DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
 #758275  autor: cesarz
 25 paź 2014, 12:11
W ostatni dzień grudnia kończy się mojej mamie umowa na telefon stacjonarny. Powinien być niewysoki abonament do 40 zł, bez podziału na komórki i stacjonarne . Czasami mama dzwoni zagranicę. Orange na tę chwilę wypada nie najlepiej w kwocie 40 zł. Telefon stacjonarny jest potrzebny ! do mamy dzwonią koleżanki , które nie potrafią używać komórki i boją się dzwonić na telefon mobilny.
Przeglądając oferty, najlepiej wypada UPC - 240 minut ( komórki, UE ) za 35 zł. A może Wy znacie inne atrakcyjne abonamenty ?

CNN

 #758297  autor: molibden
 25 paź 2014, 14:54
Oferty stacjonarne w tym kraju zwykle mają złodziejskie ceny z uwagi na powiązanie ich z ofertą netową świadczoną na kablu. Oferenci wykorzystują sieć Orange do świadczenia usługi internetowej i wymuszają wzięcie stacjonarnego za ok 40-49zł lub płacenie za utrzymanie łącza. Dlatego ceny są tak wysokie. Czasem oferują neta bez stacjonarki ale telefon wtedy i tak kostuje w granicach 40zł.
Najtaniej wyjdzie wziecie komórki dla mamy z nju (jeśli jest jeszcze opcja 29zł za no limit komórki+stacjonarne a w opcji dzwonienie tylko na stacjonarne i wtedy 19zł max) i oddzwanianie do koleżanek. Też mam ten problem w domu ale i tak mam umowe jeszcze przez rok więc na razie ręce mam związane ale jak bedzie okazja to pożegnam się z cholerstwem a babcie niech się uczą dzwonienia z komórki bo to przecież kompletnie bez sensu utrzymywanie tego dziadostwa.
Sprawdź jeszcze multimo - kiedyś szukalem i mają jakies plany minutowe ale już nie pamietam. Generalnie ten segment to porażka i o wiele taniej pójśc w komórkę

 #758310  autor: loker
 25 paź 2014, 16:00
Są też oferty na telefon komórkowy z numerem stacjonarnym, ale ograniczony obszarowo. A na kablu, to najtaniej chyba od kablówek w pakiecie z telewizją i internetem.
A najtańsza oferta na dziś, to chyba przy zamówieniu przez internet komórka w T-Mobile w abonamencie 29,90 zł miesięcznie, nielimitowane rozmowy ma stacjonarne oraz rozmowy, smsy i smsy na komórki w Polsce, a umowa na 6 miesięcy.

 #758312  autor: SomalijskiWluczega
 25 paź 2014, 16:18
Cesarz - jak masz dostęp do sieci kablowej UPC - to może masz i dostęp do Vectry?
Jeśli tak to Vectra za 40 zł ma no limit stacjonarne i komórki w pl.
No chyba że masz dostęp do sieci kablowej ZICOM? to wtedy abonament masz już za 1zł (tzw pusty abonament) lub za 10zł 100min na stacjonarne i komórkowe sieci w pl. Jest też abonament za 69zł miesięcznie gdzie są rozmowy no-limit na numery stacjonarne i komórkowe w PL jak i do UE

 #758364  autor: cesarz
 25 paź 2014, 20:59
Vectra powinna być dostępna , wykupiła Jarsat w Gdańsku. Ale w tej chwili na tych łączach jest bałagan. Jest jeszcze trochę czasu upłynie zanim doprowadzą to do porządku. Chyba rozważę UPC i Vectrę. Strona Vectry jest zakręcona , nie ma ulicy którą ,,wykupili" od Jarsatu. W regulaminie połączeń - Wybrane kierunki międzynarodowe . Nie udało mi się dowiedzieć do jakich. Zadzwonię do Centrum Obsługi Klienta :)

CNN
 #765194  autor: Agatka
 25 lis 2014, 14:54
Chciałam bym się dowiedzieć czy coś ciekawego można wynegocjować na kolejne przedłużenie Orange Stacjonarne ?

Obecnie mam Plan Bez Ograniczeń za który płacę 70zł
Nie ukrywajmy jest to bardzo dużo, gdyż to samo mam w Abo Play za 34,99
Ale z racji, iż jest to Wieś najlepiej sprawdza się Stacjonarny.

Doradzicie coś ?

Moja taryfa

Solo M - umowa na czas nieokreślony
 #766787  autor: OrangeRatownik
 01 gru 2014, 21:48
Nie ma co porównywać abonamentu dla telefonii komórkowej jak i dla ofert stacjonarnych.
Nic nie "wynegocjujesz", Plan Bez Ograniczeń opiewa na kwotę 69zł.
W abo Play masz tylko rozmowy krajowe, czy też zagraniczne ?
Bo w Orange :
-stacjonarne no limit w Polsce oraz Unii Europejskiej, Szwajcarii, Norwegii, USA, Kanadzie
i Australii przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
- komórki w Polsce oraz do USA i Kanady przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
Jak nie potrzebujesz dzwonić na komórki z telefonu stacjonarnego to weź sobie plan, w którym masz no limit na same stacjonarne.