DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 72 z 179
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 179
 #1025829  autor: spotify
 14 paź 2018, 14:03
WellDone pisze: Od miesiąca testuje Plusa w Krakowie i okolicach i muszę powiedzieć, że to totalna katastrofa. Choćby za darmo rozdawali nolimity to bym tego nie chciał. A najlepsza jest ich apka na iOSie. Jak ktoś w ogóle dopuścił, żeby w 2018 roku dawać ludziom dostęp do takiego czegoś? Przecież to tylko świadczy o tej sieci jak traktuje rozwój i jakość.
Nie się dezinformacji :) Wysuwasz teorie na podstawie testów w swojej wiosce/mieście i wmawiasz, że tak jest wszędzie. :P

Pisze jak jest u mnie i cały czas to podkreślam, że dotyczy moich rejonów.
 #1025831  autor: Pabloeq
 14 paź 2018, 14:03
No to co ja ci poradzę? Nie pisz tylko że wszędzie L2600 działa źle skoro masz doświadczenia z Gdyni. W GOPie jest naprane stacji co trzeci budynek, wiele już ma dodane L2100.
Mnie już nudzi że modem na laptopie, i oba telefony cały czas siedzą w B7. Tylko Samsung S7 agreguje mi tak: B7+B1+B3.
 #1025833  autor: spotify
 14 paź 2018, 14:06
No ale piszę to już od dawna, że to dotyczy u mnie. W centrum, gdzie stacja praktycznie co budynek, nie ma takich problemów. B7 jest do złapania Ale im dalej od centrum tym gorzej.
I pewnie taka anomalia jest w wielu miastach, przede wszystkim na sypialniach.
 #1025834  autor: Kryniczanin
 14 paź 2018, 14:09
Zastanawia mnie tylko jak to jest, że PLUS który tak mocno odstaje od reszty sprzedaje się jednak bardzo dobrze. Czy to zasługa konwergencji czyli opylania z produktami CP
Sam się nad tym zastanawiałem gdy zobaczyłem prywatny numer koleżanki pracującej w Play przeniesiony do Plusa.

Oczywiście poszło o telewizję i łączenie usług w innym wypadku nigdy by nie przeniosła numeru do tego zabytku.

Powiedziałem jej, że może zostać kustoszem zabytkowej infry :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 #1025838  autor: spotify
 14 paź 2018, 14:17
Pabloeq pisze:W GOPie jest naprane stacji co trzeci budynek, wiele już ma dodane L2100.
.
Jeszcze dodam, że Gdynia jest już po podziale L1800 i na stacjach jest L2100.

A z Plusem..... Wg mnie to tak jak z Play. Play się zakodował ludziom, że jest najtańszy a Plus - że ma największy zasięg.
 #1025856  autor: WellDone
 14 paź 2018, 15:15
Pawrzes pisze:To po pierwsze test a po drugie sukcesywnie będzie wyłączany na kolejnych obszarach z ukończoną siecią z zaakceptowaną przez radiowców pojemnością i zasięgiem. Spokojnie mogą wyłączyć roaming w wielu miastach np. całym Radomiu gdzie mają najwięcej stacji (w tym rozbudowanych o wszystkie pasma i większą liczbą sektorów niż 3) ale i tam jeszcze nie koniec inwestycji bo jeszcze co najmniej 3 stacje wkrótce zastąpią wydajniejsze zasięgowo i pojemnościowo. Albo mniejszych miastach jak Żyrardów: Plus 3 stacje, N! 5 stacji, Play 6 stacji w tym 3 stacje mają po 6-sektorów w każdym paśmie.
A czy posiadasz jakies informacje na temat rozwoju PLAY-a w Krakowie? Jednak czasami przydaje się teraz RK, bo mając w "zapasie" Orange który ma większą siatkę nadajników czasami w jakimś garażu czy inny podziemnym pubie ten roaming wskoczy :)
Albo obszar Galerii Krakowskiej i okolicy. Praktycznie centrum miasta a Play tam często leży i kwiczy :)

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1025857  autor: Pabloeq
 14 paź 2018, 15:17
Własnie... ludzie nie odświeżają swoich wizji o sieciach które mieli w roku 2000.
Pleja nie było, plus mienił się wtedy nowoczesną siecią z zasięgiem a teraz.... plus to skansen pod opieką konserwatora zabytków :lol: Żadnym liderem nie są już od 10 lat niczego, ani pokryciem LTE ani nowoczesnością (brak VoLTE VoWiFi), brak porozumień z Apple, rzadka siatka stacji stojąca w miejscu i słabe wyniki w różnych speedtestach.
 #1025861  autor: WellDone
 14 paź 2018, 15:34
Dlatego też strasznie wnerwiają mnie reklamy PLUSA, że 10 na 9 użytkowników jest zadowolony z jakości LTE...
Nie mają się czym pochwalić to wmawiają ludziom, że przecież jest super, więc o co ci chodzi? :D

Samsung Galaxy S20 - Plus
iPhone 12 mini - Orange Flex 5G eSIM / T-Mobile 5G SIM2
 #1025870  autor: Remington
 14 paź 2018, 15:53
@WellDone,
zapewne wszystko zależy od lokalizacji, bo jak dla mnie Plus technicznie wypada najlepiej (przynajmniej tam gdzie najwięcej bywam), opisałem to już na pierwszej stronie tego wątku: viewtopic.php?f=3&t=92416#p987478

