DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #511773  autor: BUGIMAN
 27 paź 2011, 22:57
Witam forumowiczów. Mam problem z moim W 960i a mianowicie warstwa dotykowa reaguje w innych miejscach niż bym tego chciał ale zacznę od początku. Kilka miesięcy temu telefon mi nieco przymulał i wyczytałem, że warto wykonać aktualizację oprogramowania. Przystąpiłem do ów czynności z baterią naładowaną na 70% ale nie uwzględniłem, że bateria ma swoje lata i 70% nie równe jest 50% w nowej tak więc gdy aktualizacja była już prawie zakończona (98%) telefon wyłączył się u przestał reagować (Czarny ekran). Zaniosłem telefon do wgrania softu ale zakład nie miał odpowiedniego sprzętu i tylko usunął pozostałość oprogramowania jakie było na telefonie. Zaniosłem telefon do innego serwisu, który wgrał soft jednak jak się okazało warstwa dotykowa nie działała poprawnie (wciskam lewy górny róg a reaguje dolny prawy itp.) Stwierdzono, że warstwa dotykowa jest do wymiany a więc kupiłem na allegrze prawdopodobnie nieoryginalną warstwę. po wymianie nic się nie zmieniło (dotyk działa ale nie tam gdzie powinien i dokładnie w tych samych miejscach co przed wymianą). Serwis oddał mi telefon ze stwierdzeniem, że wszystko jest ok tylko muszę przeprowadzić konfigurację wyświetlacza. Tak się składa, że pierwszy punkt na który powinienem kliknąć jest w lewym górnym rogu co powoduje, że klikając nań reaguje prawy dolny róg a więc opcja anuluj. Gdy klikam blisko punktu pokazuje mi, że punkt jest zbyt daleko. Moje pytanie jest takie czy da się przeprowadzić konfigurację za pośrednictwem jakiegoś programu serwisowego? Czy waszym zdaniem uszkodzony jest dotyk czy coś w sofcie telefonu lub płycie głównej i czy mam próbować z inną warstwą dotykową? Będę wdzięczny za sugestie.

Nie bierz życia na poważnie bo i tak nie wyjdziesz z niego żywy:)