DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 7 z 179
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 179
 #988008  autor: piotrzet
 09 kwie 2018, 15:50
Jestem tego samego zdania co @spotify. Obecnie absolutne minimum to 5 Mb/s to wtedy można nazwać "komfortowym" internetem. YouTube 1080p bez problemu pójdzie, strony będą się w miarę szybko otwierać.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #988011  autor: iphoneski
 09 kwie 2018, 16:01
Ja na YouTube z mobilnego najwyżej jakieś vlogi, także tego bardziej słuchasz niż oglądasz. Oglądać w 1080 na ekranie 4 cale to nieporozumienie jak dla mnie.
 #988017  autor: spotify
 09 kwie 2018, 16:05
iphoneski pisze:Nie bronię taryfy, play tu nie ma nic do rzeczy, takie coś jest też w t-m, plusie i chyba Orange.
Doświadczenie jest takie, że minimum minimum to 3Mb/s, czyli tyle ile ma Play w roamingu. Oczywiścei obecnie, bo 1,5Mb/s to był smiech na sali.
Optymalne minimum to 5Mb/s jak napisał @piotrzet
Padł mi kiedyś telefon a dokładnie moduł LTE na telefonie i musiałem się z netem łączyć po 3G. Prędkości osiągałem 1,5-2Mb/s. Korzystać z tego to była masakra.

Play ma 1Mb/s lejek. Tmobile też. Plus nie wiem. W Orange akurat po wyłączeniu pewnej funkcji w Mój Orange mam po wykorzystaniu swojego podstawowego pakietu 100GB po LTE w prędkości do 5Mb/s (w tych nowych abonamentach teraz tej opcji już chyba nie ma). I to jest sprawdzone doświadczalnie. Chyba tylko raz wyklepałem pakiet podstawowy ale wtedy nie miałem przez miesiąc dostępu do Wifi. W każdym razie 5Mb/s to jest minimalna prędkość do komfortowego korzystania z internetu na telefonie.
1Mb/s to dla mnie mydlenie oczu bo prawda jest taka, że internet masz ale jakbyś go nie miał wcale.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2018, 16:08 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #988027  autor: iphoneski
 09 kwie 2018, 16:32
@spotify trochę racji masz, ale właśnie nie do końca. Mieć internet tak jakby go nie mieć to np 512 i mniej, wiadomo że 1 mega to nie komfort, po prostu trochę nie podoba mi się to stwierdzenie, bo korzystać się da i strony nie wczytują się godzinę, po prostu trochę dłużej. A dla mnie mobilnie głownie tidal, dlatego może nie zauważam problemu.
 #988028  autor: piotrzet
 09 kwie 2018, 16:34
Zauważmy że w obecnych czasach najmniej netu idzie na strony internetowe. Największą konsumpcje masz na fb, insta, yt itd a do tego jest wymagane min. 5 Mb/s aby to przeglądać. Co do 1 Mb/s zależnie od strony faktycznie potrafią się trochę ładować i jeśli miałbym tak korzystać z netu to chyba bym wolał w ogóle nie korzystać. Ten lejek jest tylko po to aby nie starcić komunikacji ze światem przez aplikacje typu messenger, whatsapp itd tu spokojnie można pisać i właściwie nic więcej bo zdjęcia też się nie wyśle.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #988029  autor: Gregrin
 09 kwie 2018, 16:36
piotrzet pisze:Ten lejek jest tylko po to aby nie starcić komunikacji ze światem przez aplikacje typu messenger, whatsapp itd tu spokojnie można pisać i właściwie nic więcej bo zdjęcia też się nie wyśle.
Tekstowo chodzą chyba tez już na lejku 32Kbps ;) Jeśli fotka ma ~3MB to messenger kompresuje ja do ~600KB więc chyba trochę przesadzasz bo jesli up jest ~800KBps to chyba nie problem ??
 #988044  autor: iphoneski
 09 kwie 2018, 17:42
piotrzet pisze:Gdzie ja napisałem że się nie da? Bo nie widzę.
"Zauważmy że w obecnych czasach najmniej netu idzie na strony internetowe. Największą konsumpcje masz na fb, insta, yt itd a do tego jest wymagane min. 5 Mb/s aby to przeglądać. Co do 1 Mb/s zależnie od strony faktycznie potrafią się trochę ładować i jeśli miałbym tak korzystać z netu to chyba bym wolał w ogóle nie korzystać. Ten lejek jest tylko po to aby nie starcić komunikacji ze światem przez aplikacje typu messenger, whatsapp itd tu spokojnie można pisać i właściwie nic więcej bo zdjęcia też się nie wyśle."
Ostatnie zdanie. Czytam dokładnie :)
 #988049  autor: piotrzet
 09 kwie 2018, 18:15
Myślałem że gadamy o "komfortowym" korzystaniu a czy czekanie kilka min to "komfortowe" korzystanie? Nie wydaje mi się. W każdym bądź razie tak jak pisałem wcześniej minimalna przepustowość to 5 Mb/s pobierania i wysyłania.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #988052  autor: Gregrin
 09 kwie 2018, 18:26
piotrzet pisze:Myślałem że gadamy o "komfortowym" korzystaniu a czy czekanie kilka min to "komfortowe" korzystanie?
Dalej mówisz o tym wysyłaniu fotek ?? Bo tak jak pisałem
Gregrin pisze:Jeśli fotka ma ~3MB to messenger kompresuje ja do ~600KB ...jesli up jest ~800KBps to chyba nie problem ??
Mowa tu oczywiście o 1Mbps.
 #988062  autor: iphoneski
 09 kwie 2018, 19:55
piotrzet pisze:Myślałem że gadamy o "komfortowym" korzystaniu a czy czekanie kilka min to "komfortowe" korzystanie? Nie wydaje mi się. W każdym bądź razie tak jak pisałem wcześniej minimalna przepustowość to 5 Mb/s pobierania i wysyłania.
Szczerze nudzi mnie ta dyskusja. Nigdy nie korzystałeś, a klepiesz o kilku minutach, które mają zastosowanie jak pieść do nosa, najpierw sprawdź, potem pisz. Tyle ode mnie.
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2018, 20:13 przez Gregrin, łącznie zmieniany 1 raz. Powód: każdy ma prawo do swojego zdania, nie zaczynajmy się wyzywać
 #988076  autor: spotify
 09 kwie 2018, 21:01
@iphoneski
Napisz petycję do Play, że nie zgadzasz się na warunki umowy i chcesz mieć nielimitowany internet o prędkości do 1Mb/s :) Bo to dobra prędkość z której jesteś zadowolony i nawet 100GB miesięcznie chętnie wykorzystasz ;)
Gregrin pisze: Tekstowo chodzą chyba tez już na lejku 32Kbps ;) Jeśli fotka ma ~3MB to messenger kompresuje ja do ~600KB więc chyba trochę przesadzasz bo jesli up jest ~800KBps to chyba nie problem ??
Już nie przeginajcie. Robię zdjęcie ważące 2MB, chce wysłać takiej jakości. Robię film HD to również. A nie jakieś półśrodki.
Mówimy tutaj o komfortowym użytkowaniu internetu a nie pójście na ustępstwa czy kompromisy.
Idzie korzystać przy 1Mb/s? Idzie, jak krew z nosa ale idzie. Ale to komfortowe na pewno nie jest.

