Telekomunikacja jak na dłoni

Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
Wiadomość
Autor

Re: Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Postprzez justicef » 25 lut 2016, o 21:03

Widzisz Gregrin, ja tak samo wlasnie mysle, bo to co piszesz jest LOGICZNE...i tak w zasadzie powinno być ! Powinny byc procedury, ale ich nie ma, bo kogo to obchodzi, a po co Virgin ma sobie tym zawracac glowe, skoro takich przypadkow jak moj, jest promil z całego grona użytkowników sieci Virgin...

Chetnie napisałbym do UKE, ale jak napisal kolega bolek2004 - przeciez moglem sobie sprawdzic waznosc konta...a ja Ci mowie, ze to NIESTETY nie te czasy, kiedy czlowiek siedzial z komorka 24h na dobe, gral w gierki, sprawdzal stan konta 10 razy dziennie i probował wpisywać wszystkie możliwe kody operatora...no ale pewnie 15-latki tak ciągle mają :) :)
justicef
Nowicjusz
Nowicjusz

Postprzez Voltman1988 » 26 lut 2016, o 19:59

A czy tak naprawde nie prosciej zmienic numer na inny tam gdzie miales podany?
Voltman1988
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Model telefonu: LG G3, Motorola Moto G
Sieć: Plus

Postprzez Gregrin » 26 lut 2016, o 22:33

To ja jeszcze doleje oliwy do ognia. Dzis dostałem maila od MVNO z Austrii ze od roku nie doładowywałem konta i numer został wyłączony. Jednocześnie informują mnie ze jeśli jednak chce go dalej używać to mam doładować konto. Po 6m-cach reaktywacja niestety nie będzie już możliwa.
Nie muszę pisać ze to jest dokładnie takie postępowanie które podpowiada logika a na które wpada prosty użytkownik i pisze o tym parę postów wcześniej.
Jak widać, da się zrobić to logicznie. Po co numer w polskich sieciach wisi nieefektywnie niedostępny dla potencjalnie chętnej osoby ?? Nie wiem. Nie rozumiem tez po co robią takie trudności.
Gregrin
Moderator
Moderator

Postprzez DanielR » 26 lut 2016, o 23:23

No i co? VM również po upływie 12 miesięcy informuje o dezaktywacji usług wychodzących SMS-em. Wiem, bo akurat mnie o tym poinformowano. I jest jeszcze (zgodnie z regulaminem) aż DWA miesiące od tego momentu na doładowanie konta, w okresie ważności numeru na usługi przychodzące.
Wystarczyło JEDYNIE DWA RAZY W ROKU, np. 1 stycznia i 1 lipca (ewentualnie w pierwszych dniach stycznia i lipca) sprawdzić stan konta, co zajmuje - GÓRA 2 x po 15 sekund w roku (łącznie z ewentualnym znalezieniem kodu w książce telefonicznej) :!:
To jest właśnie odpowiedzialne postępowanie ze strony użytkownika. Natomiast dziecinnym jest głupie tłumaczenie o "braku czasu". Na to nie potrzeba całego dnia i wielokrotnego wklepywania krótkich kodów, jak to teraz bzdurnie twierdzi Pan justicef. Jeśli ktoś nie jest wstanie wykonać tak prostej czynności zajmującej dosłownie chwilkę, a numer jest dla niego podobno aż tak ważny, to niech może w ogóle zrezygnuje z komórki. :smt102 :smt104
Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
DanielR
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 68
Sieć: Virgin Mobile

Postprzez Gregrin » 27 lut 2016, o 00:45

Nie oceniajmy tu użytkownika. Moim zdaniem każdemu zdarzyło się kiedyś zapomnieć/przeoczyć coś ważnego i nie powinno to mieć tak "sakramentalnych" skutków. Wyobrażacie sobie ze spóźniliście się o parę dni za ratę kredytu za jakaś rzecz i ja wam zabierają ?? No chyba nie.
Ja uważam ze bezsensowne jest trzymanie numeru w próżni. Jak widać można mieć to zrobione w logiczny sposób. Może u nas tez powinna być taka możliwość ?
Gregrin
Moderator
Moderator

Postprzez DanielR » 27 lut 2016, o 01:22

Co do rozwiązania zastosowanego w austriackim MVNO, może być. Mnie to ani ziębi, ani grzeje. Zwyczajnie jeszcze jedna droga powiadomienia. Tyle, że pewnie zaraz ktoś by się żalił, że nie dostał (tym razem) maila nie SMS-a. Albo może niechcący znalazł się gdzieś w usuniętym SPAMie i również został przeoczony...
No ludzie. Sieć daje Wam ponad rok na ewentualne przedłużenie ważności numeru i okazuje się, że teraz to najwidoczniej dla niektórych "zbyt długi okres", bo zapominają by to zrobić. Jak kiedyś był "przymus" tych minimum 16,66 zł ma miesiąc, to przynajmniej starali się pilnować terminu doładowania. Teraz RWK jak widać ich "rozleniwia". Echhh… :)
Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
DanielR
Spamer ;)
Spamer ;)

