i korzystałęm ze swojego routera tp-link i net sprawował się bez zarzutów. Aktualnie jest to technicolor o którym słyszałem negatywne opinie. Nie jestem w stanie w pełni im zaprzeczyć ze względu na to, że już rzadko bywam w domu lecz słyszałem o skaczącym pingu. Dziwna sprawa, bo gdy podłączyłem niezawodnego Tp-Linka pod Technicolor to były problemy z połączeniem się z siecią.
Wniosek jeden: unikać technicolorów ;)

Orange - sieć Januszy.

 #755006  autor: lalas
 09 paź 2014, 21:32
Od siebie dodam, że z usług UPC korzystam już kilka lat i ogólnie nie jest źle, mam 3 w 1. Jeśli chodzi o internet to czasem się tam jakaś awaryjka zdarzy, mam aktualnie 60 Mb/s i modem Cisco (router mam swój Linksys) i działa to sprawnie. Od 14 pażdziernika będe miał 120 Mb/s więc ciekaw jestem jak to będzie działać :)
Ogólnie nie narzekam na UPC u mnie jest w porządku :)