DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #368483  autor: user_delete10
 07 lis 2009, 16:50
Wprawdzie wiele a może i wszystko się dowiedziałem na Matraxie o tym o co chcę tu zapytać ale może pojawią się tu ciekawe opinie, zwłaszcza od orB, tutejszego eksperta od Motek.

Jak powinna wyglądać oryginalna obudowa do tego modelu? Chodzi mi o szczegóły wyglądu.

Ja już odkryłem ich wiele patrząc na egzemplarze jakie znajdowały się w sklepach i w internecie. Jakiś czas temu zamieniłem srebrną na czarną i wychodzi na to, że wiele ją rożni od tego jaka była poprzednia moja srebrna. Kolor czarny w mojej jest nie do końca czarny, jest jakiś jaśniejszy niż wszystkie inne jakie spotykałem, b.ciemny grafit, przebłyskujący czernią. Brak jest charakterystycznego wcięcia w klapce po bokach u góry. Zaślepki jakie znajdują się nad wyświetlaczem są podłużne jak w modelu V3i, a oficjalnie wszędzie są okrągłe w zwykłej V3. Trzymają w ręce srebrny egzemplarz obudowy można długo wyliczać... Logo srebrne M z tyłu i przodu jest jakieś jakby to nazwać kanciaste, jakby wykonane byle jak, w wersji oryginalnej srebrnej obudowy logo M jest gładkie, ładnie okrągłe, perfekcyjnie wykonane. Zwracając uwagę na takie szczegóły można ich namnożyć mnóstwo. Została jeszcze klawiatura dołączona do obudowy i wcięcie, taki charakterystyczny nazywany przezemnie "uśmiech" na klapce pod logo i ekranem zew. Ten "uśmiech" też jest inny niż niż powinien,węższy i nie pasuje do szczegółów pozostałych jakie odróżniają V3 zwykłą starą od wersji V3r. Jak się dowiedziałem Brak wcięć na boku klapki u jej wierzchu, o którym już wspomniałem wyżej to cecha najnowszej odsłony V3 EDGE. A więc zestawienie tej cechy i wcięcia "uśmiechu" pod wyświetlaczem zew.jest już niezgodne z znanym mi szablonem wyglądu obudowy zwykłej V3 czy też V3r. A jeśli chodzi o klawiaturę to różnica jest taka względem tej ze srebrnej obudowy, że widać na jej powierzchni kółka jakby od szlifowania, jest też zupełnie inna z działaniu, ma inny skok,jest mniej wygodna. Jest tego bardzo wiele i bardzo szczegółowo. Dziś ten model jest na wymarciu oficjalnym więc ciężko o oryginalne akcesoria, a pewnie mało kto zmieniał z was obudowę ale może jednak ktoś się podzieli spostrzeżeniami o wymienionych przezemnie szczegółach wyglądu obudów a ktoś bardziej może wtajemniczony powie mi czy mam do czynienia z podróbką, bo jednak wszystko na to wskazuje patrząc na oficjalne zdjęcia i to co się spotyka nadal jeszcze w sklepach, na nowe egzemplarze V3.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2009, 01:43 przez user_delete10, łącznie zmieniany 1 raz.

 #368591  autor: orB
 08 lis 2009, 02:24
Wywołany do tablicy odpowiadam, choć od razu zaznaczam że chyba dużo nie pomogę. Ostatnio sam kupowałem obudowę do V3x, ale miałem dużo łatwiejsze zadanie. Miałem kiedyś krótko V3r. Przejrzałem teraz na allegro czarne obudowy V3 i mi na oryginalne wyglądają te, które mają logo M, logo niejednolite, jakby w paski. Obudowa musi być matowa, ale z bardzo lekkim połyskiem takiej gumy jak na przykład w modelu Z3. Więcej nie pamiętam i nie jestem do końca pewien czy podane przeze mnie atrybuty są gwarantem nabycia oryginału.

 #368690  autor: user_delete10
 08 lis 2009, 17:15
Ja wymieniałem po prostu z kaprysu i mimo, że na początku sami nie wiedzieli panowie serwisanci co mają w końcu przyznali, że to niby oryginał. Ale wg. fotek właśnie z Allegro moja obudowa nie ma tych szczegółowych cech jak te aukcyjne i porównywane przezemnie wyżej. Barwę trudno zobaczyć i jednoznacznie określić odcień itp. cechy na fotkach realnych z cyfrówki. Szukałem na zagranicznych stronach i nigdzie nie było podobnej obudowy do mojej. Może to zróżnicowanie miejsc produkcji, tak też słyszałem, ale tyle fotek w necie nie przemawia za tym. Po za tym w Polsce pewnie korzysta się z usług fabryki niemieckiej a nie chińskiej czy amerykańskiej. Kolor widywałem wyłącznie czarny, na prawdę mocny ciemny odcień czerni, bardzo głęboki. U mnie jest wyblakły w świetle dziennym. Reszta cech jest w 1 poście, nie ma co do nich wracać.
Generalnie te najbardziej charakterystyczne to ten rowek ("uśmiech")z przodu. Dla V3 wąski, dla V3r szerszy,co z zewnątrz odróżnia jedynie te 2 rodzaje V-trójek. Dla V3 EDGE brak wcięć u góry klapki i plastikowa pokrywa baterii, ja mam metalową. Ale oficjalnie w takim razie nie mogą ze sobą równocześnie występować brak wcięć klapki i węższy "uśmiech". Bo to w tym momencie połączenie cech V3 i V3re (V3 EDGE). To sprzeczność z tym co słyszałem i oznaka, że coś nie tak...

 #368692  autor: orB
 08 lis 2009, 17:36
Jak nic nie skrzypi, wszystko ładnie dociska i materiały nienajgorsze to chyba może zostać, przynajmniej masz oryginalny egzemplarz.

 #368768  autor: user_delete10
 08 lis 2009, 23:19
Mam dziwne przypadki bo nawet oryginalna obudowa srebrna min.mi odstawala, tzn.pokrywa tylna.Jak nie było baterii w środku idealnie przylegala.Po za szczegółami wygladowymi nie ma defektów tak by była fabrycznie źle wykonana.Aluminium jest gdzie trzeba choć zupełnie inne,matowe,niepolyskujace. Mając w ręce inny egzemplarz było na odwrót. Głęboka czerń,nie blada no i pomijając to aluminium bardziej błyszczące i gładkie.