A przy okazji, Orange za 3dni też wprowadza lejek 1Mb/s, więc w tym momencie wszystkie sieci będą nam dawać "nielimitowany" internet.
 #988078  autor: Gregrin
 09 kwie 2018, 21:19
spotify pisze:Już nie przeginajcie. Robię zdjęcie ważące 2MB, chce wysłać takiej jakości. Robię film HD to również. A nie jakieś półśrodki.
Ale przez komunikator nie wyślesz bo ci skompresuje a rozmawiamy aktualnie o używaniu komunikatorów do takich rzeczy. Nie o tym czy ktoś lubi, nielubi chce czy nie, tylko czy się da i jak to wygląda w rzeczywistości i w porównaniu z pełną prędkością. A na fotkę 2MB wystarczy lekko ponad 3s przy szybkości 1Mbps wiec gdzie to przegięcie ?? Watpie żeby praktyka znacznie odbiegała od matematyki ale chętnie posłucham kogoś kto używał lejka 1Mbps.
Do wysyłania filmów HD się nie nada, pewnie tak samo jak komunikator. Nie rozmawiamy tu o zastosowaniach profesjonalnych tylko o użytku codziennym. Aktualnie przeszliśmy od zdjęcia wysłanego komunikatorem do filmów w HD bez kompresji wysłanego nie wiem czym.
Skoro nie o półśrodkach tu rozmawiamy to radze przejść do działu o internecie stacjonarnym (światło) bo przecież siec mobilna nie zagwarantuje nam takiej stabilności i szybkości.
 #988108  autor: spotify
 10 kwie 2018, 01:04
Patryk7588 pisze:T-Mobile wcześniej obrało dobrą strategię, pozbyli się 1/3 abonentów. ;-)
Teraz mają pustą sieć, to i zapycha się wolniej, poczekajmy aż dorównają liczbie kart SIM Orange lub Play.
Na spokojnie jeszcze raz to Twoje zdanie przeczytałem i nadal nie rozumiem :-)

Nie wierzę w to, aby TMobile miał tyle kart co Play czy Orange, bo ta sieć nie celuje w ten target. Szybciej co najwyżej osiągną poziom kart SIM Plusa i na tym to się skończy.

