DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
 #1170054  autor: Sylwiaa000
 21 kwie 2024, 23:27
Obrazek

Witam serdecznie mam pytanie na stronie https://internet.gov.pl/ patrzyłam 2 miesiące temu każda zabudowa była na biało. Mieliśmy zebranie kto chce mieć światłowód wiele osób się zapisało na liste tak z 70 % domów i jakieś 2 tygodnie temu pojawiły się domy zaznaczone na zielono z planowaną inwestycją POPC ale połowy osób która wpisała się na listę tam nie ma. Praktycznie wszystkie domki są na zielono przy drodze a jak dom jest 50 metrów w podwórku to już jest na biało. Co to oznacza że do nas nie podciągną? Zakładać mają linią napowietrzną po słupach. Zaznaczę że jest to robione przez Telefony Podlaskie które należą w 70%Orange w całym powiecie jest tylko jeden operator
Przeglądałam całe forum i nic na ten temat nie znalazłam.
 #1170103  autor: HappyBoy
 22 kwie 2024, 20:51
1. Proponuję zgłosić zapotrzebowanie na internet przez stronę internet.gov.pl/demand/ oraz zapytać np. przez infolinię operatora.
2. Jeśli będzie wolne włókno (i nie będzie innych przeszkód) to po zakończeniu projektu będzie można się podłączyć.
3. W razie braku możliwości podłączenia się, prawdopodobnie budynek zostanie ujęty w kolejnej edycji programu.
 #1170169  autor: Sylwiaa000
 23 kwie 2024, 19:37
Dzięki za odpowiedź
1.punkt wykonałam już wcześniej
2.nie wiem o co chodzi ale wiem że będzie to GPON. (nie wiem czy to dobrze czy źle)
 #1170192  autor: Vieslav
 24 kwie 2024, 07:24
Skąd info, że to będzie w ramach POPC? Kolor na mapie sugeruje, że jest to prywatna inwestycja (ciemny zielony). Te domy, które nie są zaznaczone mają chociaż nadany adres? Zostały odebrane do użytkowania?
 #1170193  autor: Sylwiaa000
 24 kwie 2024, 08:30
Vieslav pisze:
24 kwie 2024, 07:24
Skąd info, że to będzie w ramach POPC? Kolor na mapie sugeruje, że jest to prywatna inwestycja (ciemny zielony). Te domy, które nie są zaznaczone mają chociaż nadany adres? Zostały odebrane do użytkowania?
Z telefonów podlaskich.
Tak to stojące domy oddane lata temu do użytku.
W naszym powiecie jest tylko jeden operator swiadczacy usługę światłowodu. (taki monopolista)
 #1170732  autor: Vieslav
 03 maja 2024, 08:50
Najlepiej będzie, żeby osoba zainteresowana podłączeniem, a której dom nie jest zaznaczony na zielono, napisała maila do operatora. Ewentualnie można spróbować pozyskać kontakt do jakiegoś koordynatora tej inwestycji. Warto jeszcze zapytać w Urzędzie Gminy czy coś wiedzą na ten temat.
Zastanawia mnie jeszcze, czy na stronie internet.gov.pl domy nieujęte w projekcie zaznaczone są na biało, tzn jest numer domu a po kliknięciu na niego pojawia się komunikat "brak zasięgu"? Niestety teraz trzeba się logować żeby to zobaczyć :| (czy ktoś wie dlaczego?).