DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #533547  autor: bolek2004
 08 lut 2012, 14:53
Mam starego T610i, w sumie działa, ale głośnik już nie domaga i służy mi jako budzik. Wymyśliłem coś takiego żeby dało się go uszkodzić tak żeby nie było zasięgu, wtedy by bateria trzymała dłużej bo zasięg mi niepotrzebny. Podpowiedzcie co zrobić żeby tel stracił całkowicie zasięg na płycie jakąś ścieżkę przeciąć czy coś innego. Rozkręciłem go i zdarłem to zielone z góry( chyba antena) ale to nic nie dało bo zasięg spadł ale minimalny jest.

 #533551  autor: ŁB
 08 lut 2012, 15:14
Najprościej wsadzić nieaktywną już kartę sim (wyłączoną przez operatora np. z uwagi na brak zasilenia konta).

 #533553  autor: bolek2004
 08 lut 2012, 15:24
No nie do końca bo nawet jeśli karta jest nieaktywna to zasięg i tak jest innych sieci co by się dodzwonić na alarmowy w razie czego

 #533554  autor: kamil1221
 08 lut 2012, 15:28
Nie lepiej po prostu kupić budzik ?

 #533555  autor: ŁB
 08 lut 2012, 15:29
Ale karta nie jest zalogowana do sieci i nie włącza się nadajnik telefonu (poza pierwszą próbą uzyskania dostępu po włączeniu telefonu z taką kartą). Wyświetlanie zasięgu to tylko efekt pomiaru poziomu sygnału przez nasłuchujący telefon, co i tak by się działo, nawet gdyby udało się go uruchomić bez włożonej karty albo gdybyś uszkodził antenę. Nokia tego nie pokazuje, więc to cecha SE, ale z pewnością obydwa telefony funkcjonują identycznie w tej kwestii.