DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy starych modeli Motoroli oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #355868  autor: szczeka
 28 sie 2009, 16:12
Witam.

Mam problem z Motorolą k1. Wszystko bylo OK, do momentu, w ktorym odpialem go od ladowarki. Od tego czasu podczas szybkiego otwierania klapki ekran swieci na bialo. Czasem po kilku sekundach pojawia sie normalnie pulpit, czasem jednak nie i trzeba wowczas zamknac klapke, odczekac kilkanascie sekund i otworzyc powoli. Przy delikatnym, powolnym otwieraniu klapki wszystko jest OK.

Od czasu do czasu dodatkowo podczas otwierania klapki pojawia sie komunikat "USUNIETO KARTE" .. (?)

Co moze byc przyczyna tego?

Tasma, czy cos softem? Moze by pomogla aktualizacja oprogramowania?
 #355876  autor: user_delete10
 28 sie 2009, 16:33
szczeka pisze:
Moze by pomogla aktualizacja oprogramowania?
No na początku zacząłbym od tego. Wprawdzie mi przy otwieraniu klapki robił się już biały ekran ale nie było innych związanych z tym problemów. Fakt przy ostrym, bardzo szybkim odruchu otwierania zawsze widzę u siebie biały ekran. Zauważ, że gdy zamykasz klapkę przez moment nadal świeci klawiatura i ekran właśnie na biało. Po otwarciu następuje spóźniona reakcja i przez momencik ekran nadal pozostaje biały. A te inne głupie komunikaty o SIM (bo chyba tę kartę nasz na myśli) mogą być również od softu. wystarczy go odświeżyć. Jak robiłem czasami restart przy V3 podpiętej do kompa po restarcie np. pokazuje się brak sieci, ale to trwa nawet nie sek.

 #355878  autor: szczeka
 28 sie 2009, 16:39
ten komunikat brzmi dokladnie

KARTA USUNIETA
niektore dane moga byc zmienione


nie wiem do czego to sie odnosi, do karty sim, czy karty pamieci?


ok, spróbuję zaktualizowac oprogramowanie, moze jeszcze cos z tego telefonu bedzie?

 #355895  autor: user_delete10
 28 sie 2009, 17:25
No pewnie, że będzie z tel. :) Aaa no to jest odnośnie karty pamięci, miałem takie przygody na V3xx. Miałem pomarańczowy soft więc to nie dziwne, że coś nie grało.

 #355904  autor: szczeka
 28 sie 2009, 17:56
zaktualizowalem oprogramowanie pomyslnie

ale wyglada na to, ze wrocil simlok [orange]

sim z orange dziala, z plusa nie, przedtem simloka nie bylo / tak wnioskuje po komunikacie

SKONTAKTUJ SIE Z USLUGA
DOSTAWCA


:/

 #355915  autor: user_delete10
 28 sie 2009, 19:11
Zaktualizowałeś a więc co zrobiłeś? Softa wgrywałeś czy Motorola Tools Update użyłeś? Mógł się lock założyć, niestety, miałeś niebrandowany soft wgrać czysty, pozbyłbyś się problemu w postaci dodatków pomarańczy. Lepiej powiedz co z problemami z jakimi tu przyszedłeś?Ustąpiły?

 #355932  autor: szczeka
 28 sie 2009, 19:57
zaktualizowałem soft poprzez Motorola Software Update, co przywróciło simloka.

Problem pierwotny pozostał bez zmian, niestety. Wygląda na to, że to taśma.

 #355940  autor: user_delete10
 28 sie 2009, 20:16
Motorola Software Update, wiedziałem, że jakiś błąd zrobiłem w nazwie pisząc Tools.

Problem pierwotny został bo to aktualizacja, najpierw zmień soft na czysty, nie orangowy. Lock zostanie no ale jak widzę masz Orange więc nie powinno ci to robić różnicy.

 #355955  autor: Vieslav
 28 sie 2009, 21:02
Aktualizacja softa założyła simlocka (zdarza się prawie zawsze).
KARTA USUNIETA
niektore dane moga byc zmienione
Odnosi się to do karty pamięci. Prawdopodobnie winę za to, jak również za ten wyświetlacz ponosi taśma, bo to są właśnie główne objawy jej zużywania się.

 #355991  autor: szczeka
 28 sie 2009, 22:16
zmiana softa raczej nic nie da, wyglada na to, ze to tasma

czy wymiana tasma jest jakas bardzo skomplikowana? koszt tasmy na allegro jest niewielki, tylko czy dalbym rade sam ja wymienic?

jest jakis filmik instruktazowy gdzies jak to zrobic? ewentualnie jak rozebrac ten telefon?

a simlok troche wadzi, bo ogolnie orange ostatnio nie uzywam, tylko plusa..

 #356245  autor: jablo
 29 sie 2009, 22:43
Z wymianą taśm to już nie jest taka latwa sprawa. W serwisach krzyczą sobie za to ok 100 zł wiec przy cenie tego telefonu jest to kompletnie nieoplacalne. Moze warto spróbować samego, ale niestety nie daje gwaracnji ze to sie uda. Co ciekawe, miałem podobny przypadek i pomogło tylko czyszczenie.

 #356471  autor: user_delete10
 30 sie 2009, 22:14
Jak się chce mieć dalej K1 to i taśma za 100zł się będzie komuś opłacać. Montaż będzie łatwiejszy niż usunięcie starej, no ale skoro ona jest uszkodzona to nic ni szkodzi, że uszkodzi się ją jeszcze bardziej przy demontażu, bo to jest bardziej prawdopodobne kiedy np. przekłada się inne komponenty i taśmę też trzeba lub kiedy obudowę się zmienia.