DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 88 z 179
  • 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 179
 #1060795  autor: matek451
 30 gru 2018, 18:05
Ty jesteś ślepcem jeśli chodzi o różowy kolor więc dyskusja z tobą nie ma sensu. Operator który sprzedaje klientom internet na poziomie 1Mb/s ale bez limitu danych to jest kpina. Najgorsze w tym jest to że to było z góry do przewidzenia gdy dysponuje się ogromną ilością stacji bazowych tylko z L800/U900( na dodatek w Networks). Takie zasoby radiowe przy nie za bogatej siatce wiejskich BTS-ów z góry były skazane na porażkę. Gdyby Play oparł swój internet nawet z limitami danych na swoich mizernych zasobach na L800/U900 pisałbym o nim to samo. N! poszedł tą samą drogą co Plus przy budowie LTE800Sferii. Jak to się kończy wystarczy przeczytać, nawet tutaj viewtopic.php?f=24&t=58796&start=21480
 #1060798  autor: piotrzet
 30 gru 2018, 18:15
Z tobą ma klapki na oczy i ciągle wypisujesz to samo nie ważne, że ktoś ma rację. Do dzisiaj nie doczekałem się odpowiedzi na pytanie który operator oprócz T-Mobile blokuje sprzedaż jakiejś oferty ze względu na przeciążenie sieci? Ślepcem to jesteś ty wychwalając Play jakby był najlepszym operatorem obecnie w Polsce co oczywiście przynajmniej na razie nie ma miejsca, a jak będzie dalej to się okaże. Jednego jestem pewny w następnym roku start 5G na LTE w Play :lol:

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1060851  autor: spotify
 30 gru 2018, 23:15
matek451 pisze:
30 gru 2018, 17:49
@spotify w jaki cudowny sposób N! uruchomi L2100 na stacjach only L800/U900/G900 bez U2100?
A jaki jest problem powiesić anteny? Skoro chcą zwiększać pojemność i nawet BOK (mam informacje od Orange) podaje modernizację stacji o L2100 to mają jakiś plan na stacjach only L800/U900/G900. Nie jestem technikiem i nie planuje sieci. Jestem takim samym specjalistą kanapowym jak 99% userów na tym forum.
Czy za każdym razem musisz w przypadku wskazywania słabych punktów N! wyskakiwać z Play?

I wice wersa. Podajesz ciągle jako alternatywę gdy się ruszy Play właśnie stacje N only L800.
Jeżdżę po Polsce i nie mogę sobie pozwolić na Play, który daje zasięg wyspowy. Z tego też względu już na start Play jest na pozycji przegranej.
Każda sieć ma wady. Ma je Plus, ma je N!, ma je Play. Gdy sobie wszystko zsumujesz - za i przeciw to wyjdzie na to, że N! na razie jest nr 1. Takie są fakty.
W życiu nie ma idealnych rozwiązań i produktów. Zawsze trzeba iść na kompromis. Nawet zakup TV to kalkulacja wad i zalet w danej półce cenowej i wybór najlepszego.
Nie ma w Polsce sieci idealnej i NIGDY nie będzie.
Dla mnie N! ma wady ale w porównaniu do innych - ma ich najmniej. Orange i TMobile mają wady ale Tmobile ma ich mniej (nie biorę pod uwagę ofert czy systemu bilingowego,tylko samo działanie sieci. Ma więcej pasma, jest mniej problemów z połączeniami itd.).

Nie jestem zaślepiony w różowych jak uważasz. Więc przestań tak pisać. Mógłbym również Ciebie posądzić, że jesteś zaślepiony Playem i wg Ciebie jest tylko Play a reszta to badziew.
Tmobile też mówiąc kolokwialnie "jebie" za swoje wady i działanie. Ogólnie wszystkie sieci krytykuje. Zawsze do każdego produktu czy usługi podchodzę krytycznie, bo nie ma rzeczy idealnych a płacę za to ciężko zarobione pieniądze.
Napiszę jeszcze inaczej - wielu znajomych się mnie o różne rzeczy radzi bo mam wiele zainteresowań. I nigdy nie koloryzuje tego co mam w domu i nigdy nie mówię, że jest najlepsze na świecie. Zawsze podaje co zyska lub straci (wady i zalety produktu, rozwiązania itp) kupując to czy to. A jeśli nie mieści się w jego oczekiwaniach polecam co innego lub próbuje nakierować, w którym kierunku ma iść.
Play też polecam, jeśli wiem, że w danej lokalizacji lub też w założeniach się spełni w 100%. W miastach czyli wokół tzw komina (praca, dom, szkoła, zakupy) to nawet Biedronka się sprawdzi. Gorzej jeśli ktoś się porusza po Polsce (regularnie czy od święta), bo tutaj się trzeba już zastanowić i założyć więcej zmiennych. Jak ktoś jedzie raz czy dwa razy w roku na wakacje to i Play da radę.
Na jakiej podstawie twierdzenie że N! nie ma przybitego DL, na jakiej podstawie twierdzisz że nie ma potrzeby rozbudowy stacji L800/U900/G900 korzystasz z nich na co dzień ?

