DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
 #764487  autor: zoltan666
 21 lis 2014, 22:09
Od 1 listopada miałem mieć przeniesiony numer stacjonarny z Orange do Netii. Numer nie został przeniesiony, bo Netia wysłała dokumenty nie do tego operatora co trzeba. W zamian za to lojalka, która kończyła mi się w Orange uległa automatycznemu przedłużeniu na kolejne 2 lata na warunkach z ostatniego okresu rozliczeniowego. W regulaminie który mnie obowiązuje jest mowa o karach za wcześniejsze zerwanie umowy, ale tez o tym, że ""Prawo do żądania przez TP zwrotu ulg udzielonych Abonentowi w związku z zawarciem umowy nie stosuje się w przypadku wypowiedzenia Umowy w okresie 3 pierwszych miesięcy po jej przedłuzeniu na kolejny okres 24 miesięcy."
Zastanawiam się teraz jakby się z tej umowy wywinąć. Myślałem nad tym, aby wypowiedziać aktualną umowę tak, aby przeszła na czas nieokreślony. Wtedy miałbym abonament około 50zł. Telefon przeniósłbym do Netii. Nie wiem czy to będzie takie łatwe i czy da się to załatwić w salonie Orange.
Druga opcja, to podpisanie aneksu do umowy z wybraniem planu taryfowego "Plan Na Każdą Kieszeń" z umową na czas nieokreślony. Wprawdzie abonament wynosiłby wtedy 62,36zł., ale od razu po podpisaniu umowy złożyłbym dyspozycję na zawieszenie telefonu. Wydaje się, że to będzie łatwiejsze do załatwienia.
Czy dobrze kombinuje, czy mozna to załatwic jakoś inaczej?