DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
 #773195  autor: marcin769
 27 gru 2014, 21:25
Ostatnie pytanie :) Czy po skończeniu umowy na telefon będę mogl go usunąć ale nadal będę miał aktywną linie i czy mając internet z netii mogę przejść później do dropsu?
 #773198  autor: tyre23
 27 gru 2014, 21:37
Jeżeli po skończeniu umowy na telefon będziesz miał internet na linii to tak, linia będzie nadal aktywna.
I nie, z Netii nie możesz przejdź do Dropssa.
 #773255  autor: ciekawy
 28 gru 2014, 08:16
musi to być net stacjonarny skoro są takie problemy ?

może przetestuj zasięgi Plus i Play, sieci, które mają oferty LTE i net bez limitu, taki Play ma pełny no limit za koło 50 zł, karta pakiet albo abonament tylko sim, umowa bez problemu, sprawdź tylko jaki masz zasięg, jak dobry to może to być to czego szukasz,

w wielu miejscach net mobilny LTE bywa szybszy od stacjonarnego gdzie ludzie mają 10 Mega,a na LTE szybciej,

może nie warto się tak bardzo upierać na ten stacjonarny gdyby mobilny mógł być bez problemu ?
 #773314  autor: marcin769
 28 gru 2014, 14:28
Nie widzi mi się ten mobilny, tym bardziej że są te limity i przy gorszej pogodzie może być słaby zasięg...
 #773337  autor: ciekawy
 28 gru 2014, 15:41
a sprawdziłeś zasięg i szybkość ?

orientacyjnie odległość od nadajnika ?

pobierasz więcej niż 100 GB miesięcznie ?


Plus i Play mają no limit net mobilny,

jak wolisz biurokracje, czekanie na techników, przenoszenie i pewnie problemy z przenoszeniem kablowego netu, składanie reklamacji w obu firmach bo jedna zwala na drugą jeśli się pojawi problem,wiszenie na słuchawce przez długie minuty, to już jak wolisz,
a mobilny net masz od razu i szybkość do 30 Mega dziś w LTE możesz mieć, jak gorszy zasięg to 15-20 Mega
 #773345  autor: tyre23
 28 gru 2014, 16:23
ciekawy,
rozumiem, że musisz nabić wyznaczoną przez siebie ilość postów dziennie, ale nie proponuj rozwiązań, których ktoś nie chce.

W tej chwili nie ma pełnej oferty no-limit u operatorach mobilnych. No-limit w postaci takiej, że ściągasz ile danych chcesz z maksymalną, możliwą prędkością po prostu nie istnieje. Wystarczy poczytać opinie o no-limicie Plusa. Po X gigabajtach prędkość jest ograniczana, mniej lub więcej. Oczywiście wszystko zgodnie z zapisem w regulaminie oraz zgodnie z fair user policy (FUP).
ciekawy pisze:jak wolisz biurokracje, czekanie na techników, przenoszenie i pewnie problemy z przenoszeniem kablowego netu, składanie reklamacji w obu firmach bo jedna zwala na drugą jeśli się pojawi problem,wiszenie na słuchawce przez długie minuty, to już jak wolisz,
To samo możesz uświadczyć w swoich no-limitach, gdzie będziesz wisiał na słuchawce, bo internet chodzi z prędkością 0,5Mb/s.

Kabel to kabel. Choć droższy to zapewnia większą stabilność i pełen brak limitów.
 #773355  autor: ciekawy
 28 gru 2014, 17:21
a do końcówki zdania dodam tylko

o ile w ogóle ten kabel da się podciągnąć
 #773374  autor: marcin769
 28 gru 2014, 18:03
Jeśli chodzi o internet mobilny pociesza mnie fakt ze moge wziąć na okres probny i sprawdzic jaki byłby max. transfer i jaki bedzie po przekroczeniu pakietu danych...

A co do internetu stacjonarnego to boje sie ze zaczna pojawiac sie problemy np. bedzie mniejszy transfer danych, wieczorami bedzie sie rozlaczal na kilka minut... Wtedy bede musiał placic za niego bo podpisalem umowe na X mies. a chcacy zerwac bede musial zaplacic jakas kare.
 #773390  autor: ciekawy
 28 gru 2014, 19:03
to weź na próbę Play i sprawdź jak działa, dlatego Play, że jest najbardziej tolerancyjną kiedy ściągasz więcej danych
 #773395  autor: Maniek99
 28 gru 2014, 19:18
@marcin769
Jak będzie ci zrywać, to da się zerwać bez kary.
Co prawda warto mieć wtedy na wszelki wypadek router od operatora, żeby się nie migali, ale się da.

Niestety dla opcji "do 10Mb" mogą skręcić do 1Mb żeby nie zrywało (choć prawie nigdy tak nie robią).
Przy "do 20Mb" jest lepiej bo minimum to dycha, albo wcale.

Dlatego warto obejść najpierw sąsiadów.
W każdym razie przynajmniej przyłącze (i instalację w domu?) będziesz miał nowe, a to już połowa sukcesu.
 #773404  autor: marcin769
 28 gru 2014, 19:50
No jak już napisałem moj sasiad ma do 10mb/s z Neo i wyciaga mu 7mb/s, wiec u mnie chyba bedzie podobnie.
 #773410  autor: mojito
 28 gru 2014, 20:02
w dropsie jest do 20 mb, moze warto zrezygnować całkowicie z netii, i wziąć tego dropsa, też nie ma umowy na okreslony czas
 #773420  autor: marcin769
 28 gru 2014, 20:51
Ale czy jak założe telefon z Orange żeby byc podpietym do linii to moge od razu Dropsa załozyc czy musze najpierw neostrade?
 #773514  autor: tyre23
 29 gru 2014, 10:35
Jak będziesz miał aktywną linię (działający telefon) to będziesz mógł zamówić od razu Dropssa.