DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
Wszystko, co dotyczy ofert telefonii stacjonarnej i VoIP
 #1153176  autor: zeq70
 05 lip 2023, 18:42
Dzień dobry. Mam pytanie czy w poniższej sytuacji mogę przenieść i zachować jakoś numer. Kończy mi się umowa abonamentu na numer stacjonarny tzw "domowy" z orange, 7 cyfr zaczynających się prefiksem miasta . Planuję iść do operatora i zgłosić, że nie zamierzam przedłużać umowy i wnioskuję o jej zakończenie wraz z dniem końcowym umowy. Numer już jest jakieś 40 lat więc trzymany z sentymentu, ale nie chcę zostawać dłużej z tym abonamentem bo praktycznie nie dzwoni się z niego. Czy jest opcja przeniesienia się gdzieś do innego operatora i zachowania numeru domowego w formie prepaid? Nie musi mieć żadnych dodatkowych bonusów byle był tani w utrzymaniu. Będę wdzięczna za informację co się da zrobić.
 #1153207  autor: 7xx654465
 06 lip 2023, 09:03
zeq70 pisze:
05 lip 2023, 18:42
Dzień dobry. Mam pytanie czy w poniższej sytuacji mogę przenieść i zachować jakoś numer. Kończy mi się umowa abonamentu na numer stacjonarny tzw "domowy" z orange, 7 cyfr zaczynających się prefiksem miasta . Planuję iść do operatora i zgłosić, że nie zamierzam przedłużać umowy i wnioskuję o jej zakończenie wraz z dniem końcowym umowy. Numer już jest jakieś 40 lat więc trzymany z sentymentu, ale nie chcę zostawać dłużej z tym abonamentem bo praktycznie nie dzwoni się z niego. Czy jest opcja przeniesienia się gdzieś do innego operatora i zachowania numeru domowego w formie prepaid? Nie musi mieć żadnych dodatkowych bonusów byle był tani w utrzymaniu. Będę wdzięczna za informację co się da zrobić.
Też tak trzymałem nr stacjonarny w rodzinnym domu przez ok 8 lat opłacałem z sentymentu, telefon podłączyli nam jakoś 92/93r. nr 1931 XXX póżniej 1 zastąpioną 2, 2931 xxx, ale ostatecznie 2018r wypowiedziałem umowę.
 #1153230  autor: pingpong123a
 06 lip 2023, 14:07
@zeq70 Halonety i inne to jest telefonia internetowa. Wymagają dostępu do internetu, i ściągnięcia aplikacji do ich obsługi.

Jeśli chciałbyś numer na karcie SIM bez internetu to tylko niestety abonament.
1. W plusie 20 zł na miesiąc (nielimitowane dzwonienie w sieci i na numery stacjonarce). Możliwy rabat 9 zł jak masz coś w plusie/Polsacie.
https://www.plus.pl/telefon_stacjonarny
2. Play wariant do odbierania 11 zł na miesiąc (nielimitowane rozmowy do play-a). Możliwy koszt 1 zł na miesiąc w przypadku posiadania abonamentu w play-u.
https://www.play.pl/promocja/formula-st ... l#wariant3
 #1153233  autor: Remington
 06 lip 2023, 14:19
pingpong123a pisze:
06 lip 2023, 14:07
@zeq70 Halonety i inne to jest telefonia internetowa. Wymagają dostępu do internetu, i ściągnięcia aplikacji do ich obsługi.

Albo posiadania bramki VOIP, choć ona często bywa wbudowana w router.

Do niedawna klient VOIP nie był też potrzebny na telefonach z Androidem, gdyż były one w niego wyposażone.

Choć może brzmieć to skomplikowanie, to tak nie jest i pozwala naprawdę bardzo tanio utrzymać numer.
 #1153238  autor: zeq70
 06 lip 2023, 14:41
pingpong123a pisze:
06 lip 2023, 14:07
@zeq70 Halonety i inne to jest telefonia internetowa. Wymagają dostępu do internetu, i ściągnięcia aplikacji do ich obsługi.

