DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
 #747793  autor: robertokot25
 10 wrz 2014, 18:12
Witam, mam teraz nowy abonament w Orange na telefon stacjonarny - Plan bez ograniczeń i kupiłem zestaw : Gigaset AS185 dou z sekretarką :
http://www.gigaset.com/en_UK/shop/gigas ... 5-duo.html

I teraz mam pytanie jak testowałem z telefonu komórkowego tzn. dzwoniłem na ten domowy stacjonarny to po 6 sygnałach (nie odbierając stacjonarnego) włącza się jakaś poczta głosowa ... "tutaj (jak głos podaje nr. tel. stacj. i mówi : po usłyszeniu sygnału zostaw wiadomość)" - czy to jest jakaś poczta głosowa Orange (automatyczną sekretarkę ma wyłączoną)? chciałbym to wyłączyć bo jak nikt nie odbierze i to się to włącza to pożera jakieś grosiki dzwoniącemu... da się to jakoś wyłączyć?? - chodzi o to żeby stacjonarny dzwonił aż do odcięcia.. jak nikt nie może akurat odebrać...

pzdr.

 #747811  autor: robertokot25
 10 wrz 2014, 19:02
wszystkie 3 kody trzeba wbić po kolei? : #67#, #61#, #21# chyba tylko ten wbić ? :#61#

[ Dodano: 2014-09-10, 19:35 ]
zadziałał kod : #61# - dzięki za info i mam drugie pytanko :

Mama chciałaby włączyć opcję prezentacji numery na słuchawce telefonu stacjonarnego :
http://www.orange.pl/kid,4000377334,id, ... ticle.html
Opłata za usługę wynosi 3,69 zł z VAT miesięcznie
1. Rozumiem że mogę to zrobić z poziomu orange on-line - kliknąć na usługę i zamów? będzie od ręki aktywna?
2. Czy jest możliwość jej wyłączenia? jeśli tak to jak to zrobić (też z poziomu orange on-line)? pewnie trzeba to zrobić przed końcem danego miesiąca ? żeby nie pobrało opłaty w następnym msc.?
3. Ma tel. Gigaset AS185 DUO - czyli baza z słuchawką i dodatkowa słuchawka - w każdej można wpisać 40 numerów z opisami do spisu numerów i wtedy jak ta usługa będzie aktywna i będzie ktoś dzwonił z książki tel. to na ekranie wyświetli się kto dzwoni (np. nazwisko)? a jesli bedzie dzwonił numer obcy to wtedy pokaże tylko numer tel. na wyświetlaczu?
4. Czy jak w dodatkowej słuchawce będzie wpisany kontakt a nie będzie go w słuchawce przy bazie - to jak wtedy się będzie wyświetlać na obu słuchawkach gdy będzie dzwonił?
5. W tej chwili Plan bez ograniczeń to koszt 69,90zł z powyższa usługą będzie to : 73,59zł?

pzdr.

 #747828  autor: tyre23
 10 wrz 2014, 19:50
Co do dwóch pierwszych - niestety nie wiem, kiedy się aktywuje/dezaktywuje. Jeżeli nie otrzymasz tutaj odpowiedzi napisz na [email protected] - powinni udzielić takiej odpowiedzi
Na stronie Orange pisze, że można aktywować:
na www.orange.pl (w sekcji: obsługa online - zarządzanie usługami - obniżające koszt połączeń)
Co do 3 to jest tak jak piszesz. Pojawi się nazwa zapisana w książce.
Do rachunku doliczasz wspomniane 3,69zł/msc.

 #747835  autor: robertokot25
 10 wrz 2014, 20:10
dzięki ... co do :

4. Czy jak w dodatkowej słuchawce będzie wpisany kontakt a nie będzie go w słuchawce przy bazie - to jak wtedy się będzie wyświetlać na obu słuchawkach gdy będzie dzwonił? na słuchawce gdzie zapisany jest numer wyświetli się płrny profil dzwoniącego np. PAN X a na słuchawce gdzie nie jest zapisany numer wyświetli się tylko sam numer? dwie rodziny będą korzystać na jednej linii tel. więc i niektóre zapisane kontakty w słuchawkach będą też inne... jak myślicie - jak to będzie wyglądać?

 #748040  autor: user_delete21
 11 wrz 2014, 15:27
Nie znam tego konkretnego modelu który wskazałeś, ale zazwyczaj bazy kontaktów są całkowicie niezależne – więc pokazują się tylko nazwy wpisane w konkretnym urządzeniu.