DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #6006  autor: koralowiec1
 26 maja 2005, 13:50
Orientuje się ktoś z jakich promocji skorzystać i w jakiej sieci, żeby można było w miarę tanio korzystać z internetu wykorzystując komórkę jako modem? Podoba mi się oferta w idei, ale niestety dla firm, licencja gprs za 49 zł netto miesięcznie, ale narazie nie chcą sprzedawać jej indywidualnemu użytkownikowi.
Szukam alternatyw podłączenia się pod internet jak nam umowa wygaśnie na SDI z TP.

 #6015  autor: WitekT
 26 maja 2005, 14:40
Blueconnect w Erze - www.blueconnect.pl
Za tydzień / dwa coś w Plusie będzie.

 #6539  autor: RobertX
 03 cze 2005, 15:02
Ale czy ci sie to oplaca? Blueconnect kosztuje chyba 99zl. netto?! i ma ograniczenie ilosci pobieranych danych. To nie lepiej neostrade czy ( o ile sa dostepne) jakies inne sposoby poloczenia np. przez kablowke: chello. Jest teraz opcja polaczenia satelitarnego: 256Kb za 99zł - nie jestem pewien. A co do Blueconnect to jaka tam jest predkosc 64Kb?

 #6545  autor: Piotr
 03 cze 2005, 16:14
Jeżeli mamy telefonik stacjonarny można wziąść pod uwagę jeszcze ofertę TELE2. Jak dla mnie oferta bardzo ciekawa:
http://www.tele2.pl/internet/dostep_sta ... ualne.html

Powstaje jeszcze jednak pytanie jak ten net w TELE2 chodzi.

Pozdrawiam.

 #6556  autor: WitekT
 03 cze 2005, 19:03
RobertX pisze:A co do Blueconnect to jaka tam jest predkosc 64Kb?
Dla WiFi - do 11 Mb/s dla standardu 802.11b i 54 Mb/s dla 802.11g - wspólne dla wszystkich korzystających z tego samego punktu dostępowego. Potem wszystko zależy od tego, jaką "rurką" idzie to dalej.

Dla 3G (WCDMA) - do 384 kb/s.

Dla EDGE - zależy od klasy terminala, max. to 238 kb/s.

Dla GPRS - zależy od klasy terminala, max. to 53,6 kb/s.

 #6585  autor: koralowiec1
 04 cze 2005, 20:38
Narazie plus zaoferował coś dla firm... A dla mnie, prywatnego klienta, marzeniem byłby stały dostęp za około 50 zł. Zdaje mi się, że nawet wystarczyłby mi net przez GPRS - 56kb/s. Ale narazie nawet takiej oferty dla prywatnych nie ma...
Wspomniana Licencja GPRS w Idei ponoć fajnie nawet działa, ale to dla firm.
Jeszcze poczekam, może się coś urodzi do wakacji.

 #6595  autor: Piotr
 05 cze 2005, 08:41
Szefie a po co sobie tak życie utrudniać? Nie lepiej przejść do Netii za złotóweczkę z TPSA i zamówić sobie najtańszą ADSLke za 67,10 zł brutto?
Kwota przekracza o 17 zł sumę jaka by cię zadowalała no ale pomyśleć warto choć by dlatego, że nie ma limitów :wink:

 #6662  autor: RobertX
 06 cze 2005, 08:37
Z tego linku co Piotrze podales to wyczytalem, ze 512 jest za 180zł. To ja w TP teraz za 512 płace przez 2 miesiace 20zl przez kolejne 10 110 zl - to jest jakas promocja ktora weszla 1 czerwca.

 #6663  autor: RobertX
 06 cze 2005, 08:38
Witku to w Blueconnect nie ma limitow predkosci?

 #6671  autor: orzep
 06 cze 2005, 10:02
witam
ja o kablu moge pomarzyć bo nie mam kablówki a o neo to już wogóle.. że niby nie ma zasobów sieci telefonicznej i jak narazie to w mojej miejscowości nie ma i prędko nie będzie nesotrady
dlatego..... mam go internet - 130zł brutt/miesiąc , 256 kb/s od nich przez satelite i 14k/s do nich przez gprs,
hmm jak to chodzi .... na początku chodziło fajnie teraz się coś krzaczy,ale zauważyłem że ma to związek z zasięgiem idei (gprs) jutro bede mial antene i licze na poprawe.

