DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
 #824720  autor: jleszek
 22 wrz 2015, 19:38
Witam wszystkich.
Proszę o pomoc jak mogę z migrować łącze ISDN 2B z trzema MSN-ami na usługę VOIP np. Neofon Plan międzynarodowy.
Do VOIPa mamy centralkę Gigaset N510IP z kilkoma telefonami bezprzewodowymi , ilość potrzebnych minut to : komórkowe ok. 1000 , stacjonarne polska , UE i stany ok. 2000 sporadycznie Azja i Australia.
W miejscu gdzie znajduje się łącze linii jest dostępny internet Orange 512 kb/s i przeciętne łącze radiowe lokalnego dostawcy internetu (teren górzysty na odludziu).
Dzwoniąc do Orange kilka razy spotkałem się z różnymi konsultantami i każdy oferował mi coś innego ,ale jak zapytałem o możliwość podłączenia swojej bramki SIP do ich telefonii to twierdzili ,że nie ma możliwości podłączenia (nie dostanę od nich loginu i hasła do poł. SIP np. Biznes Pakiet).
W miejscu gdzie jest w/w łącze ISDN są jeszcze dwa łącza analogowe praktycznie nie wykorzystane.
Jeśli ktoś z firmy Orange jest mnie w stanie przeprowadzić przez tę migrację to proszę o kontakt - mogę podpisać nawet kilka umów na neostradę + telefon VOIP.
 #858631  autor: jleszek
 28 mar 2016, 08:21
Witam.
Odpowiem sobie na zadane pytania ,a przy okazji podzielę się doświadczeniami.
Numery stacjonarne zostały przeniesione do T-Mobile (usługa o nazwie "Direct Voice") , koszt 40,-Zł/miesiąc Netto za pełny No limit PL ,EU Stacjonarne.
Muszę powiedzieć ,że nawet fajnie to działa ,tzn. nie odczuwamy różnicy pomiędzy ISDN - VOIP , nawet ze względu ,że bazuje na połączeniu internetowym - tzw. "lokalnej radiówce".
Jeśli ktoś rozgląda się za VOIP do firmy z nielimitowanymi rozmowami to mogę śmiało polecić DV w T-Mobile.