DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #390369  autor: lukasrhcp
 27 lut 2010, 23:47
Po zainstalowaniu google maps ,probuje uruchomic program ale wyswietal mi komunikat ze aplikacja wymaga usulugi transmisji danych .O co chodzi?Trzeba miec wykupiona usluge transmisji czy cos z ustawieniami nie tak?Jestem w sieci Orange.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 02:03 przez lukasrhcp, łącznie zmieniany 1 raz.
 #390371  autor: FABIANO
 28 lut 2010, 00:00
lukasrhcp pisze:Po zainstalowaniu google maps ,probuje uruchomic program ale wyswietal mi komunikat ze aplikacja wymaga usulugi transmisji danych .O co chodzi?Trzeba miec wykupiona usluge transmisji czy cos z ustawieniami nie tak?Jestem w sieci Orange.


[ Dodano: 2010-02-28, 00:04 ]
Witam też mam google maps:)..a ta informacja mówi że masz brak konfiguracji. Proponuje zadzwonić na bióro obsługi oni sami włączą co trzeba i google maps będziesz mógł używać:)

 #390373  autor: lukasrhcp
 28 lut 2010, 00:07
a tez masz SE K800i?Nie masz zadnej transmisji danych wykupionej??

 #390375  autor: FABIANO
 28 lut 2010, 00:15
mam k800 i k550 orange i heyah i na obydwóch tel mam lokalizacje gdzie się znajduje (przybliżone nie dokładne)...Ta usługa działa dzięki trasmisji danych GPRS. PObiera z ko nta niestety w tym przypadku wykup pakiet internetowy a taniej wyjdzie..

 #390376  autor: orson_dzi
 28 lut 2010, 00:16
Transmisje wykupujesz, żeby koszty połączenia z internetem były tańsze.
Tu brakuje konfiguracji.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #390378  autor: lukasrhcp
 28 lut 2010, 00:21
To jak mam go skonfigurowac?

[ Dodano: 2010-02-28, 00:46 ]
Spoko zmienilem tylko profil na Internet GPRS i dziala.Ale cos malo dokladne polozenie wskazuje i nie prowadzi tak jak normalna nawigacja.Tak przy okazji to ktory profil jest najlepszy ,najszybsze polaczenie i najmniejsze koszty bo mam tych profili tyle ze nie wiem ktory wybrac?

 #390382  autor: FABIANO
 28 lut 2010, 00:48
Wystarczy zadzwoń do b.obsługi z prośbą o kofiguracje na Twój tel...poproszą tylko Ciebie o model i numer tel.....ustawią Ci automatycznie:). Ewentualie wyłączysz i włączysz telefon po ustawieniach i już masz:)

 #390383  autor: lukasrhcp
 28 lut 2010, 00:55
A nie wiesz jaka jest oplata w Orange za 100KB danych?To az takie mozliwosci maja !!!???

 #390384  autor: FABIANO
 28 lut 2010, 00:59
aaa..skoro już pokazuje Tobie okręg i punnkt to znak że masz ustawione:)...I tak.. google mapsto nie GPS. tO PRZYBLIŻONA LOKALIZACJA według zasięgu danego BTS> Punkt kropka nie oznacza Twojego położenia ani lokalizacji BTS-a. Po prostu okrąg wokół kropki to obszar gdzie świeci sygnał z danego sektra(masz wg.tego usalone cell info)..mówię sektora co nie znaczy że całego BTS-a bowiem poruszając się wokół stcji bazowejukaże Ci się kilka okręgów w zalażności gdzie padają sygnały z tego właśnie BTS-a....

[ Dodano: 2010-02-28, 01:00 ]
lukasrhcp pisze:A nie wiesz jaka jest oplata w Orange za 100KB danych?To az takie mozliwosci maja !!!???