A teoretycznie, gdyby osiągneli poziom SIM Play czy Orange, to i tak nadal będzie ta sieć lepiej działać z kilku powodów
- Ma więcej zasobów radiowych od Orange i Play.
- Poza internetem domowym, nie stosuje takiego rozdawania GB jak Orange i Play
- Orange i Plus udostępniają LTE sieci Play, gdzie Orange obecnie jest partnerem nr 1 i jako jedyna obecnie sieć nie ma częstotliwości pod 5G czyli 3,6-3,8 Mhz
- Następuję podział właśnie wspólnych częstotliwości między Orange i TM, dzięki czemu Orange nie będzie mieć wpływu na działanie sieci TMobile i odwrotnie. Bardziej odczuje tą zmianę TMobile ze względu na punkty 2 i 3
- Patrząc w temat N! to ostatnio czerwony długopis nastapił mocno w sieci Orange. TMobile nadal mocno inwestuje w sieć, niewiele mniej jak Play

Mając nowszy i pojemniejszy szkielet, będzie i tak szybszą siecią niż Plus, ponieważ Plus chomikuje częstotliwości, zamiast je wykorzystywać. I niezależnie czy TM będzie miał ilość SIM na poziomie Plusa czy na poziomie dwóch najbardziej zapchanych sieci - Orange i Play.

Największa bolączka TMobile to ograniczenie VoLTE i WoWifi w taryfach na karte oraz brak porządnej submarki, bo Heyah w porównaniu do Plusha czy nju zarasta rdzą. Tu głównie mam na mysli oferte abonamentową z umową bezterminową. Nie wspomnę oczywiście o BOK czy platformie, która po prostu jest tragiczna ale to nie wpływa na działanie sieci.

Play się mocno rozbudowuje, dalej inwestuje i chce mieć pokrycie kraju do 2020r włącznie. Zawsze jeszcze mają roaming. TMobile ma więcej częstotliwości i po podziale pasm z Orange na osobne, da radę z dobrą polityką rozdawania danych. Plus zetrze kurz i w razie czego może wystawić armaty ze swoich zasobów, jak Solorz w końcu rzuci groszem. A Orange.....moim zdaniem ta sieć pierwsza spuchnie ze wszystkich czterech w ciągu 2-3 lat, chyba, że Solorz się zlituje i odsprzeda kawałek 1800. Ale mimo tego nadal mają brak częstotliwości na 5G, jak również najmniej zasobów radiowych ze wszystkich sieci. Orange nigdy dobry w strategii długoterminowych nie był. Dzisiaj mocno ciśnie ze światłowodem, tnie koszty a sieć mobilna wg nich jest obecnie na dobrym poziomie. A cięcie kosztów na sieci komórkowej się zemści wcześniej czy później, bo zużycie danych rośnie.
Suma sumarum Plus i TMobile nie mają się czego aż tak obawiać, bo mają z czym walczyć. Play i Orange mają o czym myśleć, zwłaszcza sieć pomarańczowa.
 #988121  autor: piotrzet
 10 kwie 2018, 08:30
Właśnie T-Mobile też sie nie zapcha przez to że nie mają ofert tak świetnych na kartę czy miesięczny abonament jak konkurencja. Tam zawsze jest największa konsumpcja danych. Zresztą nie od dziś wiadomo że im na prepaid nie zależy. Mają ofertę dlatego też taką.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #988249  autor: zwariowany.kurczak
 10 kwie 2018, 20:37
piotrzet pisze:Właśnie T-Mobile też sie nie zapcha przez to że nie mają ofert tak świetnych na kartę czy miesięczny abonament jak konkurencja. Tam zawsze jest największa konsumpcja danych. Zresztą nie od dziś wiadomo że im na prepaid nie zależy. Mają ofertę dlatego też taką.

Hmm taki "zuper" że poleciał po bandzie i dał totalnie bez limitu neta? Taki super, że wywalił kasę na spoty wizerunkowe? Tak naj naj, że non stop grzebią przy tym NW!, a idzie jak pod górkę? I taki naj iż dał jedną z najelastyczniejszych ofert pre-paid? 1zł/dziennie czy 25zł/mc? I taki super super iż na siłę nagania "skoczków" ofertami chyab 6mc za 0zł i możliwość rezygnacji i zwrotu kosztów? To chyb desperacja... i walka o tabelki. Kiedyś rozdawali startery.... :mrgreen:
Januszując, Pre-paid T kosztuje z konta 2zł/rok + 5zł doładowanie.

Wracając do tematu, najlepsza jest sieć mająca ZASIĘG min. 3G w miejscach gdzie przebywasz :)
W mieście 40tys., 1 Orange, 2 T-Mobile, 3 Plus, 4 Play.
1 Orange za przenoszenie aktywnej transmisji i skuteczność połączeń, 2 T-Mobile za silny i stabilny 2G, 3 Plus po rozbudowie @ ożył, ALE na 3G potrafi być "sieć zajęta" :roll: , 4 Play ale tylko iż poza miastem szaleje, na własnym zasięgu jest ok, + za "wszystko wszędzie" jak juz stacje stawiają.

A ze swojego podwórka mogę polecić:
Najlepszy leżak: 2 lata za 5zł.... https://wrodzinie.com.pl
Najlepszy leżak z dzwonieniem: Virgin i ich freemium
Najlepszy net: nju internet (numer główny + internetowy) ~20zł za 20-120GB....
Najlepszy Nolimit: a2mobile vs. Plush
Sporadyczny Nolimit: T Mobile 1zł/dziennie
Sporadyczny Nolimit z MMS: Nju na kartę 1,2zł/dziennie
  • Strona 7 z 179
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 179
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 179