DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #420407  autor: nicram
 01 sie 2010, 18:07
Nie dawno zmieniłem telefon na SE W880i. Jestem z niego bardzo zadowolony, gdyby nie problem z przeglądarką Opera Mini. Po załadowaniu strony telefon po kilku sekundach rozłącza sesję.
Problem występuje na Operze Mini 4.2.20663 i 5.1.21214
Wersja oprogramowania telefonu: CXC1250640R8BA024071010 Sony Ericsson.

W telefonie nie mam funkcji podtrzymywania sesji, w operze mini też takiej nie znalazłem. Załamuję ręce, bo brakuje mi pomysłów co mogę jeszcze zrobić.
Jeśli ktoś miał podobny problem i potrafi go rozwiązać, to będę bardzo wdzięczny za pomoc :-)

 #420408  autor: Pijo
 01 sie 2010, 18:11
Spróbuj w ustawieniach Opery Mini zmienić protokół z Socket na HTTP.

 #420411  autor: nicram
 01 sie 2010, 18:20
Jeśli mam ustawione na SOCKET to wyświetla się komunikat: Próba z Internetem nie powiodła się.
Natomiast przy ustawieniu HTTP wszystko działa normalnie, tylko to rozłączanie sesji po kilku sekundach :(

Telefon działa w sieci Play, jeśli ma to jakieś znaczenie...

 #420413  autor: Pijo
 01 sie 2010, 18:23
Jaki APN ? WAP czy INTERNET ? Polecam INTERNET.

 #420417  autor: nicram
 01 sie 2010, 18:36
Gdy klikam na MENU -> USTAWIENIA -> ŁĄCZNOŚĆ -> TRANSMISJA DANYCH -> KONTA DANYCH -> Mam do wyboru: WAP, MMS, INTERNET - Domyślnie wybrany jest INTERNET.

Nie mam też możliwości aby zmienić domyślnie na WAP (chyba że usunę MMS i INTERNET).
Zastanawiam się tylko czy coś to da, w końcu jeśli będę łączył się po WAP-ie to będą dodatkowe opłaty. W Play-u jeśli ktoś ma wykupione pakiety na internet, to działają one tylko po protokole INTERNET (dane schodzą z pakietu). Jeśli jestem w błędzie to proszę o sprostowanie.

[ Dodano: 2010-08-01, 18:43 ]
Dodam że na przeglądarce tradycyjnej (zainstalowanej w telefonie) wszystko działa poprawnie, to jest nie rozłącza sesji.

 #420482  autor: Legol
 02 sie 2010, 10:19
Z moich doświadczeń wynika, że opera mini utrzymuje sesję tylko w ustawieniach socket, a ten tryb był możliwy do odpalenia jedynynie po apn INTERNET (sieć plus)

Więc solucja: W trybie gotowości wybierz Menu
} Ustawienia } karta Łączność
} Ustaw. internetowe } Ustawienia
Java

i tu wybierz INTERNET i wtedy opera pójdzie w socket

 #420625  autor: nicram
 03 sie 2010, 10:13
Legol, UDAŁO SIĘ :-)
A więc:
1) Należy przesłać ze strony operatora odpowiednie ustawienia
2) Wejść do MENU -> USTAWIENIA -> ŁĄCZNOŚĆ -> USTAW. INTERNETOWE -> PROFILE INTERNETOWE -> kliknąć na WIĘCEJ -> wybrać USTAWIENIA -> kliknąć na: ŁĄCZ, UŻYWAJĄC -> klikamy na wybierz -> i wybieramy INTERNET
3) To samo robimy dla USTAWIEŃ JAVA, czyli:
Wchodzimy do MENU -> USTAWIENIA -> ŁĄCZNOŚĆ -> USTAW. INTERNETOWE -> USTAWIENIA JAVA -> kliknąć na WIĘCEJ -> wybrać USTAWIENIA -> kliknąć na: ŁĄCZ, UŻYWAJĄC -> klikamy na wybierz -> i wybieramy INTERNET
4) Otwieramy Operę Mini -> klikamy na MENU -> wybieramy NARZĘDZIA -> kolejno USTAWIENIA -> i na samym końcu szukamy PROTOKÓŁ: zmieniamy na SOCKET -> i zapisujemy.

To wszystko :-)

Opisany przeze mnie sposób działa na 100%
Szkoda że w internecie nie było nigdzie takiej instrukcji jak to naprawić :|
Na szczęście z pomocą kolegów doszedłem co należy zrobić, aby internet w Operze Mini działał bez przerywania sesji 8)
Pozdrawiam

 #422545  autor: Andrzej24
 12 sie 2010, 15:10
Chłopaki. Dzięki. Ja też miałem z tym problem lecz na innym modelu SonyEricssona. Przełączyłem w ustawieniach opery na socket i wreszcie nie rozłącza mi sesji.