DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki SonyEricsson i Ericsson oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #12861  autor: Qnie
 23 sie 2005, 00:07
Moze ktos wie jak to jest z zakupem telefonow SE D/K 750i na allegro? Chodzi mi dokladniej o warunki gwarancji,wiem ze jak kupi sie ten telefon np. w erze(K-nie dotyczy bo nie jest oferowany) to reklamacje podczas jakiegos problemu z tel. mozna skladac w salonie ale tylko z karta gwarancyjna i DOWODEM ZAKUPU. Wiekszosc tych telefonow na allegro narazie jest od zachodnich operatorow ale zapewne niebawem beda oferty sprzedazy typu ''prosto z salonu ery, idei , plusa''. Co sie stanie jesli kupie SE D750i na allegro z karta gwarancyja ale bez dowodu zakupu i bede chcial oddac go do serwisu?? Potrzebny bedzie ten dowod zakupu?? Czy ktos z was kupil ktorys z tych tel. na allegro i zastanawial sie nad tym problemem??
PS.mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi :P:P

...i wszystko jasne :P

 #12865  autor: Wojt2004
 23 sie 2005, 00:13
Ja kupowalem wlasnie ten telefon z allegro, (osobiscie odbieralem od sprzedajacego) mam dowod zakupu, niestety sprzedajacy udzieli mi tylko na rok gwarancji. Jesli chodzi o macierzyste sieci, to wydaje mi sie ze bez dowodu zakupu moze byc problem ale przeciez masz podbita gwarancje wiec wystarczy udac sie do autoryzowanego serwisu.

 #12868  autor: Qnie
 23 sie 2005, 00:19
Aha, czyli jak mam podbita gwarancje to bez problemu w autoryzowanym serwisie powinni mi usunac np jakas awarie. Hmm a myslisz ze warto kupic w erze D750i i sprzedac ja a pozniej kupic K 750i na allegro?? Powiedz mi jeszcze czy wiekszosc K750i na allegro to sa telefony z zagranicy z wgranym polskim softem ??

...i wszystko jasne :P

 #12871  autor: Wojt2004
 23 sie 2005, 00:30
Co do gwarancji to wlasnie tak mi sie wydaje, poruszajac jeszcze sprzedaz na allegro, jezeli sprzedajacy dba o swoj wizerunek i jezeli telefon zostal kupiony w Polsce to powinien dolaczyc paragon lub fakture.Co do oplacalnosci kupna D750i i sprzedazy to wydaje mi sie tak ze jezeli masz wolno kase a chce wlasnie K750i to sprawa jest jasna.Koszt doplaty bedzie sie chyba wachal w okolicach 200zl ( zalezy za il sprzedaz wersie D)
Z tegoo co sie orientuje to jak narazie wiekszosc tych telefono jest sprowadzanych z zagranicy

 #12873  autor: Qnie
 23 sie 2005, 00:39
Wlasnie lukam ceny na allegro SE D750i i ceny sa prawie takie same jak K albo nawet troszke wyzsze(nie wiem czemu tak jest). Zastanawiam sie jeszcze jak to jest z kupnem K na allego ktory przywieziony jest z zagranicy. Chodzi mi np o prawidlowe dzialanie oprogramowania itd...W sumie na taki telefonik nie mam zadnej gwarancji....Mysle ze dopoki nie bedzie K z polskich sieci to taka zabawa jest za bardzo ryzykowna, stracic 1300zl gdyby cos hmm troche by mi to nie pasowalo:P
Dzieki za info...
Pozdro

...i wszystko jasne :P

 #12874  autor: Wojt2004
 23 sie 2005, 00:44
Ja sadze ze cenna D750i jest jeszcze "stara" jezeli sie pojawi fizycznie w Erze wtedy poleci wdol, a jesli chodzi o telefon z zagranicy, to zalezy od kogo kupujesz ja mam zaufanego goscia na allegro od ktorego wylacznie kupuje telefony, nigdy nie bylo problemu, nawet z gwarancja.

 #12875  autor: Qnie
 23 sie 2005, 00:47
Ano wlasnie telefon niby jest w erze dostepny ale fizycznie go nie ma :P Ehhh czlowiek nawet nie moze sobie telefonu obejrzec...
Hmmm to widze ze jak bym sie zdecydowal na zakup tego K to wiem do kogo sie zglosic :D

...i wszystko jasne :P

 #12877  autor: Wojt2004
 23 sie 2005, 00:52
Tak to zwykle bywa ze nowe telefon na cennikach widnieja ale fizycznie ich nie ma.Jezeli chodzi o zakup K to moge Ci poleci ta osobe, no problem :D

 #13105  autor: pigus
 23 sie 2005, 20:55
Spróbujcie w salonach Germanosa - mają teraz specjalną promocję, telefonów jest mało, ale na konkretne zamówienie w ciagu 2 dni możliwe jest ściągnięcie.

 #13526  autor: Bartosz
 25 sie 2005, 06:03
to nie tak do końca - pamiętam jak przywiozłem sobie Ericssona t68 (zaraz jak pokazał się na rynku w niemczech - specjalnie po niego jechałem) to dostałem 2 lata gwarancji (kupiłem w salonie i miałem wszystkie papiery) lecz jak zadzwoniłem do przedstawiciela w polsce to on poinformował mnie że telefon w naszym kraju jest objęty 12 miesięczną gwarancją (a jeżeli mi się coś nie podoba mogę go reklamować w kraju zakupu). Mam nadzieje ,ze to po wejściu do uni się zmieniło. A tak na marginesie to ja bym telefonu przywiezionego z zagranicy na allegro raczej nie kupił 8)

 #13684  autor: Dragon
 25 sie 2005, 12:50
ja niedawno oddawalem do naprawy SE od mamy i oprocz karty gwarancyjnej powidzieli mi ze serwis SE wymaga dowodu zakupu (rachunek, umowa itp)

 #13685  autor: Qnie
 25 sie 2005, 12:55
To ze serwis SE wymaga dowodu zakupu dodatkowo to wiem.... pisalem o tym w poscie...

...i wszystko jasne :P