DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 72 z 179
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 179
 #1025818  autor: Pabloeq
 14 paź 2018, 13:41
spotify pisze:Nie bądź śmieszny. Używam tej sieci (N!) na co dzień i wiem jak działa. Nie są to informacje wyssane z palca. Przynajmniej u mnie tak to działa i nie będę bronił sieci, skoro działa jak działa.
B7 w budynkach złapać nie idzie. Na głównych drogach łapiesz szczątkowy. L2600 to jest pic na wodę w Orange i TMobile.
Więc jak nie masz nic do napisania sensownego to przynajmniej nie zabieraj głosu.
No właśnie, nie bądź śmieszny i nie pisz bzdur. Praktycznie cały czas mam L2600 na zewnątrz w GOPie (aż do znudzenia), jak rozmowa to zrzut do U900 w T-mobile, w pomieszczeniach też mam L2600, więc jaki pic? Gdzie? Operator kupuje częstotliwości pod L2600 tylko po to żeby uruchamiać je ze świadomością że to nie działa? No weź się zastanów...
 #1025825  autor: spotify
 14 paź 2018, 13:58
Pabloeq pisze: No właśnie, nie bądź śmieszny i nie pisz bzdur. Praktycznie cały czas mam L2600 na zewnątrz w GOPie (aż do znudzenia), jak rozmowa to zrzut do U900 w T-mobile, w pomieszczeniach też mam L2600, więc jaki pic? Gdzie? Operator kupuje częstotliwości pod L2600 tylko po to żeby uruchamiać je ze świadomością że to nie działa? No weź się zastanów...
Może w GOPie wygląda to inaczej niż u mnie. U mnie łapie w domu B7 szczątkowy pod oknem lub na balkonie. Wystarczy, że kliknę na speedteście start albo próbuje otworzyć stronę na telefonie - zrzut od razu do B20. Wyjdę z mojego bloku łapie szczątkowe B7 (Orange nie łapie) ale tylko na chwile, gdzie zaraz znowu wskoczyć w B20 (zarówno w TMobile i Orange). Dopiero jak złapie sygnał stacji oddalonej ode mnie o około 800m-1000m w linii prostej znowu łapie B7 ale szczątkowy. Pod nadajnikiem dopiero łapie b7 na akceptowalnym poziomie. Miniesz nadajnik i znowu B1 lub B3/
Ogólnie wygląda to tak, że w Gdyni złapać B7 graniczy z cudem i głownie siedzisz w B1 lub w B3. Czasami o zgrozo na otwartej ulicy w B20 lub aucie/busie jadąc główną drogą!!! :roll:
B7 dopiero się łapie i można komfortowo używać w samym centrum Gdyni. Im dalej od centrum i im głębiej w sypialnie to L2600 praktycznie jak Yeti. Jak złapiesz tego Yeti to masz prędkości w okolicach 200Mb/s.

Na trasie to samo. Głównie B20. Dla mnie to pic na wodę. N! sieje za słabym sygnałem i dlatego nawet przy swojej ilości nadajników i pojemności nie są w stanie zapewnić stałego B7 nawet na otwartej przestrzeni.

W Playu praktycznie wszędzie B7. Nawet na trasie jak wjedziesz w małe miasteczko a jest maszt Play, masz B7. W N! tylko B20.

A to co N! wyprawia to takie są fakty. Wiele stacji do dzisiaj nawet w miastach nie mają L2600 na swoich masztach. Oczywiście na pewno są wyjątki ale na moim terenie tego nie czujesz.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2018, 14:00 przez spotify, łącznie zmieniany 1 raz.
 #1025828  autor: WellDone
 14 paź 2018, 14:00
@spotify

Nie siej dezinformacji. Piszesz za każdym razem jak byś był co najmniej inżynierem sieci w Networks!
Wysuwasz teorie na podstawie testów w swojej wiosce/mieście i wmawiasz, że tak jest wszędzie. W Krakowie, choć L2600 w N! nadaje słabiej niż Play to jednak jakoś prawie wszędzie udaje mi się go zastać indoor.
Pomijam już fakt, że to pasmo pojemnościowe i nie ma zadanie penetrować murów aż po piwnice.

