DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
 #736423  autor: katarzynka007
 31 lip 2014, 10:16
Cześć wszystkim!
Mam tutaj nie lada zagwostkę, bo próbuje pomóc rodzicom znaleźć korzystną opcje, aby mogli mieć internet w domu. Problem komplikuje fakt, że ja mieszkam na stałe za granicą, a oni naprawdę są zieloni w tym temacie i pewnie w salonie wciśnieto by im coś nieodpowiedniego. Ja nie mam najmniejszego rozeznania w rynku w Polsce. Probuje wertować strony internetowe, ale to wcale nie jest takie przejrzyste, jakby się wydawało.

Sytuacja wygląda tak: mamy telefon stacjonarny w Orange (kiedyś był też internet), płacimy ok 35zł i mamy chyba 75min w tym. Telefon jest nam potrzebny tylko do odbierania rozmów (ja za darmo dzwonię wtedy do rodziców). Internet musi być na wifi, a podłączony do niego będzie tylko 1 tablet Samsung tab 4, do skypa wyłącznie. Żadnego ściagania, oglądania filmów.

Sprawa wydaje się prosta, ale doszła możliwość przepisania umowy na firmę. Obecnie telefon jest na tatę, ale firma mojej siostry jest pod tamtym adresem zarejestrowana.

Czy opłacałoby się to na firmę przepisać? Czy są tu jacyś eksperci z Orange/Netii, który mogliły wskazać mi kierunek, poradzić, co by było najkorzystniejsze? Poki co wszysctkie ceny oscyluja w granicach 35zł telefon, 40-50zł internet. Troche sporo, jak na 3 rozmowy skype w tygodniu.

Pozdrawiam,
K.

 #736548  autor: Netia
 31 lip 2014, 16:20
Witamy,
żeby dowiedzieć się, jakie mają Państwo możliwości łącza, musielibyśmy poznać Państwa adres. Jeśli chodzi o ceny, to u nas zaczynają się już od 34,90 lub 39,90 zł. Najlepiej do nas zadzwonić pod nr 801 044 386 lub wejść na naszą stronę: http://www.netia.pl/oferta-firma/internet.html i zostawić tam swój nr kontaktowy, a my oddzwonimy z ofertą.
Pozdrawiamy.

 #736554  autor: cyanoone
 31 lip 2014, 16:53
Czy rodzice są w zasięgu LTE Plusa? Jeśli tak to można wziąć abo Power LTE za bodajże 59,90 i mieć 20 GB na pełnej prędkości i potem po wykorzystaniu limitu prędkość spada do 10 mb/s. Można wziąć router jako urządzenie. Numer stacjonarny można przenieść do VoIP i używać na tablecie (wystarczy zainstalować aplikacje do VoIP. Muff ma 1 zł na miesiąc utrzymanie numeru). Alternatywą dla telefonu stacjonarnego może być też aplikacja Viber. Viber daje nieograniczone rozmowy w sieci za darmo. Potrzebuje tylko internetu, przy dobrym łączu rozmowy mogą być w HD.
Pozdrawiam ;)

Plus-->Play (2015) -->Plus (2018)
Klucz-->Orange-->Lajt (2017)

 #736646  autor: Matush
 31 lip 2014, 22:02
Wypowiem się jako doradca klienta biznesowego Orange.

Najtańsza opcja dla firmy to jest w tym momencie plan ekonomiczny gdzie masz 30 min na połączenia stacjonarne w abonamencie + do tego neostrada do 10 mb w umowie 12/24 miesiące - cena abonamentu przy umowie 12 jest to 59 brutto, przy 24 jest to 49 brutto.

Plan ekonomiczny jest to koszt 34 zł z groszami brutto miesięcznie.

Sumując opcję na 24 miesięcy wychodzi miesięcznie niecałe 84 zł co miesiąc, na 12 miesięcy wychodzi niecałe 94 zł co miesiąc. Do tego jeszcze jednorazowo koszt aktywacji z efakturą wynosi 49,90 zł. Jeśli rodzice będą zainteresowani cesją na firmę proszę o kontakt pw, pomogę dopełnić wszelkich formalności.