DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #366940  autor: fireman24
 27 paź 2009, 21:00
Mam Motorola RAZR2 V8, kupiona w salonie troche ponad rok temu, do tej pory wszystko było ok, bateria trzymała kilka dni (w zależności od częstości używania od 3 do 6 dni), tymczasem w ciągu ostatnich 3 dni ładowałem telefon 3 razy,przykładowo wieczorem naładowany a następnego dnia o 12 już padł, a był praktycznie nie używany (jedynie budzik dzwonił i 2 smsy), co się mogło stać? chyba bateria nie pada tak nagle, raczej stopniowo się zmniejsza pojemność. Nic wtym czasie nie zmieniałem w ustawieniach i nie instalowałem aplikacji, jedynie 2 mp3 wgrałem. Może to być coś z telefonem?

aha jeszcze jedno, czy zawsze w telefonie z salonu są baterie chińskie a nie oryginalne motoroli bo ja dostałem telefon z taką baterią:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 paź 2009, 22:48 przez fireman24, łącznie zmieniany 1 raz.

 #366944  autor: Orfi
 27 paź 2009, 21:26
Taka bateria jest akurat standardową Motoroli a to, że została wykonana w Chinach nie oznacza ,że jest zła, bo musiała zostać zrobiona wg. technologii Motoroli. Nie upatrywałbym w tym problemu związanego z jej żywotnością i prędzej coś jest nie tak z tymi ściągniętymi plikami mp3 ( może one powodują nadmierne zużycie baterii ). Kiedyś miałem przypadek ,że na E50 ściągnąłem aplikację zegara, która pracowała jako wygaszacz i niestety strasznie żarła baterię,(wyczerpała baterię w ciągu doby) podczas , gdy normalnie bateria wystarczała mi na 3-4 dni. Po skasowaniu tej aplikacji wszystko wróciło do normy.

Orfi

 #366950  autor: elrond
 27 paź 2009, 21:49
Ostatnio spotkałem się z podobnym przypadkiem w Samsungu E250. Baterie zwykle mają 6-miesięczną gwarancję. Zdarza się czasem, że padają nagle.

Jeśli nic się zmieniło w sposobie używania telefonu, zasięgu, rodzaju sieci to pewnie bateria do wymiany, po prostu. Polecam zakup oryginału, bo kupowanie Foofów, Foreverów czy Maxcellów 4400mAh (sic!) to rosyjska ruletka...
Ostatnio zmieniony 27 paź 2009, 21:50 przez elrond, łącznie zmieniany 1 raz.

 #366951  autor: fireman24
 27 paź 2009, 21:50
OK, usune te mp3 (choc to nie aplikacja jak w twoim przypadku) i zobacze jak dziala, a co do tych baterii to skad te roznicy w cenie np na allegro, takie baterie - koszt rzędu kilkunastu złotych, a oryginalne 70-90 zl (oryginalne są zapakowane w pudełku) chyba nie pudełko tyle kosztuje
http://aukcja.onet.pl/search.php?string ... nge_view=1

[ Dodano: 2009-10-27, 21:51 ]
elrond pisze:Ostatnio spotkałem się z podobnym przypadkiem w Samsungu E250. Baterie zwykle mają 6-miesięczną gwarancję. Zdarza się czasem, że padają nagle.

Jeśli nic się zmieniło w sposobie używania telefonu, zasięgu, rodzaju sieci to pewnie bateria do wymiany, po prostu. Polecam zakup oryginału, bo kupowanie Foofów, Foreverów czy Maxcellów 4400mAh (sic!) to rosyjska ruletka...
no własnie ale skad wiem czy to oryginał czy nie? bo z pudełkiem?

 #366955  autor: elrond
 27 paź 2009, 21:58
fireman24 pisze:no własnie ale skad wiem czy to oryginał czy nie? bo z pudełkiem?
No właśnie, generalnie te droższe to oryginały, choć wiemy jak bywa z allegro... Trzeba poczytać komentarze, sprawdzić czy sprzedawca już sprzedawał tego typu towar czyli zrobić zwykły rekonesans przed zakupem. Kupując baterię do Samsunga, sprzedawca miał zero negatywów, aukcja była bardzo wiarygodna mimo bardzo niskiej ceny jak na oryginał. I bateria działa dobrze. Więc trzeba poszukać tego typu aukcji.

 #366960  autor: orB
 27 paź 2009, 22:46
Może najpierw znajdź wśród znajomych posiadacza V8, lub innego z kompatybilną baterią i zamień się z nim na kilka dni bateriami. Z doświadczenia wiem, że (paradoksalnie) bardzo rzadko winowajcą krótkiego czasu czuwania telefonu jest bateria. Czy telefon nieużywany(ale włączony) się nagrzewa?

 #367017  autor: fireman24
 28 paź 2009, 17:22
nie, telefon nie nagrzewa się, a co do zamiany baterii to niestety nie mam z kim się zamienić. usunąłem zgrane mp3 i dziś (wczoraj wieczorem ładowany) i narazie pełna bateria.

 #367066  autor: Orfi
 28 paź 2009, 21:59
Jeżeli działanie baterii wróci do normy, to wtedy możesz przypuszczać, że te pliki mp3 mogły mieć "coś", co obciążało procek i powodowało zwiększony apetyt na energię z baterii.

Orfi

 #367306  autor: kowcio
 30 paź 2009, 20:36
Spróbuj uformować baterię. Czasami to pomaga. Wykonujesz takich pełnych 3-5 cyklów:
Ładujesz telefon (najlepiej wyłączony) całą noc, nie jest to istotne ile, czy 12h czy 8, czy nawet mniej, choc najlepiej te 5h trzymac ją pod ładowarką. Odpinasz telefon od ładowarki, włączasz go, używasz, bateria sama zdycha i telefon sam się wyłącza. Podczepiasz go do ładowarki wyłączonego na kilka h (tak jak mówię- najlepiej na noc ;-) ) i powtarzasz to minimum 3 razy, tak do 5.

Ja niestety z tym zjawiskiem przy niektórych telefonach nie mogę się uporać, a u mnie to występuje nieco częściej, bo nawet po niecałym miesiącu. Często miałem takie coś w Nokii E51 przez częste podładowywanie baterii jak miała nawet 50% wg wskaźnika i bardzo długie rozmowy (2h dziennie nawet). U mnie to pomagało, nie wiem jak u Ciebie ;-) Spróbowac zawsze warto, bo nic na tym nie tracisz.


Postaraj się wytrwac w tym, jesli musisz być non stop pod telefonem, to jak motka zdechnie, to przełóż sobie kartę do innej komórki tymczasowo i formuj ją wytrwale. Ja niestety tak robiłem... Napisz za kilka dni, czy udało się wyciągnąć te 3 dni po uformowaniu ;-)

 #367617  autor: fireman24
 01 lis 2009, 21:58
tyle, że już wszystko wróciło do normy, bateria trzyma 4-5 dni. Także narazie sobie to podaruje, ale dzięki za fatyge.

 #374574  autor: darius86
 12 gru 2009, 10:12
Słuchajcie, mam podobny problem. Dwa dni temu pobrałem i zainstalowałem ze strony motki nowe oprogramowanie. I od tego momentu bateria trzyma mi podobnie tylko pół dnia, podczas gdy normalnie trzymała spokojnie kilka dni. Nie wiem co robić. Jest na gwarancji jeszcze, więc może do serwisu uderzać?