DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
Wszystko, co dotyczy ofert Internetu stacjonarnego.
 #1156469  autor: mp107
 24 sie 2023, 20:44
Cześć,
Analizuję ostatnio temat dostawcy internetu kablowego i najlepszą (dość tanią, od znanej marki) opcją wydaje się usługa od Netii na internet stacjonarny, bezterminowy.

Jednak zastanawia mnie jedna kwestia - jako, że to wariant bez umowy na czas określony to mam możliwość jej wypowiedzenia w każdym momencie, z uwzględnieniem okresu wypowiedzenia. A jak wygląda kwestia zmiany szybkości internetu? Czy jest możliwość zmiany szybkości internetu np. z poziomu Netiaonline?

Pozdrawiam
 #1156475  autor: mp107
 25 sie 2023, 00:58
adrjannn pisze:
24 sie 2023, 21:43
A czytałeś regulamin swojej oferty - nie ma tam żadnej wzmianki?
Czytałem regulamin i to wiele razy. Niestety, tam konkretnej informacji na ten temat nie ma.
Najbliższy potencjalnej definicji tej kwestii jest paragraf 3 punkt 2...
Zamawianie przez Abonenta Usługi, w zależności od jej rodzaju, może zostać dokonane na piśmie, telefonicznie poprzez Infonetię, drogą elektroniczną,
w tym za pośrednictwem strony internetowej (w szczególności netiaonline.pl) oraz za pośrednictwem urządzenia (np. dekoder Netia Player).
Czyli z regulaminowego dialektu języka polskiego na zwykłą mowę: W zależności od rodzaju usługi zmianę usługi można zrealizować na piśmie, telefonicznie, przez Infonetię lub drogą elektroniczną. Dowolną kombinacją jednej lub większej liczby wspomnianych metod. Czyli brak konkretów.
Źródło: Szczegółowe Warunki Promocji „GigaRozrywka IV – Internet bez zobowiązania” (plik PDF).

Drugim potencjalnym źródłem informacji na ten temat mógłby być Regulamin Świadczenia Usług przez Spółki Grupy Netia (obowiązuje od 1 maja 2021) (plik PDF). Ale tam również niczego ciekawego się nie dowiedziałem.

A że jako nie-klient nie mam dostępu do Netia Online to nie mam tego jak sprawdzić w praktyce poza zaryzykowaniem zamówienia usługi i opłaty 79zł za aktywację.
adrjannn pisze:
24 sie 2023, 21:43
U mnie na terminowej mogę zmienić prędkość tylko w górę, w dół nie mogę.
Rozumiem. Dziękuję za informację. Ale podejrzewam, że zmianę "z powrotem w dół" - do prędkości początkowej po wcześniejszym podwyższeniu jej - powinno dać się wykonać.