Jeśli chciałbyś numer na karcie SIM bez internetu to tylko niestety abonament.
1. W plusie 20 zł na miesiąc (nielimitowane dzwonienie w sieci i na numery stacjonarce). Możliwy rabat 9 zł jak masz coś w plusie/Polsacie.
https://www.plus.pl/telefon_stacjonarny
2. Play wariant do odbierania 11 zł na miesiąc (nielimitowane rozmowy do play-a). Możliwy koszt 1 zł na miesiąc w przypadku posiadania abonamentu w play-u.
https://www.play.pl/promocja/formula-st ... l#wariant3
Dziękuję za odpowiedź. Mam akurat w plusie 2 telefony na kartę prepaid. W takim razie gdyby chcieć się do plusa przenieść ze stacjonarnym za 20zł, należałoby udać się już teraz jeszcze w trakcie trwania starego abonamentu?Czy najpierw trzeba iść do aktualnego operatora i wnioskować o zakończenie umowy wraz z ostatnim dniem jej trwania? Umowa kończy mi się za miesiąc.

Czy obecnie jest możliwość by przenieść taki numer stacjonarny na telefon z androidem? Tzn w sensie takim, że nie zależy mi by to nadal był stacjonarny, tylko by móc zachować stare cyferki w innej formie niż obecna, a najlepiej by było na smartfonie bo mam ich kilka i nie chcę kupować nowych urządzeń.
 #1153244  autor: pingpong123a
 06 lip 2023, 15:46
@zeq70 Uprawienie do rabatu w smartdom jest tylko z ofert na abonament, z telefonu na kartę się akurat nie dostanie :-( .
Jak chcesz przenieść numer do normalnego operatora lub też internetowego, to sieć wybrana przez ciebie wypowiada umowę u starego operatora. Samemu nie wypowiadasz umowy.
@Remington Jednak np. dla kogoś kto nie zna się na tych sprawach to wygląda zniechęcająco. Łatwiej jest wpisać login z hasłem lub np. włożyć kartę do telefonu. A wpisywanie tych całych ustawień, wraz z zakupem odpowiednich urządzeń to już inny poziom.
 #1153346  autor: StanS
 08 lip 2023, 02:19
Halonet ma instrukcję konfiguracji aplikacji (klienta SIP) Grandstream Wave, chociaż inne apki też znajdziesz, a konfiguracja podobna.
Plusy Halonet w porównaniu z numerem stacjonarnym na karcie SIM:
*tańszy
*możliwość jednoczesnego zalogowania na więcej niż jednym urządzeniu
*brak ograniczenia terytorialnego, numer stacjonarny na karcie SIM może mieć np. ograniczenie do 500m od miejsca aktywacji (strefa domowa), zależy od operatora, a numeru w Halonet (czy innej dowolnej telefonii internetowej) możesz używać wszędzie, również za granicą, jeżeli za granicą to nie ma jako takiego roamingu telefonicznego, bo to jest zwykła transmisja danych, czyli albo korzystasz z WiFi, albo z transmisji danych w roamingu, albo wkładasz do telefonu miejscową kartę SIM
*tanie połączenia wychodzące na zagraniczne numery, np. na niemieckie stacjonarne 7gr, na niemieckie komórki 22gr

A z przeniesieniem numeru masz dokładnie tak samo jak z przeniesieniem numeru komórkowego.
W Orange nic nie zgłaszasz, bo jeszcze Ci wyłączą i będziesz miał korowody.
Wchodzisz na stronę Halonet, znajdujesz opcję przeniesienia i robisz krok po kroku.
Jeżeli masz więcej niż jeden okres rozliczeniowy do końca zobowiązania (plus jakiś sensowny zapas co najmniej tydzień) to przenosisz w trybie End Of Promo i numer przenosi się z końcem okresu zobowiązania w Orange.
Jeżeli masz mniej niż jeden okres okres rozliczeniowy do końca zobowiązania, to przenosisz w trybie z zachowaniem okresu wypowiedzenia, czyli będziesz miał numer w Orange jeszcze przez cały jeden okres rozliczeniowy.
Możesz też przenieść w trybie DAY, np. za 3 dni, ale i tak w Orange zapłacisz za cały pełny okres rozliczeniowy po przeniesieniu - to są regulacje prawne a nie fanaberie Orange.
Tylko upewnij się, że w Orange przechodzisz na czas nieokreślony a nie przedłuża Ci się o jakiś kolejny rok czy dwa.

Jeżeli jednak chcesz przenieść numer na kartę SIM to idziesz do operatora do którego chcesz przenieść i tam składasz wniosek o przeniesienie, tryby przeniesienia są takie same.