DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 168 z 179
  • 1
  • 166
  • 167
  • 168
  • 169
  • 170
  • 179
 #1104851  autor: JFK2016
 15 paź 2020, 21:35
piotrzet pisze:
13 paź 2020, 20:52
A podobno prędkości miały być dużo lepsze niż u konkurencji. Jakoś tego nie widać, a dodajmy, że obciążenie tej sieci nie jest takie jak będzie w przyszłości czy obecnie w LTE.
Jakiej konkurencji :lol: , Plus jej nie ma w "5G", tą wydmuszkę pozostałej trójki to takie porównanie jak L800/L900-Play, Plusa do L1800/L2600 Plusa, L2600/Play. Dwa nie ma oferty, także marketingowo/premium voice mogą to sprzedawać miesiącami. Trzy jakość połączenia/łącza nie porównywalna do LTE-A konkurencji.
habish pisze:
14 paź 2020, 19:44
A gdzie agregacja LTE? Jest tam 2600+1800+900.
Nie warto się wysilać
Kod: Zaznacz cały
 Internet Plusa/CP opiera się na głupawych, kłamliwych reklamach na kanałach Polsatu a nie na uczciwej modernizacji sieci 
, koledze puszczają nerwy bo Plus na "5G" jest najszybszą siecią w Łodzi, on wciska każdemu Play nawet gdy na sieci jest transfer 1Mbps lub "najlepszy sprzęt" LTE-A cat. 19 do 100GB/m-c limitu. :)
 #1104864  autor: piotrzet
 16 paź 2020, 09:28
Tak, masz rację Plus nie ma konkurencji na 5G w Polsce. To prawda w końcu 40 MHz ni jak ma się do 4 razy mniej. Szkoda tylko, że takiej konkurencji nie ma na uwaga 100 stacjach w Polsce na ten moment, a LTE w miastach leży i kwiczy no może po za Białymstokiem, bo tam jak wiadomo Plus testował swoje rozwiązania, które niby miały być wprowadzane na szeroką skalę. Ale niestety LTE leży i kwiczy, a to z niego korzysta ponad 95% użytkowników.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1104869  autor: KC-KARLOS
 16 paź 2020, 09:41
piotrzet: masz chyba jakąś obsesję ciągłej krytyki Plusa i zachwalania nieidealnej sieci T-Mobile.
Owszem, nie pasuje mi Plus, bo nie mają WiFi Calling / VoLTE i pobiera opłaty za usługi Apple (smsy międzynarodowe bez wiedzy użytkownika), ale to nie są argumenty, aby krytykować ich za rzekome wolne działanie ich LTE.
Kategoryzują ruch w ofertach data na abonament, aby inni mieli te 100-150 mbps.
Trzeba też dodać, iż aby mieć fajne prędkości, warto mieć mocniejszy modem LTE+ w terminalu, wolniejsze kategorie dają wolniejszy net.
Przejeżdżałem pociągiem między Gdańskiem a Malborkiem, no i prędkości na iPhonie XS miałem WYŻSZE niż w Play, wahały się między 50 a 150 mbps. Play miał powyżej 100 mbps tylko w pobliżu dworców PKP. Fioletowych krytykuj, gdyż ich polityka "taniości" i złudnych promocji powoduje, że userzy z łatwością zapychają ich sieć, nie pomaga nawet ograniczenie RK, aby telefon tam nie wpadał zbyt często.
Testowałem również transmisję między OFNK a Plushem wewnątrz budynków w centrum Gdańska. Na zewnątrz również wygrywał Plus lub Orange. Prędkości były dość podobne z niewielką różnicą +/- 5 mbps przewagi na rzecz Orange lub Plusa, prędkości były na poziomie ok. 50-60 mbps, więc warunki porównywalne.

