DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #402085  autor: czterdzieści_i_cztery
 02 maja 2010, 09:40
Przypadkiem w menu kliknąłem sobie ikonkę internetu i chciałem z niej, jak zawsze, szybko wyjść. Z tym, że telefon się zawiesił i nie reagował ani na dłuższe przytrzymanie przycisku wstecz (co zwykle zamyka aplikacje) ani na przycisk on/off.
Wcześniej coś podobnego mi się zdarzało w różnych miejscach menu.
Więc jak zawsze wyciągnąłem baterię i włożyłem ją ponownie. Z tym, że teraz telefon nie chce się załączyć. Nie reaguje nawet jak podłącze ładowarkę.
Czy ktoś miał podobny przypadek? Czy to chwilowe czy już telefon padł.
Dodam, że mam go już prawie 3 lata i do tej pory sprawował się wyśmienicie.

[ Dodano: 2010-05-02, 10:29 ]
Próbowałem wgrać nowe oprogramowanie ale niestety nie reaguje.
W momencie jak mam trzymać przycisk "C" i podłączać kabel do komórki i dalej trzymać przycisk "C" nic się nie dzieje.
Wieczorem będę miał okazje sprawdzić inną baterię.
Ew jak ktoś miał podobną sytuację to proszę o wskazówki albo pomoc.

 #402107  autor: orson_dzi
 02 maja 2010, 11:35
Nie ma kompletnie żadnej reakcji, czy coś się dzieje?
Jakieś wibracje, mrugnięcie ekranu itp.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #402111  autor: Marek
 02 maja 2010, 11:47
czterdzieści_i_cztery pisze:W momencie jak mam trzymać przycisk "C" i podłączać kabel do komórki i dalej trzymać przycisk "C" nic się nie dzieje
Jeżeli zamiast C naciśniesz jednocześnie 2+5 to jest jakaś reakcja? Możliwe że to erom, czy miga czerwona dioda w okienku irdy?

 #402139  autor: czterdzieści_i_cztery
 02 maja 2010, 13:54
Nie ma kompletnie żadnej reakcji, czy coś się dzieje?
Jakieś wibracje, mrugnięcie ekranu itp.
żadnej reakcji. trzymam nawet powyżej 10 sekund przycisk on/off i nic nie reaguje.
nie mruga, nie wibruje, nie piszczy.
Na innej baterii tak samo. moja bateria w innym telefonie działa.

[ Dodano: 2010-05-02, 14:00 ]
Marek pisze:Jeżeli zamiast C naciśniesz jednocześnie 2+5 to jest jakaś reakcja?
jak tak zrobiłem to wykrył telefon i stwierdził, że brak nowego oprogramowania.
Przy C nie reaguje.
Marek pisze:Możliwe że to erom, czy miga czerwona dioda w okienku irdy?
nie miga czerwona dioda.

Czy da się coś z tym zrobić w domowy sposób?

 #402148  autor: Marek
 02 maja 2010, 14:49
czterdzieści_i_cztery pisze:brak nowego oprogramowania
Nie można jeszcze raz wgrać tego samego oprogramowania?

 #402191  autor: butterfly
 02 maja 2010, 18:51
kwistas, czytaj....
czterdzieści_i_cztery pisze:Próbowałem wgrać nowe oprogramowanie ale niestety nie reaguje.
W momencie jak mam trzymać przycisk "C" i podłączać kabel do komórki i dalej trzymać przycisk "C" nic się nie dzieje.


[ Komentarz dodany przez: yagi: 2010-05-03, 08:56 ]
Poprawa tagów HTML
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 08:55 przez butterfly, łącznie zmieniany 1 raz.

 #402280  autor: yagi
 03 maja 2010, 08:57
czterdzieści_i_cztery, sprawdź czy bateria jest naładowana. Albo jeśli świeci się dioda to zostaw go na godzinę lub dwie podłączonego do ładowania.

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #402284  autor: cesarz
 03 maja 2010, 09:59
Podczas wgrywania oprogramowania , potrzebna jest wielka energia i telefon musi być dobrze naładowany . Tak jak wyżej yagi pisze doładuj telefon.

CNN

 #402477  autor: czterdzieści_i_cztery
 03 maja 2010, 22:25
Co do ła
Marek pisze:Nie można jeszcze raz wgrać tego samego oprogramowania?
Oryginalny program SE nie ma takiej funkcji.
yagi pisze:czterdzieści_i_cztery, sprawdź czy bateria jest naładowana. Albo jeśli świeci się dioda to zostaw go na godzinę lub dwie podłączonego do ładowania.
Bateria była naładowana na jakieś 50% w momencie tego zdarzenia.

Niestety po podłączeniu do ładowania nie miałem żadnej reakcji telefonu więc nie wiem czy się ładował czy nie.



Problem udało się rozwiązać w serwisie. Telefon został podpięty do czegoś co mają serwisy i od razu zadziałało bez niczego. Tak jak gdyby nigdy nic.

Tak więc nie wiadomo co się stało ale w każdym bądź razie działa i żadnych danych w tym przypadku nie utraciłem.

Dzięki wszystkim za pomoc.
Temat można zamknąć.

 #402789  autor: yagi
 05 maja 2010, 00:05
czterdzieści_i_cztery pisze:Bateria była naładowana na jakieś 50% w momencie tego zdarzenia.

Niestety po podłączeniu do ładowania nie miałem żadnej reakcji telefonu więc nie wiem czy się ładował czy nie
Mogło się zdarzyć, że doszło do zwarcia i bateria została rozładowana do zera. Ja tak miałem ostatnio robiąc zdjęcie C901 gdy był podłączony do ładowarki. W ułamku sekundy rozładowała się z 80% do zera. Zaczął reagować dopiero po pół godziny ładowania.

Obrazek

:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010)

 #402806  autor: czterdzieści_i_cztery
 05 maja 2010, 10:09
yagi pisze:Mogło się zdarzyć, że doszło do zwarcia i bateria została rozładowana do zera. Ja tak miałem ostatnio robiąc zdjęcie C901 gdy był podłączony do ładowarki. W ułamku sekundy rozładowała się z 80% do zera. Zaczął reagować dopiero po pół godziny ładowania.
To tego już nie sprawdziłem. Do ładowania była podłączona w domu może 20-30 minut a potem przez prawie godzinę w samochodzie, ale żadnej reakcji.

Może komuś na przyszłość się przyda:)

 #402836  autor: Marek
 05 maja 2010, 13:11
czterdzieści_i_cztery pisze:Problem udało się rozwiązać w serwisie. Telefon został podpięty do czegoś co mają serwisy i od razu zadziałało bez niczego. Tak jak gdyby nigdy nic.

Tak więc nie wiadomo co się stało ale w każdym bądź razie działa i żadnych danych w tym przypadku nie utraciłem.
Czyli padł erom, jak piszesz wgrywanie eromu trwa kilka sekund.
Na uszkodzenie eromu wskazywało włączanie tylko z 2+5.
Jakbyś miał cid52 to mógłbyś wgrać przez KK, jeżeli miałeś cid53 to napiszę że nic nie wgrałoby go za darmo.

 #402992  autor: czterdzieści_i_cztery
 05 maja 2010, 22:35
Marek pisze:Jakbyś miał cid52 to mógłbyś wgrać przez KK, jeżeli miałeś cid53 to napiszę że nic nie wgrałoby go za darmo.
nie bardzo to rozumiem, ale dla mnie akurat nie istotne. Osoby obeznane pewnie będą wiedziały co i jak :)