DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
 #716104  autor: Liquid
 09 maja 2014, 19:26
Po Sopocie, kolejnym miastem w którym wprowadzono usługę UPC Wi-Free jest Kraków. Pytanie do abonentów UPC z tych miast, czy działa Wam ta usługa? Czy może jest to kolejna "martwa" usługa UPC podobnie jak UPC Phone która działa na wąskiej grupie telefonów ze starym Androidem? Może popełniam (choć nie sądzę) jakieś błędy w konfiguracji urządzeń? Idąc krok po kroku po opisie konfiguracji usługi UPC Wi-Free, praktycznie jedyną rzeczą którą należy wprowadzić to numer abonencki i hasło (lub PESEL jeżeli użytkownik loguje się po raz pierwszy). Usługa mi nie działa na telefonie, tablecie ani laptopie z Windows 7. A jak u Was?
Ostatnio zmieniony 29 cze 2014, 22:04 przez Liquid, łącznie zmieniany 1 raz.

 #716116  autor: Wiola_K
 09 maja 2014, 20:00
Czytałam na FB że ludzie z Sopotu się skarżyli, że im to nie działa. Ja dziś próbowałam ale dosłownie chwilę. I zasięg niby był, choć średni, ale się nie chciał połączyć.

 #716125  autor: Liquid
 09 maja 2014, 20:42
Mam dokładnie to samo. Łączy, łączy, łączy i... połączyć nie może. Myślałem że coś skopałem a tu jednak nie.

 #716308  autor: Andre_NH
 10 maja 2014, 18:00
U mnie (Kraków) usługa również nie chce działać, choć udało mi się skonfigurować i uruchomić na lapku z Win 7, natomiast na Androidzie, na tel i tablecie niestety.

UPC trochę wprowadziło mnie w błąd pisząc, że aby się zalogować, potrzebny jest numer identyfikacyjny, a haslo PESEL. Prawda jest taka, że login jest taki sam jak w "Moim UPC", a hasło jest takie, jakie sobie ustalisz w Moim UPC po zarejestrowaniu usługi UPC Wi-free. Hasło do Wi-Free jest inne niż do Mojego UPC. Nie zmienia to faktu, że na Androidzie wi free mi sie nie uruchamia.

Pani z BOK UPC poinformowala mnie, ze generalnie w Krakowie jest problem, czyżby?

Pozdr

 #716357  autor: dwaeuro
 10 maja 2014, 20:40
U mnie niestety też nie działa. W żaden sposób nie da się połączyć...

Nowa Huta Wolne Miasto!

 #716440  autor: Liquid
 11 maja 2014, 09:38
No więc po kilku mailach i jednym telefonie do konsultanta UPC ustalili oni jedną wspólną wersję: login to na pewno numer abonencki natomiast hasło najlepiej zresetować i ustalić nowe. Pewne jest że hasło do UPC Wi-Free to nie to samo hasło co hasło do Moje UPC. Zrobiłem wszystko zgodnie z zaleceniami. Niestety, UPC Wi-Free jak nie działało tak nie działa nadal.

 #716467  autor: Wiola_K
 11 maja 2014, 11:40
To jest post z FB. Może pomoże? Ale ogólnie więcej nie działa niż działa. "Mnie się udało zalogować na smarcie i tablecie. Nie mogłem się zalogować na "Twój nr id klienta" natomiast poszło na "Twój login do Moje UPC" (określenia w cudzysłowach ze strony UPC :). Zmieniłem też hasło, tak że teraz przy logowaniu nie jest potrzebny ani numer klienta ani pesel. Na routerze EPC3925 dioda WIRELESS LINK miga cały czas jak szalona do czego muszę się przyzwyczaić bo do tej pory bezprzewodowy punkt dostępu był wyłączony(i dalej jest wyłączony) i dioda była wyłączona(powinno się chyba poprawić instr. obsługi modemu :) Przy okazji można by tam coś napisać o ustawieniach "Guest Network" jeżeli już UPC zostawiło możliwość dokonywania zmian(ale sądzę że to z pośpiechu nie zostało zablokowane :) W mojej lokalizacji mam 5 punktów dostępowych UPC Wi-Free na dwóch kanałach 2412 MHz i 2437 MHz co w połączeniu np z z 6 "normalnymi" punktami dostępowymi na kanale 2437 MHz daje liczbę 9 punktów na jednym kanale a to już jest niezły tłok. Przy poziomie sygnału -31 dBm UPC Wi-Free(...) download jest ok 2,5 Mbps a upload 0,5 Mbps - nawet You Tube w HD pociągło (ciekawe jak długo :)"

 #716481  autor: Andre_NH
 11 maja 2014, 12:29
Wiślak pisze:login to na pewno numer abonencki
Login do wi-free to login pod jakim sie logujesz do Mojego UPC.

Właśnie przed momencikiem udało mi się zalogować również na Androidzie (tablet) obok lapka (Win7). Jakby coś się poprawiło.

...oraz przed chwilą zalogowałem się nawet na XP-ku.

Na smartfonie z androidem coś się rozłącza, ale łączy się, tylko nie trzyma połączenia.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2014, 16:40 przez Andre_NH, łącznie zmieniany 1 raz.

 #716521  autor: Liquid
 11 maja 2014, 15:40
Andre_NH pisze:
Wiślak pisze:login to na pewno numer abonencki
Login do wi-free to login pod jakim sie logujesz do Mojego UPC.

Właśnie przed momencikiem udało mi się zalogować również na Androidzie (tablet) obok lapka (Win7). Jakby coś się poprawiło.

...oraz przed chwilą zalogowałem się nawet na XP-ku.
Bingo! Zmieniłem numer abonencki na login do mojego UPC i rabotajet od strzała na Androidzie. Dzięki! Nie działa pod Windowsem 7 ale tam mogłem popełnić jakiś błąd bo było więcej konfiguracji.

 #738096  autor: Liquid
 05 sie 2014, 21:32
Na urządzeniach mobilnych działa mi bez zarzutu, na laptopie z Win 7 mimo szczegółowej instrukcji obsługi na stronie UPC, nie udało mi się uruchomić usługi.