A w ostatnim czasie wykonuje sporo speedtestów, aby się utwierdzić w ostatecznym wyborze operatora usług na głównym numerze na iPhonie, a w tym roku zaliczyłem już Orange Flex, Playa i teraz Plusa. Niestety, wyborem jestem coraz bardziej skołowany.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1104872  autor: piotrzet
 16 paź 2020, 10:02
Karlos20
Że co proszę? :lol:
Gdzie napisałem, że T-Mobile jest idealny? Nie ma takiej sieci w Polsce ani na świecie. Także proszę nie wmawiaj mi tu bzdur, że wypisuję takie coś.
Największą wadą jest obecnie brak VoLTE czy VoWiFi w ofertach na kartę, nie wspominając już o systemie bilingowym, który sypie się co chwilę w ofercie na kartę, a to co już było w Heyah 01 to jest po prostu kpina żeby wypuszczać ofertę bez konkretnych testów systemu aktywacji nowych kart.
Co do pobierania opłat za SMS aktywacyjne Apple wiem, że jakiś czas temu było w T-Mobile tak samo. Nie wiem czy tak jest nadal czy nie gdyż nie mam osoby, która miałaby jakiś telefon od Apple.
Co do prędkości jakie można osiągnąć to te w Plusie powinny być znacznie wyższe. Mówię o średnich prędkościach LTE. Jako jedyna sieć przy 2CA mają 40 MHz pasma, żeby u konkurencji tak było potrzeba min 3CA albo i nawet 4CA żeby osiągnąć taką samą ilość pasma.

Jak doskonale wiadomo różnica na najmocniejszej konfiguracji terminala czyli min 4CA, 256QAM i MIMO4x4 czyli tam gdzie ograniczeniem jest sieć, a nie terminal w przypadku T-Mobile i Plusa to aż 27 Mb/s o ile w obecnej chwili nie więcej. Testy takie były kilka miesięcy temu. Serio przy największym zapasie pasma i możliwości odpalenia na sektor 60 MHz w Plusie i 45 MHz w N! jest taka różnica na niekorzyść Plusa?

