DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 4 z 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 18
 #932294  autor: adziu82
 17 cze 2017, 17:35
@kaspeed wydaje mi się, że to będzie to samo co testowałem LTE dla domu 150gb plus 20gb.
Sam miałem chrapkę na ten pakiet co piszesz, ale wezmę Nju za 39 zł ze stacjonarnymi. Za miesiąc będę to testował.

RawStyle
 #932306  autor: kaspeed
 17 cze 2017, 18:07
Ale w prepaid nie masz danych w roamingu widocznych w Moj orange. O to mi chodzi.U mnie nawet w sms zwrotnym u żony niema nic na temat roamingu... Wiekrak w moim wypadku LTE dla firm 500gb + 80 poza strefą biurową daje 4,07gb.;)

Wszystko dla Abonentów widać w aplikacjach Tmobile I Orange. :roll: Dla prepaid niestety nie widać jeszcze nic...

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932339  autor: adziu82
 17 cze 2017, 19:48
@wiekrak, mam 4.1 GB w roamingu. I jestem w trakcie testów, ale myślę, że zostanę przy tym ( t-mobile mój wybór, ping mnie interesuje w LTE bo jest najniższy jaki znalazłem czyli 120 )do tego będzie oferta głosowa Nju Mobile za 39 zł, z 2 Gb w roamingu.

RawStyle
 #932350  autor: kaspeed
 17 cze 2017, 20:42
I pwoinno stykać;)No u mnie napewno 4,07 jest w abo na firme 1,76 w prepaid orange.Jescze jedynie prepaid Tmobile* heyah mnie martwi jedynie na dziś w mojej usłudze.Ile będzie.

Powitać po wielu latach ;) :mrgreen:
 #932354  autor: matisi
 17 cze 2017, 20:53
Ja testuję RLAH w Grecji z na karcie Play Internet na kartę. Mam włączony pakiet Weekendy bez limitu za 10 zł i przysługuje mi 0,5 GB w UE, ale tylko w weekend. :-) Po wykorzystaniu pakietu i w tygodniu bardzo korzystna stawka 2 gr/MB czyli ok. 20 zł/GB.
Sieci do wyboru: Vodafone, Cosmote i WIND, ale łączy mnie tylko z ostatnim, reszta zakazana.
W trybie 3G prędkości są przyzwoite, LTE dostępne tylko w Vodafone, ale nie zezwala na połączenie :-/
Spróbuję jeszcze w innych miejscowościach, może uda się połączyć z innymi sieciami. Obrazek

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 #932358  autor: ja.michal
 17 cze 2017, 21:15
adziu82 pisze:@ja.michal mam.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/c44f1fd735b6745c
Tak, o to chodzi. Dzięki. Czyli leci przez operatora krajowego.
adziu82 pisze: Ale teraz wiadomo dlaczego na karcie o2 ( tchibo ) w LTE ping jest poniżej 40, a na Orange w o2 LTE, ping jest 150-200.
Dlatego o to pytałem. Stawiam na zapchany punkt styku Orange z sieciami zagranicznymi. Każdy z naszych operatorów ma inny i podobno najbardziej zapchany właśnie Orange. Zobacz traceroute do tej samej strony na różnych polskich SIM (Orange, Play, Plus, T-Mobile) zalogowanych do tej samej sieci roamingowej.