Krótko. Po pierwsze nie stwierdziłem, że nie ma potrzeby rozbudowy. Data nadal rośnie i ciągle trzeba coś dłubać.
Po drugie - nie muszą już dzisiaj lecieć na jakąś stację i ją reanimować. Play też ostatnio olał poprawę w miastach, bo się skupił na łataniu dziur w terenie i zaistnieć tam, gdzie go nigdy nie było. N! ma harmonogram prac modernizacyjnych, gdzie obecnie w przeciwieństwie do Play siedział w miastach (a Play na wiochach). Po dużych miastach N! przenosi się na mniejsze a potem na prowincje. Play pewnie po łataniu dziur skupi się na prace w miastach aby zwiększyć ilość stacji a tym samym pojemność. Itd
A po trzecie - nigdy nie zdarzyło mi się problemów z odpaleniem nawet strony internetowej czy YT na telefonie w sieci N!. Na Play to mi się zdarzyło, nawet podczas głupich testów. Nie siedzę 24h w telefonie na internecie ale przebywam dziennie w wielu miejscach, w tygodniu w setce miejsc. Nigdy z N! nie miałem problemów z netem. Nigdy na speedteście w setce miejsc w Polsce nie miałem mniej niż 5Mb/s (jeśli chodzi nawet o only U900, to poniżej 3,5Mb/s nie miałem)
W Playu miałem i to nie raz. Prędkości 0.6-1.2 Mb/s w Play dla mnie nie są rzadkością. Nawet u mnie w mieście. Wielu znajomych własnie dlatego z Play ucieka, bo gdy cenowo byli lepsi to przymykali oko. Teraz przy podobnych cenach nie chcą się męczyć z P4 i przenoszą numery nawet do skansenu Plusa. Mało tego, otrzymuje informacje, że Ci co przenieśli numery z Plus do Play, tęsknią za Plusem. Normalnie szok!
Znam oczywiście z opowieści, gdzie N! ma tylko 3G, jest zapchany, ma problem z połączeniami. A sam tego osobiście nie doświadczyłem, poza tym, że faktycznie czasami brakuje LTE i wpadam w 3G (ale 100% kraju nie pokryjesz i jak w każdej sieci nowe lokalizacje mile widziane)
Dlatego tak napisałem.
Ja nie czepiam się T-mobile bez uzasadnienia, od 15m-cy sprzedaje ludziom internet LTE/3G bez limitu w lokalizacjach gdzie sieć od początku była na to nieprzygotowana i skończyło to się jedną wielką lipa.

A możesz się czepiać. Wolno Ci. Nawet na to zasługują. Nieprzemyslane to było, a teraz pewnie żałują. Mają modernizować takie stacje, więc czekajmy co zrobią.
Play też się na roamingu opierał wiele lat. Było to mądre, zamiast budować własną sieć? A teraz cisną i rzucili się jak szczerbaty na suchary. A później płaczą, że nie dali rady (np jeśli chodzi o przetarg L800) lub że chcą dać ludziom zasięg a nie mogą postawić bo protesty. Kto jest temu winien? Play i stratedzy tej sieci.
N! chciał niskim kosztem pokryć kraj LTE (dając tylko L800) a Play do końca świata latać po roamingu. Obie strategie były błędem. Teraz Play zapiernicza z budową własnej sieci a N! musi modernizować nadajniki i zwiększać pojemność.
A czy mądrym było sprzedawać neta mobilnego w Play, który działał tylko na sieci macierzystej? Ile takich umów sprzedawcy wcisnęli?
Ile to razy słyszałem od znajomych, że pojechali w plener i nie mieli zasięgu a na telefonie jakoś był ;) Bo myśleli, że jak telefon ma dostęp do roamingu, mobilny też będzie miał. Sprzedawca nie poinformował (plany sprzedaży trzeba realizować) a kupujący nie dopytał lub nie doczytał regulaminu.

