DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #420215  autor: tryk
 31 lip 2010, 13:43
Witam!
Nie działa w moim SEW380i głośnik ten głośniejszy znajdujący się na zewnątrz. Mówiąc dokładniej jak klapka jest w połowie zamknięta to głośnik gra XD
Może to być wina:
1. ostatniego serwisowania, kiedy koleś go rozkręcał i miał mi naprawić ciężko chodzące przyciski
2. tego, że jakiś czas temu wpadł mi na 2 sekundy do miski, gdzie było trochę wody. Ale potem przez co najmniej tydzień wszystko śmigało ślicznie
3. tego, że zawsze kupuję pierdoły-wynalazki zamiast kupić sobie porządną Nokię... (sory, to pod wpływem emocji)
W innym serwisie (już do poprzedniego kolesia nie pójdę, bo jest niewiarygodny) facet mi powiedział, że trzeba wymienić jakąś taśmę. I że kosztuje ta taśma 50 zł! od razu na allegro wyszukałem coś takiego i nie kosztuje to tyle a podobno też oryginalna. Jak myślicie, czy o taką taśmę mogło mu chodzić? (w ogóle to w tym telefonie są jakieś inne?) Czy warto w takim razie kupić na allegro i powiedzieć mu tylko, żeby zamontował?

Z góry dzięki za odpowiedź.

P.S. Temat skopiowałem z innego forum, na którym nikt mi nie odpisuje.

 #420218  autor: maniek89
 31 lip 2010, 14:06
bez obrazy ale ten telefon to padlo i nie inwesowal bym w niego ani grosza. za 50- 100zl mozna kupic porzadny telefon do dzwonienia i sms ktory posluzy lata

 #420231  autor: kerim36
 31 lip 2010, 15:18
tryk,

potwierdzam, ze tasma do wymiany

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #420239  autor: Marek
 31 lip 2010, 15:37
Czy zmieniałeś akustykę? Jeżeli tak to wgrałeś nieprzystosowaną do tego modelu. Jeżeli nie to wina HW. Jeżeli masz śróbokręty torx to sprawdziłbym czy podłożenie papierka pod taśmę coś daje.

 #420355  autor: tryk
 01 sie 2010, 12:22
Nic nie grzebałem w oprogramowaniu telefonu. i też boję się go rozkręcać, bo na bank zepsuję, nie złożę poprawnie i kompletnie się nie będzie do niczego nadawał. Skoro t wina taśmy, to myślicie, że warto w takim razie samemu kupić np. taką taśmę na allegro zamiast za 50 zł jak mi powiedział facet w serwisie i poprosić go, żeby "na własną odpowiedzialność" ją zamontował?

 #420359  autor: butterfly
 01 sie 2010, 12:35
To jest tak, że jak nie będzie działało to i tak będzie Twoja wina, bo gość się będzie upierał, że taśma którą mu dałeś była wadliwa... Więc jak chcesz naprawiać, to niech wszystko oni robią. Jak coś nie będzie śmigać, to masz prawo do reklamacji.

 #420362  autor: orson_dzi
 01 sie 2010, 12:50
Tylko, że w momencie gdy oni kupują taśmę, to tez bardzo możliwe jest, że skorzystają z identycznej taśmy za te 13 z groszami, a cenę powiedzą sobie taką, jaką chcą.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #420376  autor: butterfly
 01 sie 2010, 13:31
Ja wiem, że to jest prawdopodobne, ale co im zrobi jak spaprają sprawę? NIC.

 #420401  autor: tryk
 01 sie 2010, 17:27
No, ok. Ale powiedzcie mi jeszcze, czy to na pewno chodzi o tę taśme, ktorą znalazłem na allegro?

 #420402  autor: butterfly
 01 sie 2010, 17:47
Bardzo ciężko powiedzieć, ja bym nie naprawiała, zbyt dużo niewiadomych. Już rozkręcany, wpadł do wody... Marne szansę.