Jednak przez słabe zarządzanie kontem i komplikacje z RWK itp. z całej rodziny przeniosłem do niego tylko swój numer. Korzystam też z LTE Plusa w tablecie i routerze i jest OK.
 #1025879  autor: spotify
 14 paź 2018, 16:20
Remington pisze:@WellDone,
zapewne wszystko zależy od lokalizacji, bo jak dla mnie Plus technicznie wypada najlepiej (przynajmniej tam gdzie najwięcej bywam), opisałem to już na pierwszej stronie tego wątku: viewtopic.php?f=3&t=92416#p987478
Prawda jest taka, że Plus od 2010r praktycznie się nie zmienił. Teraz doszło LTE900.
Natomiast pozostałe sieci, głównie P4 zrobiły krok milowy do przodu. Polecam w wolnych chwilach sprawdzić, kupując sobie jakiegoś SIMa w kiosku za 5 zika ;)
 #1025886  autor: Remington
 14 paź 2018, 16:51
Porównania z 2010 r. nie mam. Wróciłem do Plusa w 2017 r. po ok. 17 latach.

Mam startery całego W4 oraz kilku MVNO. Testy porównawcze robię tam gdzie mieszkam, czyli w warszawskim blokowisku , oto ich wyniki (dla W4):
połączenia głosowe: Orange, Plus i TM na bardzo dobrym poziomie, Play gorzej, a czasem wręcz bardzo źle
net: Plus i TM bardzo dobrze, Orange na drugim miejscu (kiedyś był dramat, ale bardzo się poprawiło na przestrzeni ostatniego roku, choć od Plusa i TM wciąż jest zauważalnie gorzej), Play tragedia.

Tyle, że na te wyniki jakościowe ma też wpływ liczba nadajników w pobliżu, liczba osób korzystających w danym momencie itd. Po prostu wydaje mi się, że z Plusa korzysta mniej osób i może dlatego tak dobrze mi on działa.

Do Plusa przeszedłem w poprzednie wakacje rozczarowany tym, że gdy jechałem do pracy, net Orange ciągle mi się zawieszał, trzeba było rozłączyć i połączyć na nowo, niemal co dzień, a w niektórych miejscach (głównie w okolicach Alej Ujazdowskich) spadał w ogóle do 2G. I to samo w Orange abo firmowym, w prepaidzie, a nawet na nowej karcie w nju po tygodniowym przejściu do Plusa i powrocie do nju. Przeszedłem jeszcze raz do Plusa i problemy z netem jak ręką odjął, do tego lepsze prędkości netu w domu i w pracy. I zostałem. Znajoma miała w nju te same problemy (choć z innych lokalizacjach), więc poradziłem jej migrację do Plusha i też wszystko jak ręką odjął (ale kolorowo nie jest, bo z obsługą klienta oboje mieliśmy już przejścia takie, że się nóż w kieszeni otwiera:P).
 #1025891  autor: spotify
 14 paź 2018, 17:05
Patryk7588 pisze: U900/L800/L1800/L2600 to z nieba spadło.
L1800 i U900 nie biorę pod uwagę, bo zakładam jako normalność w sieci Plusa.
A L2600 najpierw chciałbym zobaczyć na większą skalę niż tylko Białystok i okolice ;)
Remington pisze: Po prostu wydaje mi się, że z Plusa korzysta mniej osób i może dlatego tak dobrze mi on działa.
Również mam takie wrażenie u mnie. Plus raczej rządzi na wiochach niż w dużych miastach.
Jak sprawdzasz na bieżąco nie mam pytań. U mnie w okolicach bardzo dobrze działa Play jeśli ma swój zasięg. Ale RK w centrum miast i brak pojemności (np Sopot centrum 4 stacje Play, Plus 7 stacji, N! 11 stacji) a także "cholerny" RK poza miastami jeszcze mnie odpycha. W Warszawie od znajomych też słyszę, że Play często skiśnięty jest w centrum....mimo, że na zasięg nie narzekają.
Prawda jest taka, że dzisiaj nie ma dla mnie takiego operatora z którym mógłbym w pełni świadomie podpisać umowę i jeszcze go chwalić i polecać. Dzisiaj muszę wybierać najmniejsze zło.
 #1025894  autor: habish
 14 paź 2018, 17:09
spotify pisze:A L2600 najpierw chciałbym zobaczyć na większą skalę niż tylko Białystok i okolice ;)
Mylisz z L2100
Remington pisze: Po prostu wydaje mi się, że z Plusa korzysta mniej osób i może dlatego tak dobrze mi on działa.
Sprawdź np. na speedtest.pl ile testów w Warszawie wykonano dla Plusa, a ile dla T-Mobile ;-)
 #1025896  autor: spotify
 14 paź 2018, 17:20
Patryk7588 pisze:Mylisz z L2100
Z jakim L2100? Właśnie na mapie bts sprawdziłem (ponoć od Plusa jest na bieżąco) i kliknąłem na ponad 20 stacji Plusa - na żadnej w Sopocie ani w Gdyni nie ma L2600. L900 jest bo sam odczuwam zwiększone pokrycie Plusa LTE w praktyce.
]Sprawdź np. na speedtest.pl ile testów w Warszawie wykonano dla Plusa, a ile dla T-Mobile ;-)
Ilość testów nie świadczy o ilości użytkowników.
  • Strona 72 z 179
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 179
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 179