iphoneski
Jak zwykle kolejny raz wmawiasz coś czego nie napisałem. Naprawdę zmień płytę, bo nudne się już to staje.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1104887  autor: matek451
 16 paź 2020, 14:37
@JFK2016 mi nic nie puszcza, zrobiłem testy 5G Plusa bo dysponuję juz telefonem z n41 i tyle. Sprawdziłem stację doskonale znaną także tobie czyli tą na Żeromskiego, test w okolicach szpitalu Pirogowa wypadł OK, prędkości na samym 5G fajne, przemieściłem się na parking przy Kościuszki róg Radwańskiej i ponowiłem test na zewnątrz, telefon zszedł na LTE1800 wiec nie rozumiem tych twoich głupawych wycieczek, brak tam zasiegu PLUSA na 2600MHz więc nie łaczy na N41 ani na B7 i to nie moja wina, podobnie jak wynik na LTE1800 na poziomie kilku Mb/s z tej stacji bazowej Plusa, agregacja LTE 1800 z LTE900 ale wiadomo jak działa pojemnościowe pasmo LTE Plusa. Dla porównania wykonany test dla Orange i Play, pokazały DL 80-100Mb/s w agregacji pasm pojemnościowych LTE z BTS-a Networks na UBP Wólczańska 178 i Play Wólczańska 180. Sygnał z tych pobliskich stacji optymalny. I tyle, 5G Plusa jest nieobciążone, działa ale w pobliżu stacji bazowych, zasieg jest wyspowy i póki co stanowi ciekawostkę marketingową a nie pełnoprawną sieć i tylko taki fan Plusa jak ty moze pisać ze Plus jest najszybsza siecią w Łodzi. Na miano sieci nie zasługuje i dużo wody w Łódce zanim powstanie, tak samo jak prawdziwe LTE2600. Plus w ŁODZI nie dorównuje pozostałej trójce na LTE , rzeczywistości nie da się oszukać, dramatyczny brak pojemności LTE na stacjach bazowych skutkuje nędzą jakich mało. 5G konkurencji nie testowałem bo nie zamierzam brać ofert Orange czy T-mobile dla wydmuszki DSS 5g2100 a Play póki co w Łodzi nie oferuje tego wynalazku. Na podstawie testów wykonanych w centrum miasta twierdzę ze 5G Plusa niewiele zmienia w ocenie operatorów, dostęp jest mocno ograniczony, zasięg szczątkowy a pasmo jest praktycznie niewykorzystywane przez użytkowników operatora, technologia LTE od Zygmunta leży na łopatkach, brak B7 na stacjach robi swoje. Konkurencja radzi sobie dużo lepiej ale ona nie spała tylko zrobiła w moim mieście porzadną sieć LTE w agregacji pasm pojemnościowych i zbiera teraz tego owoce. Reklamy puszczane w Zygmuntowych kanałach TV jeszcze nikomu sieci nie przyspieszyły, na mojej peryferyjnej stacji Plusa jest coraz gorzej LTE1800 powoli sięga dna.
 #1104894  autor: JFK2016
 16 paź 2020, 17:42
Sięgnęła dna to Twoja wiarygodność w pisaniu o sieci Plusa. Źle trafiłeś bo testowałeś sieć w mojej bardzo bliskiej okolicy, test z telefonu w mieszkaniu h-17.26 czasu polskiego (zapewne nie odpowiednia, bo na sieci Plusa ludzie siedzą o godzinie 20-tej) https://www.speedtest.net/my-result/a/6618639580 . Cóż czas się zatrzymał dla ciebie, oprócz tego że w Plusie jest 5G w mojej okolicy (na temat jego obciążenia akurat podobną mam opinię), przybyło L2600 i L2100 i ta sieć ma w tej chwili znacznie wyższe transfery niż jeszcze rok, dwa lata temu. Jeżeli komuś zależy na jakości połączenia, stać go na to, to sieć Plusa spełni jego oczekiwania, T-Mobile, Orange podobnie (w przypadku tych 2 opów jest o wiele łatwiej, bo gęsta siatka stacji w mieście ułatwia dostęp). Play-jeżeli nie zmieni swojego podejścia biznesowego "z rozsypywaniem cebuli", nie osiągnie tej jakości nigdy.
 #1104903  autor: matek451
 16 paź 2020, 19:08
Jakie 5G, kilkanaście stacji na cale miasto, skupione w 90% na centrum zasiegiem głównie out door to jeszcze nie żadna sieć, jakie LTE2600/2100, na nich około 30 stacji bazowych w stosunku to konkurencji to ułamek, nie zaklinaj rzeczywistości, odtrąbiłeś sukces i tyle. Do tego żeby Plus dorównał pozostałym daleka droga, dwa lata i taki ogrom inwestycji Plusa wręcz powala, z czego większość to ostatnie miesiące. Innego wyjścia zresztą nie było , trzeba było ratować tą padlinę. Speedtest pokazuje łódzką potęgę Plusa w całej okazałości ale u siebie chciałbym osiągnąć choć takie rezultaty bo póki co to daleko mi do nich https://www.speedtest.pl/wynik/259011851 ale twój test jest lepszy niż mój, czekam na LTE2600 to może wtedy zobaczę dwucyfrowy wynik na DL Plusa po godzinie 20, to dla użytkowników Plusa często marzenie trudne do spełnienia.
 #1104907  autor: KC-KARLOS
 16 paź 2020, 20:06
Matek451: pytałeś o dwucyfrowy wynik Plusa? Proszę bardzo:
Obrazek