Odnośnie tego tematu jeszcze:
umcusumc pisze: Ps. a żeby było trochę na temat, to Play i tak rządzi. Mija 2 lata i nadal jestem zadowolony z ich usług. Zasięgowo jest coraz lepiej, apka/obsługa klienta wymiatają, oby tak dalej (tak, wiem, miliony much nie mogą się mylić :lol: ).
Zgadzam się z Tobą kolego. Dla mnie również jest to obecnie sieć numer 1.
Zastanawia mnie tylko jak to jest, że PLUS który tak mocno odstaje od reszty sprzedaje się jednak bardzo dobrze. Czy to zasługa konwergencji czyli opylania z produktami CP? Od miesiąca testuje Plusa w Krakowie i okolicach i muszę powiedzieć, że to totalna katastrofa. Choćby za darmo rozdawali nolimity to bym tego nie chciał. A najlepsza jest ich apka na iOSie. Jak ktoś w ogóle dopuścił, żeby w 2018 roku dawać ludziom dostęp do takiego czegoś? Przecież to tylko świadczy o tej sieci jak traktuje rozwój i jakość.

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1025829  autor: spotify
 14 paź 2018, 14:03
WellDone pisze: Od miesiąca testuje Plusa w Krakowie i okolicach i muszę powiedzieć, że to totalna katastrofa. Choćby za darmo rozdawali nolimity to bym tego nie chciał. A najlepsza jest ich apka na iOSie. Jak ktoś w ogóle dopuścił, żeby w 2018 roku dawać ludziom dostęp do takiego czegoś? Przecież to tylko świadczy o tej sieci jak traktuje rozwój i jakość.
Nie się dezinformacji :) Wysuwasz teorie na podstawie testów w swojej wiosce/mieście i wmawiasz, że tak jest wszędzie. :P

Pisze jak jest u mnie i cały czas to podkreślam, że dotyczy moich rejonów.
 #1025831  autor: Pabloeq
 14 paź 2018, 14:03
No to co ja ci poradzę? Nie pisz tylko że wszędzie L2600 działa źle skoro masz doświadczenia z Gdyni. W GOPie jest naprane stacji co trzeci budynek, wiele już ma dodane L2100.
Mnie już nudzi że modem na laptopie, i oba telefony cały czas siedzą w B7. Tylko Samsung S7 agreguje mi tak: B7+B1+B3.
 #1025833  autor: spotify
 14 paź 2018, 14:06
No ale piszę to już od dawna, że to dotyczy u mnie. W centrum, gdzie stacja praktycznie co budynek, nie ma takich problemów. B7 jest do złapania Ale im dalej od centrum tym gorzej.
I pewnie taka anomalia jest w wielu miastach, przede wszystkim na sypialniach.
 #1025834  autor: Kryniczanin
 14 paź 2018, 14:09
Zastanawia mnie tylko jak to jest, że PLUS który tak mocno odstaje od reszty sprzedaje się jednak bardzo dobrze. Czy to zasługa konwergencji czyli opylania z produktami CP
Sam się nad tym zastanawiałem gdy zobaczyłem prywatny numer koleżanki pracującej w Play przeniesiony do Plusa.

Oczywiście poszło o telewizję i łączenie usług w innym wypadku nigdy by nie przeniosła numeru do tego zabytku.

Powiedziałem jej, że może zostać kustoszem zabytkowej infry :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 #1025838  autor: spotify
 14 paź 2018, 14:17
Pabloeq pisze:W GOPie jest naprane stacji co trzeci budynek, wiele już ma dodane L2100.
.
Jeszcze dodam, że Gdynia jest już po podziale L1800 i na stacjach jest L2100.