Wyskakuje z Play, bo również na wielu obszarach ludzie mają z nimi problem. Brak zasięgu, stacje parasolowe pozapychane itd. Ludzie mają problem z Plusem. Ludzie mają problem z N!. Z każdą siecią będzie zawsze problem bo to sieci mobilne. W jednym miejscu więcej korzysta z danego operatora lub jest wiodącym operatorem i kiśnie. Normalne. W przyrodzie nic nie ginie.
Wyskakuje z Play, bo zaraz obrońcy tej sieci czepiają się głownie N!. Play Plus już prześcignął więc leżacego się nie kopie. Czepiacie się N!, podobnie jak Grucha czy Witek, bo wiadomo, że to ich obecny cel aby chociaż im dorównać.
Najlepsza obrona to atak. Więc sami atakujecie N! a potem się dziwicie, że ktoś się na Play uwziął :wink:

Play od lat ma wiele problemów. RK zakała. Odświeżanie kart. Będąc z zasiegu dostajesz smsa, że ktoś do Ciebie dzwonił. Dropy przy wchodzeniu w roaming albo przerwana sesja (streaming). Przypisywanie kart do nadajnika. Siedzenie w RK, nawet gdy jest zasięg macierzysty. I wiele wiele innych wad, które powoli dopiero zanikają i są poprawiane (jak np przez wiele lat zapchane punkty styku). Ludzie od lat się męczą z Play ale i tak znajdą się wyznawcy, którzy twierdzą, że Play jest nr 1 od samego początku jak się tylko pojawili. Jak mantra, przy każdej tylko okazji.
P4 popełnił wiele błędów przez ponad 10 lat. Plus za czasów Solorza popełnia błędy a i przed również. N! również popełnia błędy. Play sie obecnie buduje i próbuje ścigać N!. N! modernizuje i próbuje uciec od Play. Itd.
Jak pisałem już wiele razy - pod koniec 2020r gdy Play zrobi własną sieć ogólnopolską, wyłączy RK, pozbędzie się problemów będzie porządną siecią. W tym czasie N! powinien zmodernizować swoją sieć i zlikwidować only L800. (to na dzień dzisiejszy jedyna wada sieci N!, że mają stacje only L800. Im wystarczy dorzucić anteny L1800 i L2100 a tam gdzie sens nawet L2600). I zobaczymy, kto najlepiej odrobi zadanie domowe. Wg mnie -jak już pisałem, N! nadal będzie z przodu a Play będzie zaraz za nimi. Ale nie wszędzie. Będą na pewno lokalizacje, gdzie P4 będzie lepszym wyborem. Podobnie z Plusem, tzw skansenem. Są miejsca, gdzie są i będą najlepszym wyborem.
Jeśli natomiast N! nie zmodernizuje only L800 na wioskach i prowincjach czyli oleje temat, to na własne życzenie oddadzą pola P4, które stanie się nr 1 w Polsce. Wtedy sam oficjalnie będę mógł napisać, że Play rządzi. Ale obecnie rządzi N! i raczej wątpię, aby N! odpuścił. N! musi działać, bo jak Play pokryje Polskę, podstawowy argument, że sieć wydmuszka nie ma zasięgu, będą mogli zakopać. Play im dorówna zasięgiem i pokona wyposażeniem (czyli stacje z kompletem pasm).
Czas pokaże., kto tą "walkę" wygra :-) Cierpliwości zatem, jeszcze przez najbliższe dwa lata :wink:


Najlepszego w Nowym Roku :-)
 #1061315  autor: piotrzet
 03 sty 2019, 11:50
Są wyniki MNP za 4Q2018. Zaskoczenia brak. Play zyskuje najwięcej świetna oferta pół roku albo 9 miesięcy za 0zł. Najwięcej traci Orange i T-Mobile różnica około 2000 numerów. Teraz czekamy na podsumowanie 2018 i wyniki za 1Q2019 zobaczymy jak poradzi sobie Play bez promocji.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1061322  autor: jarekt
 03 sty 2019, 12:38
Chciałeś chyba napisać, że T-Mobile i Orange stracili po około 25 tysięcy numerów.
Play (P4 w zasadzie) z kolei zyskał prawie 26 tysięcy.