 #6682  autor: Piotr
 06 cze 2005, 16:48
RobertX pisze:Z tego linku co Piotrze podales to wyczytalem, ze 512 jest za 180zł. To ja w TP teraz za 512 płace przez 2 miesiace 20zl przez kolejne 10 110 zl - to jest jakas promocja ktora weszla 1 czerwca.
Widać, że źle czytałeś :twisted:
Łącze o parametrach 640/160 kbps kosztuje miesięcznie 134.20 zł z VATem
Łącze o parametrach 1MB/160 kbps kosztuje 170.80 zł z VATem

Dla oszczędnych mamy dwie opcje do wyboru:
Łącze 128kbps kosztuje 67.10 zł z VATem
Łącze 256kbps kosztuje 85.40 z VATem

Piszesz o promocji jaką przyciąga do siebie TPSA klientów, której to przez dwa miesiące płacimy 20 zł a potem 110 zł. I co z tego? Ja osobiście wolę dać więcej o te 24 zł z hakiem i mieć łącze bez limitu 8)

No ale decyzje postawiam zainteresowanym.

 #6686  autor: RobertX
 06 cze 2005, 18:43
Hehe, Myslisz, że ja bym nie wolał?! Dla mnie 15 GB to troche za malo ale ja mysle w inny sposob: Od pazdziernika zaczynam studia w warszawie i tam bede myslal nad innym rozwiazaniem, a rodzenstwu to w zupelnosci wystarczy :!:

 #6688  autor: koralowiec1
 06 cze 2005, 18:59
Drodzy Koledzy, Koleżanki (też bardzo drogie)!

Zakładając ten temat chciałem poprosić Was o rady jak najefektywniej korzystać z neta przez komórkę. A tu widzę temat schodzi do TP, kablówek i innych wynalazków. A jak się człowiek będzie przeprowadzał z miejsca na miejsce to nie ma cudów.... Kabla z Bydgoszczy za sobą nie będę ciągnął do jakiejś Pipidówy. Po prostu tryb życia i pracy będzie niedługo ode mnie wymagał dużej mobilności. Stąd ten temat. Proszę o dobre rady w granicach GSM lub czegoś podobnie mobilnego.

Narazie się doczytałem, że oferta Plusa z 1 czerwca ma być rozszerzona o klientów indywidualnych. Niby mają być takie same ceny usług, ale karty modemów drożej będą kosztować. Tyle wiem z zakładki WIADOMOŚCI.

 #6695  autor: WitekT
 06 cze 2005, 20:20
Co do Plusa - tak będzie. Oferty miały wejść jednocześnie, jednak nie chciano, aby BOK był zarzucany pytaniami od indywidualnych - niech się bokiści "ostukają" powoli.

Nie masz możliwoście wzięcia niczego w biznesie?

 #6711  autor: koralowiec1
 07 cze 2005, 09:37
Narazie nie...

 #6714  autor: WitekT
 07 cze 2005, 11:29
Zależy jakie transfery robisz miesięcznie. Jak do 500MB - to bierz Plusa. Jak powyżej - Blueconnect.

 #6721  autor: Piotr
 07 cze 2005, 12:59
RobertX pisze:Hehe, Myslisz, że ja bym nie wolał?! Dla mnie 15 GB to troche za malo ale ja mysle w inny sposob: Od pazdziernika zaczynam studia w warszawie i tam bede myslal nad innym rozwiazaniem, a rodzenstwu to w zupelnosci wystarczy :!:
He he he należy sobie przedewszystkim uświadomić do czego potrzebny nam jest net. Jeżeli do usenetu, poczty itp. to limit 15 GB w zupełności człowiekowi wystarczy. Natomiast jeśli lubimy nieco przyszaleć na Emule itp. :wink: 8) to tutaj żaden limit nie wystarczy :-D OK może trochę przegiąłem. Jednak w pryzypadku dość mocnej eksploatacji łącza 100-200GB miesięcznie jest do przyjęcia. W przeciwnym wypadku nie mamy o czym rozmawiać.

Ja osobiście z niecierpliwością czekam czasów kiedy dostęp do sieci pójdzie znacząco w dół jak ma to miejsce na zachodzie oraz na rozgraniczenie oferty danego operatora tj. łącza z limitem są tanie i może sobie na nie pozwolić każdy a łącza bez limitu są niewiele droższe... No ale chyba na to przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.