A z Plusem..... Wg mnie to tak jak z Play. Play się zakodował ludziom, że jest najtańszy a Plus - że ma największy zasięg.
 #1025856  autor: WellDone
 14 paź 2018, 15:15
Pawrzes pisze:To po pierwsze test a po drugie sukcesywnie będzie wyłączany na kolejnych obszarach z ukończoną siecią z zaakceptowaną przez radiowców pojemnością i zasięgiem. Spokojnie mogą wyłączyć roaming w wielu miastach np. całym Radomiu gdzie mają najwięcej stacji (w tym rozbudowanych o wszystkie pasma i większą liczbą sektorów niż 3) ale i tam jeszcze nie koniec inwestycji bo jeszcze co najmniej 3 stacje wkrótce zastąpią wydajniejsze zasięgowo i pojemnościowo. Albo mniejszych miastach jak Żyrardów: Plus 3 stacje, N! 5 stacji, Play 6 stacji w tym 3 stacje mają po 6-sektorów w każdym paśmie.
A czy posiadasz jakies informacje na temat rozwoju PLAY-a w Krakowie? Jednak czasami przydaje się teraz RK, bo mając w "zapasie" Orange który ma większą siatkę nadajników czasami w jakimś garażu czy inny podziemnym pubie ten roaming wskoczy :)
Albo obszar Galerii Krakowskiej i okolicy. Praktycznie centrum miasta a Play tam często leży i kwiczy :)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1025857  autor: Pabloeq
 14 paź 2018, 15:17
Własnie... ludzie nie odświeżają swoich wizji o sieciach które mieli w roku 2000.
Pleja nie było, plus mienił się wtedy nowoczesną siecią z zasięgiem a teraz.... plus to skansen pod opieką konserwatora zabytków :lol: Żadnym liderem nie są już od 10 lat niczego, ani pokryciem LTE ani nowoczesnością (brak VoLTE VoWiFi), brak porozumień z Apple, rzadka siatka stacji stojąca w miejscu i słabe wyniki w różnych speedtestach.
 #1025861  autor: WellDone
 14 paź 2018, 15:34
Dlatego też strasznie wnerwiają mnie reklamy PLUSA, że 10 na 9 użytkowników jest zadowolony z jakości LTE...
Nie mają się czym pochwalić to wmawiają ludziom, że przecież jest super, więc o co ci chodzi? :D

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1025870  autor: Remington
 14 paź 2018, 15:53
@WellDone,
zapewne wszystko zależy od lokalizacji, bo jak dla mnie Plus technicznie wypada najlepiej (przynajmniej tam gdzie najwięcej bywam), opisałem to już na pierwszej stronie tego wątku: viewtopic.php?f=3&t=92416#p987478

Jednak przez słabe zarządzanie kontem i komplikacje z RWK itp. z całej rodziny przeniosłem do niego tylko swój numer. Korzystam też z LTE Plusa w tablecie i routerze i jest OK.
 #1025879  autor: spotify
 14 paź 2018, 16:20
Remington pisze:@WellDone,
zapewne wszystko zależy od lokalizacji, bo jak dla mnie Plus technicznie wypada najlepiej (przynajmniej tam gdzie najwięcej bywam), opisałem to już na pierwszej stronie tego wątku: viewtopic.php?f=3&t=92416#p987478
Prawda jest taka, że Plus od 2010r praktycznie się nie zmienił. Teraz doszło LTE900.
Natomiast pozostałe sieci, głównie P4 zrobiły krok milowy do przodu. Polecam w wolnych chwilach sprawdzić, kupując sobie jakiegoś SIMa w kiosku za 5 zika ;)
 #1025886  autor: Remington
 14 paź 2018, 16:51
Porównania z 2010 r. nie mam. Wróciłem do Plusa w 2017 r. po ok. 17 latach.

Mam startery całego W4 oraz kilku MVNO. Testy porównawcze robię tam gdzie mieszkam, czyli w warszawskim blokowisku , oto ich wyniki (dla W4):
połączenia głosowe: Orange, Plus i TM na bardzo dobrym poziomie, Play gorzej, a czasem wręcz bardzo źle
net: Plus i TM bardzo dobrze, Orange na drugim miejscu (kiedyś był dramat, ale bardzo się poprawiło na przestrzeni ostatniego roku, choć od Plusa i TM wciąż jest zauważalnie gorzej), Play tragedia.

Tyle, że na te wyniki jakościowe ma też wpływ liczba nadajników w pobliżu, liczba osób korzystających w danym momencie itd. Po prostu wydaje mi się, że z Plusa korzysta mniej osób i może dlatego tak dobrze mi on działa.

Do Plusa przeszedłem w poprzednie wakacje rozczarowany tym, że gdy jechałem do pracy, net Orange ciągle mi się zawieszał, trzeba było rozłączyć i połączyć na nowo, niemal co dzień, a w niektórych miejscach (głównie w okolicach Alej Ujazdowskich) spadał w ogóle do 2G. I to samo w Orange abo firmowym, w prepaidzie, a nawet na nowej karcie w nju po tygodniowym przejściu do Plusa i powrocie do nju. Przeszedłem jeszcze raz do Plusa i problemy z netem jak ręką odjął, do tego lepsze prędkości netu w domu i w pracy. I zostałem. Znajoma miała w nju te same problemy (choć z innych lokalizacjach), więc poradziłem jej migrację do Plusha i też wszystko jak ręką odjął (ale kolorowo nie jest, bo z obsługą klienta oboje mieliśmy już przejścia takie, że się nóż w kieszeni otwiera:P).
  • Strona 72 z 179
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 179
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 179