Przy czym u tych 3 opów (i u Plusa zresztą też) ruch jest na poziomie 100-150 tysięcy przyjść i odejść.

Premium Mobile zyskał prawie 16 tysięcy numerów, zostawiając kolejny kwartał z rzędu daleko w tyle Orange i T-Mobile...
Jeszcze kilku innych opów wykazało lepszy bilans od T-Mobile i Orange.
 #1061340  autor: iphoneski
 03 sty 2019, 14:29
Ale przecież T też miał fajne promocje np oddawali kasę jak ktoś nie był zadowolony z usług itp. Czyżby wspaniałe N nie jest takie wspaniałe jak tu niektórzy reklamują?
 #1061342  autor: piotrzet
 03 sty 2019, 14:34
Co ty porównujesz ofertę w której zwracali kasę do oferty z telefonem i abonamentem, który wychodził sporo taniej niż w sklepie? Bardzo często różnica była tak duża że opłacało się sprzedać telefon, i jeszcze oprócz darmowego abonamentu zostawało kilka stówek w kieszeni. Po za tym co ma MNP do jakości sieci, może wyjaśnisz? Gdyby nie ta promocja. Play były na minusie dalej. Niestety ale takie są fakty. Zobaczymy 1Q2019 jak wypadnie już bez promocji.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1061343  autor: jarekt
 03 sty 2019, 14:46
piotrzet pisze:
03 sty 2019, 14:34
...co ma MNP do jakości sieci, może wyjaśnisz?
Pytanie nie do mnie, ale to bardzo proste, więc napiszę.

Jak sieć jest dobra czy bardzo dobra (czyli przede wszystkim jest sieć i jej jakość jest OK - nieważne jak to osiągnięto i jakimi środkami), to można zrobić też dobrą ofertę, czy bardzo dobrą ofertę.
I wtedy ludzie przychodzą czy zmieniają operatora (MNP) na tego, który taką ofertę oferuje.
I jeśli oferta jest faktycznie dobra czy bardzo dobra, to tych ludzi może przyjść do takiego opa masa, czy olbrzymia masa. Mogą nawet przychodzić nieustannie całymi latami.
Ale nie ma problemu z takim napływem mas przez całe lata, bo sieć jest dobra, czy bardzo dobra i tych ludzi bez problemu obsłuży.

I to jest takie błędne koło, w sensie pozytywnym, z którego nie ma wyjścia.

No i takie koło uruchomiło 10 lat temu Play (P4) wysysając życie (klientów) z Plusa, Orange i T-Mobile...
 #1061344  autor: piotrzet
 03 sty 2019, 14:49
Skoro jest tak jak piszesz to skąd Plus ma tyle przejęć? Każdy chyba wie jaką ma sieć i jak to działa. Oferta powalająca na kolana też nie jest. Ale za to jest inny czynnik pełno reklam w TV gdzie się nie widzi to Plus, Plus niczym kiedyś Play i skutek jak widać to przynosi.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1061355  autor: jarekt
 03 sty 2019, 15:34
@piotrzet, sieć (infrastruktura) to nie wszystko (może byś w końcu przestał w kółko o tym klepać teksty?).

Co więcej to tylko jeden z dziesiątek "parametrów" rzutujących na końcowy sukces (lub nie). Tak samo jak oferta (atrakcyjność i różnorodność) czy reklamy (ilość i jakość). Tak samo jak "ilość" pasma czy ilość pracowników i ich "jakość". Również cała wysoka i najwyższa kadra i prezesi to nie wszystko, czy plecy i wsparcie finansowe w postaci centrali w Niemczech czy Francji.

Tak samo jak na ilość abonamentów u danego danego opa w krótszym lub dłuższym przedziale czasu wpływa pośrednio lub bezpośrednio jakość oferty prepaid (czego nie wie do tej pory T-Mobile), ale czasami zupełnie inny i całkowicie odmienny czynnik.