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1104912  autor: JFK2016
 16 paź 2020, 22:01
matek451 pisze:
16 paź 2020, 19:08
jakie LTE2600/2100, na nich około 30 stacji bazowych w stosunku to konkurencji to ułamek, nie zaklinaj rzeczywistości, odtrąbiłeś sukces i tyle.
Ja tu nie ogłaszam żadnego sukcesu, lecz walczę z tym hejtem który tutaj próbujesz narzucić (choć tutaj to i tak szybko zostajesz "wyprostowany" przez kolegów, ale co się dzieje na elektrodzie i bez-kabli, to się nie chce wręcz tego komentować...). Plus w miastach jeszcze ma sporo do zrobienia (zwłaszcza dla użytkowników voice siatka stacji bazowych, lecz do użytkowania usług na telefonach sieć obsługuje ruch na lite-skrajne przypadki +...- wyrzucam ze statystyki). https://www.speedtest.net/my-result/a/6619363874- gdybym chciał ścigać się na speedteście to na modemo-routerze LTE-A z wzmocnionym sygnałem z anteny zewnętrznej dobije do wyniku 3-cyfowego. Plus to nie tylko reklamy, lecz rozważne inwestycje tam gdzie mają najwięcej klientów-prowincja była pierwsza z usługami łączonymi. Nikt nie ma cyrografu na 10-lat, gdyby było tak jak piszesz to dziś z prawie 2mln klientów data pozostałoby może 0,5mln i jakoś nie krzyczysz głośno jak Play kaleczy budowę stacji bazowych na prowincji?!
matek451 pisze:
16 paź 2020, 19:08
Speedtest pokazuje łódzką potęgę Plusa w całej okazałości ale u siebie chciałbym osiągnąć choć takie rezultaty bo póki co to daleko mi do nich https://www.speedtest.pl/wynik/259011851 ale twój test jest lepszy niż mój,
Nie no widzę duży progres- pierwszy speedtest z L1800, co do określenia że to są wyniki z miasta Łodzi tj. trochę nadużycie... (to że jadąc od strony Strykowa przez kilkanaście km jesteśmy w granicach administracyjnych miasta, ma się średnio do określenia tych terenów jako miejskie...).
 #1104921  autor: matek451
 16 paź 2020, 22:58
Kolego jaki pierwszy test na LTE1800, ja stację bazową BT31255 mam pod nosem a na WF830 w którym siedzi karta PLUSA mam ma stałe wymuszone LTE1800 a sygnał idealny, lokalizacja typowa dla przedmieść, kolejna stacja bazowa 3km dalej , sieć jest zapchana na amen i tak jest nie tylko w tym rejonie , no i jak Plus ma priorytet na prowincję jak twierdzisz to czemu jest tak słabo. No i teraz jak ci odpalili LTE2600 na Pięknej to upajasz się tymi prędkościami i nic dziwnego bo do niedawna miałeś kilka razy wolniej, teraz pewnie w tym rejonie jeszcze przyspieszy bo PŁ przejdzie na zdalne. A na wspomnianych forach to stanowiłeś/ stanowisz koloryt jak na Trzepaku , tam jakoś się z tym wychwalaniem pod niebiosa Plusa nie przebiłeś, brakowało argumentów.
 #1104923  autor: iphoneski
 16 paź 2020, 23:09
JFK2016 pisze:
16 paź 2020, 22:01
i jakoś nie krzyczysz głośno jak Play kaleczy budowę stacji bazowych na prowincji?!
Akurat Play ostatnio na prowincji wiele zrobił zapewniając zasięg w miejscach, gdzie wielkim gigantom przez 26 lat się nie chciało. I tych miejsc jest coraz więcej, gdzie alvo Play albo dzwonić za stodołę.
W lato gadałem z gościem w jednej z wsi i się dowiedziałem, że od dwóch lat dzięki Play ludzie dowiedzieli się jak wygląda dostęp do internetu. Alternatywa to zatkane L800/900 konkurencji, na którym ciężko Facebooka przejrzeć. Sam jechałem 20 km do żabki po starter i 100GB na lato żeby wieczorem jakieś wiadomości zobaczyć bez bufora co 10 sekund.
Mają oczywiście jeszcze dużo do zrobienia, ale dla wielu ludzi Play stał się oknem na świat po wieloletniej bezczynności reszty.
 #1104924  autor: krychu3
 16 paź 2020, 23:26
U mnie Play działa najgorzej ze wszystkich z W4 i szaleje z przeciążenia po wszystkich częstotliwościach...
Nie ma po co generalizować bo wiele zależy od przeciążenia, mocy radiolinii i anten na danej stacji, niż od sieci.
 #1104927  autor: muchakk
 17 paź 2020, 00:13
Ja tam z plusa jestem zadowolony. To najlepiej działający operator w mojej okolicy
https://www.speedtest.net/my-result/a/6581601203