Taki jeszcze inny pomysł przyszedł mi do głowy. Próbował ktoś użyć APN lokalnego operatora?
viggen pisze:Jak to możliwe, że TMobile i Play dają roaming w Watykanie oraz na Wyspach Kanaryjskich a Orange nie? :shock: Przynajmniej te państwa nie są wymienione w regulaminie....
Wyspy Kanaryjskie należą do Hiszpanii, a w Watykanie operują i tak czterej włoscy operatorzy, Watykan nie ma własnego.
viggen pisze:Gujana Francuska i Gwadelupa (Ameryka Południowa) należą do Francji i są jakoś wymienione u wszystkich operatorów...
Bo to są obszary UE, ale mają inny status prawny (często własne rządy, nie są w strefie Schengen, i trochę innych spraw).
matisi pisze:Sieci do wyboru: Vodafone, Cosmote i WIND, ale łączy mnie tylko z ostatnim, reszta zakazana.
Męcz Playa. Z tego co widać w sieci mają umowę roamingową ze wszystkimi w Grecji.
 #932360  autor: garfield-
 17 cze 2017, 21:21
@matisi: a ta stawka 2gr/1MB to skąd ? z jakiegoś regulaminu , czy na podstawie bilingu w p24 ?
 #932361  autor: tyre23
 17 cze 2017, 21:22
ja.michal pisze:. Zobacz traceroute do tej samej strony na różnych polskich SIM (Orange, Play, Plus, T-Mobile) zalogowanych do tej samej sieci roamingowej.
Pytanie po co, skoro trasa będzie taki sama jak w polskim zasięgu? Cały ruch jest tunelowany od operatora roamingowego do sieci operatora w kraju, więc traceroute nie pokaże trasy od operatora do operatora, tylko pokaże od sieci Orange/Play/Plus/T-Mobile dalej w świat.
 #932365  autor: viggen
 17 cze 2017, 21:28
ja.michal pisze: Dlatego o to pytałem. Stawiam na zapchany punkt styku Orange z sieciami zagranicznymi. Każdy z naszych operatorów ma inny i podobno najbardziej zapchany właśnie Orange. Zobacz traceroute do tej samej strony na różnych polskich SIM (Orange, Play, Plus, T-Mobile) zalogowanych do tej samej sieci roamingowej.
Jeżeli światełko do stacji N! idzie od Orange to TMobile pewnie wyjście na świat ma również zapchane?
 #932375  autor: matisi
 17 cze 2017, 21:50
garfield- pisze:@matisi: a ta stawka 2gr/1MB to skąd ? z jakiegoś regulaminu , czy na podstawie bilingu w p24 ?
Stawka wynika z regulaminu ze strony Play o roamingu http://promocje.play.pl/roaming/pdf/Zmi ... _karte.pdf
oraz z billingu. Taka stawka jest też w cenniku w Polsce. :-)
Jest to starsza taryfa z nolimitem za 45 zł i pakietem 250 MB/500 MB co miesiąc.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 #932391  autor: ja.michal
 17 cze 2017, 22:41
tyre23 pisze:Pytanie po co, skoro trasa będzie taki sama jak w polskim zasięgu? Cały ruch jest tunelowany od operatora roamingowego do sieci operatora w kraju, więc traceroute nie pokaże trasy od operatora do operatora, tylko pokaże od sieci Orange/Play/Plus/T-Mobile dalej w świat.
Będzie widać którędy idzie z Polski.
viggen pisze:Jeżeli światełko do stacji N! idzie od Orange to TMobile pewnie wyjście na świat ma również zapchane?
Nie bo światełko od stacji do Orange leci do T-Mobile łączem krajowym między Orange-T-Mobile, a potem dalej łączami T-Mobile w inne miejsce kraju/świata i niekoniecznie tą samą drogą. Poczytaj jak wygląda czy tam wyglądała sprawa YT w Orange i u innych operatorów. N! to współdzielenie głównie infrastruktury sieci radiowej, serwery rozliczeniowe i łącza międzyoperatorskie (krajowe i międzynarodowe) są niezależne.
 #932398  autor: viggen
 17 cze 2017, 23:16
ja.michal pisze: Poczytaj jak wygląda czy tam wyglądała sprawa YT w Orange i u innych operatorów. N! to współdzielenie głównie infrastruktury sieci radiowej, serwery rozliczeniowe i łącza międzyoperatorskie (krajowe i międzynarodowe) są niezależne.
Z tego co się orientuje, to z YT na Orange nie ma już problemów (Google cache)
Natomiast jak widać wyżej - u każdego operatora w roamingu jeden grzyb. No może tyle, że Plus padaka a TMobile najlepiej z tej słabizny (pewnie też ma wpływ godzina i szczęście)
ja.michal pisze: światełko od stacji do Orange leci do T-Mobile łączem krajowym między Orange-T-Mobile, a potem dalej łączami T-Mobile w inne miejsce kraju/świata i niekoniecznie tą samą drogą
Jeśli TMobile korzysta ze szkieletu GTS, to zakładam, że w tej sieci wyjście na świat będzie najlepsze jakości.
Choć nie wykluczam jeszcze Play, który korzysta z Netii, pomimo ze gdy nie ma Netii to telia.net im nie obca
Plus nie wiem a Orange pewnie jak zwykle - ścisk na telia.net :x
 #932417  autor: adziu82
 18 cze 2017, 09:38
ja.michal pisze:Zobacz traceroute do tej samej strony na różnych polskich SIM (Orange, Play, Plus, T-Mobile) zalogowanych do tej samej sieci roamingowej.
Oj tylu kart SIM to nie będę posiadał :-) w przyszłym tygodniu sprawdzę Jak to leci na Play-u. I to będzie wsi, bo po miesiącu z Play-a przejdę do Nju.

RawStyle
 #932438  autor: adziu82
 18 cze 2017, 11:07
Dalej problemy techniczne, czy już tak będzie z lejkie :-)
Wczoraj gadałem z gościem w Orange, mówił, że to powinny być problemy techniczne, to działa kilka dni, coś nowego i może dlatego problemy.
Poczekamy, zobaczymy.

RawStyle
  • Strona 4 z 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 18
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 18