Jest jeszcze masa innych czynników, mniej lub bardziej wydawałoby się istotnych, które w dodatku na siebie wzajemnie wpływają mniej lub bardziej przewidywalnie, jak w tzw. efekcie motyla, i w efekcie kończy się jakimś tam udziałem w rynku po kolejnych miesiącach życia takiego organizmu wielokomórkowego (korporacji).

Dlatego śmieszą mnie dyskusje, w których za jedyny argument wyższości jednej sieci nad drugą podaje się infrastrukturę (sieć), bo przykładowo ta najlepsza, bo ma 11 tysięcy nadajników, a ta wydmuszka, bo ma 7 tysięcy. No bo 11 jest większe od 7. No to 11 jest najlepsze.

Albo taki czynnik: T-Mobile jako jedyny nie ma forum dla użytkowników. Pracownicy T-Mobile zamiast pomagać swoim obecnym i przyszłym klientom na swoim forum, to buszują i lobbują na innych forach, i w sekcjach komentarzy pod niusami branżowymi i nie tylko, co chyba każdy internauta już dawno zauważył (w całym polskim necie prym wiedzie właśnie @piotrzet z T-Mobile, który "tworzy" tysiące komentarzy i postów rocznie, setki miesięcznie, a mógłby swój czas i wiedzę, jaka ona by nie była, spożytkować na pomoc klientom T-Mobile na własnym forum).

Dlaczego T-Mobile nie ma forum? Boi się hejtu? A dlaczego ktoś miałby hejtować najlepszą sieć? Brak forum to dla mnie rzecz niepojęta...

No i brak forum to jest jeden z tych trybików, który powoduje, że ta sieć nigdy nie będzie najlepszą, a wręcz wszystkie te drobne (mniej lub bardziej drobne, bo niektóre to nie są drobiazgi) braki w T-Mobile, powodują, że raczej ona się ściga o bycie najgorszą siecią, tyle że ściga się sama z sobą.
 #1061357  autor: piotrzet
 03 sty 2019, 15:52
Dla większości użytkowników uwierz to czy sieć ma forum czy nie nie ma najmniejszego znaczenia, ma działać, a w jaki sposób ich to nie interesuje. Ja wiem, że teraz modne jest hejtowanie T-Mobile w końcu oferta internetu bez konkurencyjna, swoją drogą kiedyś tak było w Play jak to oni wyznaczali trendy z tym się nic nie zmieniło. Liczba reklam jest również ważna co widać właśnie po tych wynikach. Miło, że niektórzy zaczęli w końcu liczyć. Ale jeszcze nie wszyscy posiadają tą umiejętność. Co do tego, że jestem pracownikiem jakiejś sieci już słyszę od ciebie nie pierwszy raz tak jak i pod komentarzami, że jestem pracownikiem Orange. Teraz zacząłem pisać więcej pozytywnych rzeczy o Play zresztą nie bez powodu w końcu zaczęli coś robić to zaraz i pewnie się dowiem, że jestem i również ich pracownikiem. Po za tym chyba nie muszę przypominać, która sieć miała dostęp do bazy klientów konkurencji i to wykorzystała ;) Wracając do tego forum można mieć forum jak Plus ale sieć leży i kwiczy w wielu aspektach nie tylko pojemności, T-Mobile nie ma forum ale przynajmniej działa. Jednak wolę to drugie. Po za tym dziwne, że wiele osób twierdzi, że to Plus jest najgorszy. I zresztą zaprzeczyć temu nie można. Obsługa to kolejny aspekt i w każdej sieci jest taki sam konsultanci nie mający pojęcia o niczym, a konsultanci, którzy wiedzą co mają tych ze świecą szukać w każdej.

Edit
Wyniki całoroczne pokazują, że niestety dalej nikt nie patrzy na jakość sieci czy ofertę, a na reklamy. Playowi nawet oferta 6 i 9 miesięcy za 0zł nie pomogła chodź mocno poprawiła wynik. Ale w roku stracili ponad 12 000 numerów. Plus jako jedyny na plusie około 7700. Ciekawe jak dalej będzie wyglądał Plus przy rosnącym zużyciu danych, a braku inwestycji tym bardziej, że PM zyskał prawie 60 000 numerów

