DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #391335  autor: estellox
 04 mar 2010, 17:19
Witam! Mój wybór padł na 95% na zakup modelu W995. W związku z tym mam kilka pytań na temat ww. modelu:

Dużo rozmawiam, dlatego głównym priorytetem dla mnie jest JAKOŚĆ ROZMÓW:
1. Jaka jest jakość dźwięku podczas rozmowy? Nic nie przytłumia tonów wysokich? Nie ma pogłosu? Czy dźwięk nie jest przytłumiony? (Wcześniej miałem C510 i miał te wszystkie wady).
2. Mankamentem tego modelu jest podobno cicha głośność podczas rozmowy. Czy jest akustyka, która "pogłaśnia" głośniczek rozmów? Jeżeli tak to czy dalej dźwięk jest wyraźny?
3. Jak się piszę SMSy? Wygodne?
4. Czy główne przyciski sterowania są wygodne? Patrząc na W705 tam są większe, a tutaj są duże odstępy.
5. Czy slider jest solidny (telefon 2 lata powinien wytrzymać)?
6. Aparat ma autofocus? Dobre robi fotki? Interesuje mnie jakość co najmniej, jak w C510.
7. Czy jest latarka? Czy jest kamera do wideo-rozmów z przodu? Czy jest akcelometr? Czy jest czujnik światła? Spotkałem sprzeczne informacje w sieci.
8. Ile trzyma bateria? Ma 930 mAh?
9. Czy jest Patch:
a) na podświetlenie od 10% do 100%?
b) na radio bez słuchawek?
10.Czy soft jest szybki? Nie muli?
11. Czy istnieje modyfikacja, która "pogłaśnia" dźwięk w słuchawkach? (Ponoć standardowo gra cicho)
12. Jakiego posiada Walkmana 3.0 czy 4.0?
13. Wybór padł na W995, co prawda jak dla mnie ma za dużo bajerów i jest trochę drogi, ale spełnia wymagania. Może macie jaką inną propozycję telefonu? Moje wymagania to:
-Bardzo dobra jakość dźwięku podczas rozmowy
-WiFi, Akcelometr, Autofocus.
-Wygodna klawiatura do klepania SMSów
14*. Było by miło gdyby jakiś użytkownik miał styczność z C510 i mógł napisać jak wygląda jakość rozmów w porównaniu z W995.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź :)

 #422893  autor: diagoras
 14 sie 2010, 16:41
Witam!
Mam obecnie podobny problem jak autor tego wątku więc nie zakładam nowego, by nie dublować tematów. Stoją przed zakupem Sony Ericssona w995 i na początek zastanawia mnie jedna sprawa. Czy telefonik czyta dokumenty w plikach WORD czy np. PDF? Pytam, ponieważ z tego co wiem, telefonik ten nie jest na Symbianie czy Windowsie, lecz na własnym oprogramowaniu i jestem ciekaw czy wówczas będzie to możliwe? (podobnie jak wgranie oprogramowania Garmin Mobile)
Proszę o odpowiedzi i pozdrawiam

 #422897  autor: kerim36
 14 sie 2010, 16:54
diagoras pisze:(podobnie jak wgranie oprogramowania Garmin Mobile)
to na pewno odpada



co do pakietu office sie nie wypowiem

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #422951  autor: orson_dzi
 14 sie 2010, 21:20
Żaden Garmin i żadne pliki biurowe działać nie będą.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #423111  autor: diagoras
 15 sie 2010, 20:53
orson_dzi pisze:Żaden Garmin i żadne pliki biurowe działać nie będą.
A może istnieje możliwość wgrania jakiegoś dodatkowego oprogramowania (jakiś emulator itp), które umożliwiało by potem odczyt takich plików tekstowych? Może jest takie oprogramowanie w środowisku JAVA, które pozwala na takie operacje? Bo jeśli nie ma takiej możliwości, to trochę porażka moim zdaniem dla tego modelu, gdyż ogólnie wypasiony, wszystko super, a tym czasem wydaje się nie do końca taki super.
A jeśli chodzi o GARMINA, to choćby nie działał na tym sprzęcie, to jednak z tego co wiem można wgrać opcjonalne oprogramowanie typu NAVI Expert działające na platformie JAVA.
Czy istnieje więc jakiś porównywalny edytor tekstowy do Office Word, który również mógłby pracować w JAVIE?

 #423113  autor: orson_dzi
 15 sie 2010, 21:11
O edycji, to skutecznie zapomnij. Nie ma takiej opcji.

Coś do pdf-ów było kiedyś w javie ale czy to działało, czy nie, to już nie mam pojęcia.
Ale tylko odczyt.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)