Zresztą dużo jeżdżę po PL i nigdy mnie PLUS nie zawiódł. Po tym co tu wyczytuje wychodzi na to, że mam mega szczęście, że w ogóle mogę korzystać z internetu. Ostatnio sprawdzałem T-mobile i porównywałem z Plusem w trakcie podróży. W miejscach w których byłem zdecydowanie lepiej działał PLUS.
 #1104931  autor: piotrzet
 17 paź 2020, 08:56
Skoro twierdzisz, że to najlepiej działający operator w twojej okolicy to zapewne masz i speedtesty innych. W takim razie proszę podziel się nimi z innymi i podaj co to za lokalizacja. Na pewno będzie to mocny argument w tej dyskusji, a każde porównanie operatorów jeszcze tym bardziej w Plusie jest bardzo przydatne.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1104933  autor: matek451
 17 paź 2020, 09:47
Pokazujesz speedtest z godziny 10 rano wykonanego w Plusie na pokazowej stacji Plusa z TDD LTE2600+FDD LTE2600+1800+900 +2100 i twierdzisz ze tak działa sieć Plusa, pokaż w Polsce inne takie stacje, zapewne jest ich od groma. No i chciałbym zobaczyć ta potęgę Plusa z innych stacji bazowych Plusa w Przemyslu gdzie na 2600MHz nie ma nic, czyli LTE1800 i LTE900 bo tylko Plus ma tam zasiegowe pasmo LTE. Próbujesz udowodnić ze operator korzystający z jednej wypasionej stacji LTE i 6 na 25MHz pasma w agregacji LTE1800+900 działa lepiej od konkurenta z 9 stacjami 3CC B7+B3+B1 dysponującymi 45MHz pasma na każdej z nich. Chyba ze w Przemyslu wszyscy korzystaja z Play a na sieci Plusa hula wiatr.
 #1104944  autor: piotrzet
 17 paź 2020, 14:05
Mnie to naprawdę ciekawi jedna rzecz. Skoro są tutaj obrońcy Plusa i twierdzą, że sieć działa tak samo jak innych albo nawet i lepiej to czemu na forum nie wstawiają co jakiś czas wyników speedtestów. Wszyscy którzy mają Play, Orange, T-Mobile tak robią i pokazują jak to mają po 200-300 czy nawet więcej Mb/s, a o Plusie jakoś dziwnie cisza.
Nawet tych rewelacyjnych wyników z 5G nie ma. Ciekawe dlaczego?

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1104948  autor: Kryniczanin
 17 paź 2020, 14:47
piotrzet

W Plusie i Play na prowincji bez problemu idzie osiągnąć trzy cyfrowe wyniki. W N łatwiej wygrać 6 w totka niż coś takiego zobaczyć. Ja u siebie na wsi w Plusie bez problemu na zewnątrz mam 200 mb/s i to tylko na sprzęcie kategorii 6 (2600+1800) w Play pęka setka (1800+2100) a w N trudno o 30mb/s w 800+1800.

W Krynicy na największym osiedlu (Czarny Potok) jest jeszcze ciekawiej bo w Play masz po 200mb/s (Jako jedyny ma stację specjalną dla osiedla), w Plusie jest 40 mb/s (1800+900 z Jaworzyny Krynickiej) a co mamy w N? w gołym 800 z Jaworzyny mamy góra 10mb/s/
 #1104951  autor: muchakk
 17 paź 2020, 15:21
piotrzet pisze:
17 paź 2020, 14:05
Mnie to naprawdę ciekawi jedna rzecz. Skoro są tutaj obrońcy Plusa i twierdzą, że sieć działa tak samo jak innych albo nawet i lepiej to czemu na forum nie wstawiają co jakiś czas wyników speedtestów. Wszyscy którzy mają Play, Orange, T-Mobile tak robią i pokazują jak to mają po 200-300 czy nawet więcej Mb/s, a o Plusie jakoś dziwnie cisza.
Nawet tych rewelacyjnych wyników z 5G nie ma. Ciekawe dlaczego?
Może klienci PLUS'a nie muszą się dowartościowywać na każdym kroku. Chcesz wynik z przedziału 200-300mbps z plusa? Proszę bardzo. Test zrobiony w centrum lublina:
https://www.speedtest.net/result/a/6519552002

Co ciekawe ostatnio widziałem płacz kogoś tutaj, ze centrum lublina ma 0,5mbps. Chyba korzysta z innego plusa niż ja :D

Odnośnie 5G to wrzucę wyniki z speedtestu jak będę miał możliwość zrobienia takiego testu
  • Strona 168 z 179
  • 1
  • 166
  • 167
  • 168
  • 169
  • 170
  • 179
  • 1
  • 166
  • 167
  • 168
  • 169
  • 170
  • 179