DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
 #731687  autor: savi
 10 lip 2014, 16:47
Witam,
Dzisiaj mama odebrała telefon od Telekumunikacji (no właśnie - tylko telekomunikacji) od Pani, która zaproponowała tel stacjonarny ze 100 darmowymi minutami w cenie 18zł brutto. Domyślam się, że to krzak pokroju Novuum, bo sam nie mogę takiego abonamentu znaleźć. Obecnie mamy socjalny w Orange - 31,98zł.
Chciałem zapytać Was, czy możliwa jest bezgwiazdkowa cena abonamentu czy z góry olać ( ma jeszcze dzwonić)

 #731708  autor: user_delete34
 10 lip 2014, 18:37
savi pisze:czy możliwa jest bezgwiazdkowa cena abonamentu
Nie, a już na pewno nie w tym kraju. Nawet gdyby to dzwoniło Wasze Orange, to i ci jawnie zrobiliby w bambuko.
Moim zdaniem poradź mamie odkładać słuchawkę w takich sytuacjach, bo już za kilkoma umowami - by je anulować - musiałem biegać i tylko część dało radę rozwiązać. Niektórzy sprytnie zadzwonią pod koniec dnia i wcisną coś z przeniesieniem numeru/zmianą taryfy do dnia kolejnego i już jesteś załatwiony. Biuro obsługi nie odbierze, a jak zadzwonisz jutro to już za późno, usługa weszła w życie i tylko kara umowna pozostaje.

[ Dodano: 2014-07-10, 18:38 ]
Podobną ofertę ma Sferia, ale to CDMA w Wa-wie.

 #731725  autor: savi
 10 lip 2014, 19:37
Tak myślałem, znajdę coś na bazie TP tańszego niż 31,98zł? Zawieszać nie bardzo się opłaca, bo od czasu do czasu jakieś połączenie zostanie wykonane, a tel jedynie ze względu na internet.

 #731729  autor: user_delete34
 10 lip 2014, 19:56
Raczej nie, "Plan na każdą kieszeń" jest jeszcze droższy (to powinno kosztować maks 5 a nie 32 zł), chyba, że w grę wchodzi neofon - to zaoszczędzisz 2 złote.

 #731750  autor: zoltan666
 10 lip 2014, 21:26
Markadiusz popraw mnie jeśli się mylę, ale żeby mieć Neofon trzeba mieć internet, a żeby mieć internet trzeba mieć telefon stacjonarny, więc tutaj nic się nie zaoszczędzi, a jeszcze dołoży do interesu (Neofon + abonament (zawieszenie linii).

savi najlepiej telefon zawiesić i przerzucić się z dzwonieniem na voip. Ja swój stacjonarny zawieszam od listopada, bo wtedy dopiero kończy mi się umowa. Ale już od pewnego czasu dzwonię tylko poprzez voip, bo w abonamencie na stacjonarny nie mam już żadnych minut. Obecnie poprzez voip wychodzi mi 0,02zł./min. na stacjonarne i 0,08zł/min. na komórki (promocja podwojone doładowanie). W twoim socjalnym na stacjonarne pewnie płacisz z 0,20zł./min.

 #731756  autor: user_delete34
 10 lip 2014, 21:29
zoltan666 pisze:żeby mieć Neofon trzeba mieć internet
Rzecz w tym, że też wiem tylko tyle, a dalej podejrzewam. Jeśli jednak miałoby być jak mówisz, a nie na zasadzie neofon jako opłata za linię, to już szczyt zdzierstwa. Nie rozumiem, jak można płacić operatorowi za linię, jeżeli opłaciło się to już w cenie abo za internet, ale u nas wszystko możliwe.