DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
 #689675  autor: molibden
 12 sty 2014, 05:38
mam takie pytanie. gdy mam umowę podpisaną z orange na analogowy tel stacjonarny na 2 lata i taryfę Plan na Każdy Dzień to czy mogę zawiesić usługi na tym telefonie tak żeby płacić te 21zł ktore sobie Orange liczy za utrzymanie linii? Konkretnie chodzi mi o to czy mając podpisaną umowę na czas okreśłony nie będzie tak że zawieszając telefon wydłużam czas lojalki - czyli bedę musiał odwiesić telefon na przykład po roku i "odrobić " ten czas przewidziany w umowie. Czyli teoretycznie wyglądałoby to tak: rok w pełnym abonamencie, roka zawieszenia i rok w pełnym abonamencie. 3 lata wtedy wychodzi ze mam telefon zanim z niego będę mógł calkowicie zrezygnowć wypowiadając umowę. Tak to działa czy też czas zawieszenia liczy się normalnie do czasu trwania umowy dwuletniej i wtedy normalnie na miesiąc przed końcem umowy- po 2 latach - albo przedłużam albo wypowiadam majac dalej zawieszony?
Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, 13:48 przez molibden, łącznie zmieniany 1 raz.

 #689692  autor: pakierhakierxd
 12 sty 2014, 11:27
Możesz zawiesić w dowolnym momencie i płacić 21zł/mc.
Raz do roku trzeba to powtarzać.

[ Dodano: 2014-01-12, 11:29 ]
Nie wydłużasz sobie umowy,kiedyś tak było ale już nie jest,ostatnio konsultantka Orange chciała mi wcisnąć kit o wydłużaniu aby mnie do tej opcji zniechęcić...
Chcę sam tak zrobić niedługo bo kończy się umowa u innego operatora i non stop do mnie wydzwaniają z Orange :P

Pozdrawiam :)

 #689699  autor: molibden
 12 sty 2014, 12:01
No ale gdzie, z jakich dokumentów to wynika. bo ja nic nie mogę znaleźc na ten temat. Bo własnie wydaje mi się dziwne ze dają umowy na 2 lata i pozwalają na w zasadzie bezkarne zawieszenie tej usługi. Mógłbyś dac jakiś namiar na przepisy które to regulują? Ja tak się teoretycznie pytam bo na razie nie zamierzam tego robić tylko zamowiłem zmianę planu ze wzgl na stara babcię do której dzwonią koleżanki i nie chce likwidowac tej usługi choć szczerze mówiąc to drożyzna, ale niech już tak zostanie. Tylko wiadomo - róznie może być i może ten telefon nie bedzie potrzebny więc chciałbym miec pewność.
a poza tym... Czy rezygnując z neo moge założyć netię zostawiając sobie ten stacjonarny w orange czy tez musze przenieść do nich telefon? i w ogóle jest taka możliwosc zeby na kablu Orange mieć tylko internet netii bez telefonu stacjonarnego? Oni chyba mieli taką opcję telefonu z 30min darmowymi i do tego internet 4mb za 49zł ale nie mogę się połapac czy jeszcze to oferują i czy można to mieć na kablu orange. W cenniku ta opcja jest a na www nie ma takiego połączenia a to by mi starcxało

 #689701  autor: Stentor
 12 sty 2014, 12:31
Co do zawieszenia to raczej logika podpowiada ze nie bedzie to możliwe na umowie terminowej czy promocyjnej .Co innego na bezterminowej .
Co do internetu na łączu Orange . To poczytaj o LLU
Trzeba by dowiedzieć się czy masz uwolnioną tak zwaną pętlę abonencką.

Roman

 #689703  autor: pakierhakierxd
 12 sty 2014, 12:48
Pozatem inni którzy dzwonili do mnie z Orange potwierdzali że jest taka możliwość.
Mam kolegę który nie dawno zawarł umowę na 2 lata i tak zrobił za moją radą :)

[ Dodano: 2014-01-12, 12:49 ]
http://www.telepolis.pl/artykuly/jak-to ... 3,648.html

Pozdrawiam :)

 #689707  autor: molibden
 12 sty 2014, 13:08
W prawie paradoksalnie logika ma niestety neiwielkie znaczenie. jak zapiszesz w kodeksie że 2*2= 256 to tak będzie. Tylko po to prawnicy uczą się logiki żeby takich idiotyzów nie było. Dlatego zapytałem sie o podst prawną. Przeglądałem regulamin swiadczenia usług tel stacjonarnego ale na razie nic tam nie znalazłem na temat zawieszenia. bedę czytął dalej może coś znajde. Stentor - z tego co piszesz to uważasz że na terminowej umowie w ogóle nie można zawiesić telefonu? no to już zupełne nowum dla mnie.
gdzie jest lista aktualnych llu? Tak z ciekawosci pytam bo w mojej wiosce na pewno się na to nie łapie.

edit: Dokopałem się dopiero w cenniku o kosztach zawieszenia - 21zł.
http://www.orange.pl/ocp-http/PL/Binary ... 905435.pdf

Wynika z tego że jest jak najbardziej możłiwe zawieszenie w trakcie umowy terminowej (bo nie ma żadnych zastrzeżeń) - tabela 4.3 strona 29. Dalej nie wiem co oni definiują przez zawieszenie. Czy zawieszają tylko usługi czy też bieg okresu na jaki została zawarta umowa.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, 13:33 przez molibden, łącznie zmieniany 1 raz.