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1061368  autor: iphoneski
 03 sty 2019, 17:09
@piotrzet Nie mogłem ci odpisać wcześniej. Racja że Playowi bardzo pomogły te promocje, zwróciłem po prostu uwagę że inni też robią dobre promo i jakoś średnio im to pomaga.
Ale patrząc na te wyniki trzeba też wziąć pod uwagę kto odchodzi z Play i dlaczego są na minusie. Odchodzą głównie użytkownicy karty, bo nie można już januszować i mieć tam neta i rozmów praktycznie za darmo. Znaczy można ale już nie tak łatwo i nie wszystko za 0. A wiem to ponieważ po pierwsze zwiększa się udział abo i zyski a po drugie zyskują takie sieci jak a2 gdzie oferta jest tania jak barszcz, jakość gorsza niż na RK Play a ludzie kupują, ta sieć nawet reklam dużo nie ma.
Plus ostatnio mocno stawia na promowanie plusha - promocyjne teksty na portalach, sporo reklam. Nie wiem czy youtube oglądacie ale tam też kilku twórców ich reklamuje i to mega nachalnie - „zapytaj beczkę” nawet żarty przerywa żeby o plushu wspomnieć. Najbardziej z tego wszystkiego zastanawia mnie Orange - jest NJU, oferty łączone, dobra oferta na kartę a mimo to ok 100 tysięcy kart w plecy. Aż tak słabo u nich jest? W sumie ja też wytrzymałem pół roku i zwiałem z tej „oazy wspaniałości” ale to było 2,5 roku temu to myślałem, że coś jednak poprawili.
A i zapomniałem o jeszcze jednym: na Play też dobrze działają te nowe stacje na wsiach, bo wreszcie jest zasięg jakiejś sieci tam gdzie przez 20 lat trzeba było za stodołę wyjść żeby pogadać, sam spędzałem sporo letnich okresów w takim miejscu a teraz mogę w środku domu siedzieć i głupoty z neta oglądać.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2019, 17:18 przez iphoneski, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1061369  autor: piotrzet
 03 sty 2019, 17:15
Nie przypominam sobie, żeby któraś sieć sprzedawała telefony dużo taniej niż na rynku i to z abonamentem. Chyba, że tak było to przypomnij, która. Co odeszło to dowiemy się dopiero jak sieci zaprezentują wyniki. Plus wiem, że reklamuje się wszędzie gdzie tylko może przykład to właśnie youtuberzy, ostatnio sylwester, a i w normalnych tv go nie brakuje stąd uważam, że tak dobre wyniki.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1061370  autor: iphoneski
 03 sty 2019, 17:21
Żeby telefony wychodziły tak tanio to też nie kojarzę, ale promo w T gdzie przez 6 miesięcy abonament był za złotówkę też było dość atrakcyjne.
No i jakoś już nikt nie pamięta że dobry wynik plusa to przeniesienie numerów automatycznie z CP i to dało kilka tysięcy w bilansie, 2 albo 3 Q 2018, bym musiał sprawdzić ale chyba 2.
 #1061372  autor: piotrzet
 03 sty 2019, 17:24
Tyle, że tam telefon łącznie z abonamentem i tak nie wychodził taniej niż telefon w sklepie bez żadnej oferty jak w Play, a to jest różnica. Nie zmienia to faktu, że u nas najbardziej liczą się reklamy co widać.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1061376  autor: spotify
 03 sty 2019, 18:23
jarekt pisze:
03 sty 2019, 15:34
Co więcej to tylko jeden z dziesiątek "parametrów" rzutujących na końcowy sukces (lub nie). Tak samo jak oferta (atrakcyjność i różnorodność) czy reklamy (ilość i jakość). Tak samo jak "ilość" pasma czy ilość pracowników i ich "jakość". Również cała wysoka i najwyższa kadra i prezesi to nie wszystko, czy plecy i wsparcie finansowe w postaci centrali w Niemczech czy Francji.
Tu się muszę zgodzić. W Polsce nie liczy się jakość (czytaj infrastruktura) tylko inne kwestie - reklama, opinia znajomych, cena, zadowolenie. Jeśli targetem Play były głównie miasta, to tam oni zasięg mają. Może 10-15% miastowych regularnie jeździ po Polsce. Reszta od czasu do czasu na wakacje to i roaming wystarczy. Ludzie nie zwracają uwagę czy mają na telefonie sieć macierzystą czy roaming. Ich to nie interesuje. Idzie zadzwonić? A idzie. Wyślę smsa? Wyśle. Net działa (do 3Mb/s)? No pewnie, że działa. Na FB zdjęcie wkleję, na Instagram też. Komunikatory działają. Strony się otwierają.
Póki nie ma lipy z danym operatorem, nie zmieniają sieci. Jak rachunki są niskie - tym bardziej.
Play daje promocje, ludzie lecą. Dostajesz głupiego Showmax (wiadomo, losy się toczą) Tidal i inne "gadżety", które klienci określają jako wartości dodane.
RK dla miłośników telefonii komórkowej jest zakałą. Ale dla Kowalskiego? Ma zasięg 4 sieci, praktycznie ma zasięg wszędzie. Zmienił pewnie sieć na inną, bo nie dostał oferty jakiej chciał na przedłużenie ale okazało się, że w Playu miał zasięg (chociaż zrywało połączenia) a w innej sieci nie ma wcale. Okazuje się, że nie tylko w Play zrywa połączenia, nie tylko w Play gdzieś net był zapchany. Więc dochodzi do wniosku, że popełnił błąd i za dwa lata wraca. Bo miał taniej a nie gorzej. A jeszcze Play jakąś tam promocją skusi (pracownik w salonie da zniżkę pracowniczą) czy się reklamuje.
Oczywiście nie wszyscy, bo są klienci co się zawiedli i nie chcą wracać. Zmienili swojego zasranego Plusa, TM czy Orange na Play a potem wrócili z "podkulonym" ogonem. Mój kuzyn wrócił, bo się okazało, że w domu miał ciągle przelogowywanie między siecią macierzystą a roamingiem. I nie szło gadać (połączenia zrywane non stop). Na sztywno nie chciał ustawić bo w pracy miał zasięg LTE a roaming go wkurzał. Więc skończył zabawę w ciągłe klikanie w telefonie i wrócił do Plusa. Ale to przypadek skrajny :-)