Pochwały: 68
Sieć: Virgin Mobile

Postprzez Gregrin » 27 lut 2016, o 02:43

DanielR napisał(a):No ludzie. Sieć daje Wam ponad rok na ewentualne przedłużenie ważności numeru

Ale zauważ ze co innego to przeoczenie sms'a a co innego zauważenie ze numer nie działa i możliwość jego włączenia a kompletny brak. To jak przeoczyć rachunek za światło a wyłączenie światła i montaż nowego licznika ;)
DanielR napisał(a):Teraz RWK jak widać ich "rozleniwia". Echhh… :)

Moze i tak ale tez bardziej pędzimy i łatwiej przeoczyć jak by się wydawało błahe kwestie. No i technologia powinna nam ułatwiać ;)
Gregrin
Moderator
Moderator

Postprzez asdaf » 27 lut 2016, o 17:47

Dla autora jego numer "jest ważny" ale jednocześnie nie wykonał nawet jednego połączenia wychodzącego przez cały miesiąc? Napisałem miesiąc bo tyle mija od zablokowania połączeń wychodzących a całkowitym wyłączeniem numeru (formalnie) i gdyby w tym czasie próbował zadzwonić i nie byłoby to możliwe, to zapewne podjąłby jakieś działania aby taką sytuacje wyjaśnić. Dziwnie to wygląda. Oczywiście jestem za tym aby taki numer "zawieszony" był do odzyskania przez dotychczasowego właściciela w ciągu np. 8 miesięcy (rok to za dużo).
asdaf
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Postprzez Gregrin » 28 lut 2016, o 14:45

justicef napisał(a):gdyz moj numer figuruje w roznych formularzach kontaktowych, u ubezpieczycieli, w bankach,
Gregrin
Moderator
Moderator

Postprzez diretisima » 28 wrz 2017, o 23:18

Witam

Mam identyczny problem . Virgin wyłączył mi usługę bez powiadomienia i braku możliwości odzyskania numeru , numer oczywiście służył do odbierania rozmów w telefonie jako druga karta i też miałem go od kilkunastu lat.

Czy udało się załatwić ten problem jakoś ?
diretisima
Obserwator
Obserwator

Postprzez Gregrin » 29 wrz 2017, o 15:41

Ja bym dzwonił i pisał do virgin jakaś reklamacje/prośbę o włączenie numeru. Dodatkowo może warto napisać do UOKiK albo UKE, nie wiem dokładnie ale może coś pomogą.
Nie piszesz żadnych szczegółów ale z tego wynika ze wyłączyli ci zgodnie z regulaminem za nadużycia ?
Gregrin
Moderator
Moderator

Postprzez jutek » 30 wrz 2017, o 00:01

Raczej z powodu upływu terminu ważności karty i braku doładowań ("numer oczywiście służył do odbierania rozmów w telefonie jako druga karta").
jutek
Ostrożny rozmówca
Ostrożny rozmówca

Postprzez PawlusG » 4 paź 2017, o 21:11

Jeżeli numer był przeniesiony do Virgin i oni go już zwolnili do macierzystego operatora, to już nic nie zrobisz. Powiadomienia na pewno były, bo przysyłają wcześniej informację, że kończy się ważność konta. Musiałeś to przeoczyć, albo skasować SMSa.
:)
PawlusG
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Model telefonu: Honor 7 + Xiaomi Redmi 4X
Sieć: Orange + Play + Aero2

Postprzez zwariowany.kurczak » 5 paź 2017, o 21:18

jutek napisał(a):Raczej z powodu upływu terminu ważności karty i braku doładowań ("numer oczywiście służył do odbierania rozmów w telefonie jako druga karta").

rozumiem karta wygoda... ale rok o niej sobie nie przypomnieć? na przyszłość może Nju abo? jakakolwiek aktywność płatna co 6mc i masz numer zachowany, no pierwsze 3mc po 9zł, później tyle ile wydzwonisz, np. nadpłata 5zl i co kwartał "sms dla jaj" i masz spokój..

ok., jak odzyskać numer? chyba u każdego opa można mieć numer na życzenie za grubą kasę.. możesz co mc chodzić pytać w sklepie czy jest on osiągalny... np. w PLAY przy mnie do abonamentu sprzedawca recytował klientowi numery jakie mu może "klepnąć"
zwariowany.kurczak
Stary wyjadacz
Stary wyjadacz

Pochwały: 2

Postprzez PawlusG » 5 paź 2017, o 22:27

W nju można sobie wybrać nr, obecnie oferują prefiks 690, ale można też próbować inne kombinacje, które się wpisuje samodzielnie (musi być prefiks Orange).
:)
PawlusG
Zapalony dyskutant
Zapalony dyskutant

Model telefonu: Honor 7 + Xiaomi Redmi 4X
Sieć: Orange + Play + Aero2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sieci komórkowe