[ Dodano: 2010-02-28, 01:04 ]
W Orange POP było zawsze bo używałem pakiet za 10 zł 20 MB.....kiepski to interes wiem :(

[ Dodano: 2010-02-28, 01:08 ]
SORY ZA BŁĘDY ORTOGRAFICZNE....JESTEM PO PRACY ale to co Tobie przekazałem o google maps to prawda bo sam tego używam:)

 #390387  autor: lukasrhcp
 28 lut 2010, 01:16
to nie jest tak zle z tymi oplatami.Czyli gdybym mial telefon z GPS albo dokupil jakis nadajnik GPS do mojego K800 to wtedy pokazywalby lepsze polozenie?Sluchaj a czy ten google maps bedzie wtedy dzialal jak normalna nawigacja ,bedzie mi pokazywal droge i gdzie mam skrecac itd?Czy raczej tylko polozenie gdzie jestem?Sa wogole jakies lepsze aplikcje ,uzywasz tylko maps czy czegos jeszcze?

 #390392  autor: Mordrag
 28 lut 2010, 07:52
Nie ma czegoś takiego jak "nadajnik GPS". Z tego co mi wiadomo Google Maps nie współpracuje z zewnętrznym odbiornikiem GPS.

 #390398  autor: lukasrhcp
 28 lut 2010, 08:42
Myslalem ze pracuje.To w takim razie Navi Expert chyba pracuje.

 #390413  autor: FABIANO
 28 lut 2010, 10:18
lukasrhcp pisze:to nie jest tak zle z tymi oplatami.Czyli gdybym mial telefon z GPS albo dokupil jakis nadajnik GPS do mojego K800 to wtedy pokazywalby lepsze polozenie?Sluchaj a czy ten google maps bedzie wtedy dzialal jak normalna nawigacja ,bedzie mi pokazywal droge i gdzie mam skrecac itd?Czy raczej tylko polozenie gdzie jestem?Sa wogole jakies lepsze aplikcje ,uzywasz tylko maps czy czegos jeszcze?


[ Dodano: 2010-02-28, 10:24 ]
Niestety google maps nie pokaże Ci drogi gdzie masz jechać atylko Twoje położenie (przybliżone)...im więcej nadajników tym Twoje położenie dokładniejsze. Możesz sobie przybliżyć mapę z lotu ptaka widać wtedy ulice mist nawet miasteczek. Ja widze wszystkie ulice w 7-dmio tysięcznym Wieleniu:)....możesz wyznaczyć trase najkrótszą odległość i pokaże Ci punkty np kawiarnie hotele itd...

[ Dodano: 2010-02-28, 10:25 ]
Mordrag pisze:Nie ma czegoś takiego jak "nadajnik GPS". Z tego co mi wiadomo Google Maps nie współpracuje z zewnętrznym odbiornikiem GPS.


[ Dodano: 2010-02-28, 10:35 ]
Wiem że nie ma. Google maps (wersja beta) pokazuje Twoje położenie w oparciu o dane z BTS-a a dokładnie z nadajnika którego aktualnie korzystasz i masz zasięg. Ale zdarzają się błędy. Właśnie wczoraj będąc 8 km od mojej miejscowości zasięg miałem ze stacji bazowej właśnie tamtejszej (bts stoi przy drodze)...i sprawdziłem na mapie google LAC i CID i okazało się że były z....mojej miejscowości :shock: czyli położenie nie dokładne. Prawda jest taka że nie każdy BTS wysyła dane o stacji do google maps wiec wtedy pobiera je z innej najbliższej stąd niedokładności...ale z tym błędem ja spotkałem się tylko raz

 #390430  autor: lukasrhcp
 28 lut 2010, 11:10
sa jakies tanie nadajniki odbiorniki GPS na BT do K800i?

 #390444  autor: FABIANO
 28 lut 2010, 11:33
Nie wiem. Ja ogólnie to używam google maps (wersja beta) mimo wszystko. Wiadomo może troche się różnić Twoje położenie w zależności od sieci GSM którą będziesz miał w telefonie używając google maps. Ja za parę dni muszę jechać do Poznania w pewnej sprawie więc przy okazji posprawdzam sobie...