 #689711  autor: Stentor
 12 sty 2014, 13:29
molibden pisze:W prawie paradoksalnie logika ma niestety neiwielkie znaczenie. .
Ma jezeli jest z korzyścią dla, w tym przypadku, operatora. Ale dobra wszystko to wróżenie z fusów dopóki nie mamy regulaminów .

Są listy w necie ale pokawałkowane. Zadzwoń do Netii to Ci powiedzą czy mogą świadczyć usługę na Twojej lini :)

Roman

 #689714  autor: Maniek99
 12 sty 2014, 13:39
Jeszcze kilka lat temu było tak że w regulaminach do umów terminowych był zapis o zakazie zawieszenia usługi, a konsekwencje były takie jak przy zerwaniu terminówki.

Jakiś czas temu sprawdzałem i tych zapisów nie było (teraz nawet regulaminy promocji gdzieś pochowali), być może dlatego żeby konsultanci mieli jakieś tam pole manewru przy bardziej świadomych klientach.

 #689722  autor: M a r c i n
 12 sty 2014, 14:45
Ja podpisałem umowę na telefon i na drugiej kartce zawieszenie tego numeru, więc można kiedyś się chce.

Zawieszenie na 12 miesięcy płatne w miesięcznych ratach :) i tak już od 3 lat, a niedawno dla babci zrobiłem tak samo

Obrazek

 #689727  autor: molibden
 12 sty 2014, 15:16
a masz umowę terminową czy bezterminowo? Ja napisałem do nich zapytanie - ciekawe co odpowiedzą. Czy zawieszenie przedłuża umowę terminową czy nie bo na bezterminowej sprawa jasna.

 #689784  autor: M a r c i n
 12 sty 2014, 20:08
Ja teraz mam bezterminową. Wcześniej miałem na 24 miesiące i od ręki podpisałem zawieszenie. Również dla mojej babci półtora miesiąca temu założyłem telefon i zawiesiłem

Obrazek

 #690170  autor: Orange Ekspert
 14 sty 2014, 13:08
Promocja, z której korzystasz nie wyklucza zawieszenia telefonu w trakcie trwania umowy. W takiej sytuacji nie jest naliczana kara za zerwanie umowy oraz okres lojalnościowy wlicza się w czas zawieszenia usługi.

 #756096  autor: mojito
 15 paź 2014, 14:11
dobrze ze mam juz internet od dropsa, bez zadnych zawieszen numeru i innych problemów

 #761072  autor: zoltan666
 06 lis 2014, 18:06
Jak to jest z tym zawieszeniem telefonu? Czy jeśli zawieszę go np. od 10 listopada, to potem Orange odlicza przy kolejnej fakturze częśc opłaconego abonamentu za okres zawieszenia telefonu?
 #768853  autor: zoltan666
 08 gru 2014, 23:04
W jaki sposób można przedłużyć zawieszenie telefonu stacjonarnego w Orange? Telefon zawiesiłem na aktualny miesiąc licząc na to, ze przeniosę telefon do Netii. Miał być przeniesiony już wcześniej i miałem płacić 10zł. abonamentu, ale Netia wysłała źle papiery, a dziś proponują mi ten sam abonament nie za 10zł., a za 34,90zł., więc z przeniesienia zrezygnowałem. Pozostaje więc w Orange i chciałbym przedłużyć zawieszenie telefonu. Jak to najlepiej zrobić?
 #768875  autor: szamot1616
 09 gru 2014, 00:50
dzwonisz z innego telefonu do Orange i przedłużasz zawieszenie na 12 m-cy bo to jest max w zawieszeniu. przed upływem 12-tego m-ca znowu przedłużasz bo jak tego nie zrobisz automatycznie przejdziesz na abonament który jest zawieszony.
 #768916  autor: zoltan666
 09 gru 2014, 12:48
Myślałem, że jest jakiś lepszy sposób, bez dzwonienia i płacenia za połączenie. Na tak długi okres nie zamierzam jednorazowo zawieszać telefonu, bo jak tylkjo pojawi sie jakaś korzystna oferta to pozegnam sie z Orange.
 #768979  autor: Maniek99
 09 gru 2014, 17:41
@zoltan666
No to w pierwszej kolejności zapytałbym czy z migrują cię na dropsa.
Napisz im że jak się nie da, to i tak planujesz zerwać i zamówić dropsa.

Nawet jak blef nie zadziała, to teraz są takie oferty mobilne, że przeżyjesz ten miesiąc bez stacjonarnego netu (na czas migracji). A jest szansa że po otrzymaniu wypowiedzenia się ugną, w końcu to dla nich dodatkowe koszty, lub potencjalna strata klienta. Nawet na wypowiedzeniu możesz im napisać co cię interesuje.