Tutaj akurat się nie zgadzam z @iphoneski (j.n.)
iphoneski pisze:
03 sty 2019, 17:09
Odchodzą głównie użytkownicy karty, bo nie można już januszować i mieć tam neta i rozmów praktycznie za darmo.
Wręcz przeciwnie. Przynajmniej po moich znajomych. Ludzie pouciekali z Play z abo (nie mam żadnych z prepaid) i głównie wrócili do tych, co byli wcześniej. Ale - tylko i wyłącznie abo.
Chociaż mam jednego kumpla, który narzekał na Play i na szybkość neta i teraz jest w Orange (nju). Żaluje, bo jak mówił - Play działał jak działał ale nigdy nie widziałem "brak zasięgu" (zasięg 4 sieci robił swoje) "Nigdy nie powiem, że Play to gówno" I chce wrócić do Play.
iphoneski pisze:
03 sty 2019, 17:21
Żeby telefony wychodziły tak tanio to też nie kojarzę, ale promo w T gdzie przez 6 miesięcy abonament był za złotówkę też było dość atrakcyjne.
To świadczy o jednej zależności. Promocja i cena. Gdy TMobile dawał 6miesięcy za darmo i te wszystkie dodatki typu Social, Muzyka bez limitu itd to miał bilans dodatni. Obecnie za to trzeba płacić, promocja się skończyła i TM w plecy. Play rzucił się z 9 miesięcy za darmo i znów bilans dodatni.
Nie wspominając o markach krzak na Plusie, gdzie badziew wszystko łącznie z BOK ale ludzie lecą jak miś do miodu bo taniocha......

A na koniec jedna anegdota.
Play to sieć nowoczesna. Powstała w dobrym czasie. Nie ma stagnacji, dalej się rozwija. Młoda ekipa ludzi, mądre zarządzenie i przede wszystkim nie korporacja. Nie musi iść decyzja Bonn- Warszawa czy Paryż - Warszawa.
Play wykorzystał swój czas pojawienia oraz istniejące trendy najlepiej jak mógł. Agresywny marketing, z wszystkiego show. Tak np w elektronice LG czy Samsung pozjadali takie firmy jak Sony czy Panasonic. Marketingiem. Byle mówić byle na tapecie. Wszędzie Play (podobnie Samsung w sumie na świecie czy w Polsce), nawet lodówkę bałeś się otworzyć.
W3 olewało sprawę. W marketingu stagnacja (tylko opieranie się na reklamach w TV) i tłumaczenie, że Play nie ma zasięgu.
W3 spierniczyło sprawę. Zlekceważyli Młodego. Play wykorzystał wszystkie mozliwosci na rynku i obecnie pod względem kart SIM jest nr 1. A najgorsze jest to, że nie miał zasięgu i na barach innych. Ale wadę RK (ma więcej wad jak zalet bo zaleta to tylko zasięg) umiał ludziom wyjaśnić jako zaletę. Dzisiaj - W3 nie ma argumentów. Jeszcze N! ma szmal i ma czym powalczyć ale Plus ---- no szkoda słów.
W kazdym razie zaraz Play będzie nr 1 we wszystkim. Jeśli N! się obudzi, to jeszcze mają szansę zatrzymać ten fioletowy pociąg ale nie od razu. Bo ten pociąg jest już rozpędzony.

No cóż..... Sami sobie w W3 są winni. Jak to mówił Górski - "grasz tak, jak Ci przeciwnik pozwala" No i Play zagrał :-)
 #1061387  autor: iphoneski
 03 sty 2019, 19:47
@spotify Z tym że ja nie opierałem się na znajomych ale na raportach przenoszeń i tych publikowanych przez Play a tam wyraźnie jest napisane, że kart ubywa a abo rośnie i zysk z karty też w średniej jest większy czyli zostają ci co płacą a jak ktoś nie ma ochoty płacić to wypad, nikt cię trzymał nie będzie. Kiedyś było inaczej, Play nawet do tych ludzi dopłacał (koszty RK) ale chwalili się ilością klientów. Jak dobrze połączyłeś promocje to net i gadanie były praktycznie darmowe nawet w RK za który Play musiał płacić. Teraz większość tych patentów jest już albo zablokowana dla wszystkich albo tylko ci, którym się udało mogą korzystać dalej a i tym pewnie kiedyś Play to pozabiera i koniec. I dokładając do tego dodatni bilans sieci na Plusie z tanimi ofertami ta teoria jest dość prawdopodobna.
 #1061406  autor: umcusumc
 03 sty 2019, 21:48
Przy czym ciężko się dziwić, że chcą zarabiać na usługach, a nie do nich dopłacać. A jak ktoś chce, to do tej pory może sobie pojanuszować. Sam korzystam z ofert Orange, Plusa i Play od dłuższego czasu przy naprawdę minimalnych nakładach.

Tak czy inaczej, z punktu widzenia dusigrosza, nadal najlepiej wychodzi stawianie na Play - przynajmniej tak wychodzi u mnie. Play póki co wygrywa u mnie również w kwestii ogólnie szeroko pojętej obsługi klienta. Natomiast Orange mnie przekonuje osiągami w mieście, bo na terenach wiejskich P4 póki co prowadzi. Na końcu jest TM że względu na wybitne skłonności ich systemu do oszukiwania. No i pozostaje Plus, w którym mam akurat Internet i jestem zadowolony. Niestety, albo stety, to że akurat mój BTS daje radę, nie przekłada się na całą resztę miejsc w których bywam i tam sytuacja wygląda tragicznie (choćby mój wczorajszy post w wątku o prędkości internetu) jeśli chodzi o prędkości jak i sam zasięg. O pozostałych usługach, które tu wielokrotnie się przewijają - czyli VoLTE, VoWiFi - już szkoda pisać.

Ps. A co do poruszonego przez piotrzet tematu prędkości Play na placu Defilad, to choć faktycznie Play tam ledwo rzęzi, to spokojnie daje radę oglądać Netflixa. I to nie w niskiej jakości, a w standardowej. Taka ciekawostka :)
Ostatnio zmieniony 03 sty 2019, 21:51 przez umcusumc, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1061407  autor: piotrzet
 03 sty 2019, 21:50
Czyli te 5 Mb/s musi być tylko czy tak jest cały czas? Bo wachlarz postów czy to na forach czy fb właśnie z tamtej lokalizacji nie raz zdarzy się 5 Mb/s ale najczęściej to okolice 3 Mb/s. Masz możliwość tam sprawdzenia jak dokładnie to wygląda?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
  • Strona 88 z 179
  • 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 179
  • 1
  • 86
  • 87
  • 88
  • 89
  • 90
  • 179