DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
  • Strona 69 z 71
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
 #1159393  autor: KC-KARLOS
 27 paź 2023, 10:14
KOZ: odpuść sobie sieć-partyzantkę czyli Lyca. Wiecznie coś się u nich dzieje + brak obsługi klienta. To nie jest sieć godna zaufania. Wybierz sobie inną ofertę opartą o zasięg Plusa lub coś innego.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1159425  autor: Remington
 27 paź 2023, 19:19
Zacznijmy od tego, że Lyca nie wie czy numer jest w Virgin czy nie. Albo więc problem dotyczy wszystkich przeniesień, albo wystarczy zadeklarować Play.
 #1159430  autor: KC-KARLOS
 27 paź 2023, 21:29
Ładnie... Skoro nawet nie wiedzą, w jakiej sieci jest numer lub jeśli nie mają aktualnej bazy polskich operatorów MNO i MVNO, to powodzenia w sprawnym procesie MNP do Lycamobile.
Przypominam: omijać z daleka.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1159436  autor: KOZ
 27 paź 2023, 22:21
Karlos20 pisze:
27 paź 2023, 10:14
KOZ: odpuść sobie sieć-partyzantkę czyli Lyca. Wiecznie coś się u nich dzieje + brak obsługi klienta. To nie jest sieć godna zaufania. Wybierz sobie inną ofertę opartą o zasięg Plusa lub coś innego.
Korzystam z Lycamobile PL już od 2 lat nie jest to sieć idealna ale jak dla mnie do roamingu jest najlepszą siecią za 13zł na miesiąc przy zakupie na rok pakietu bardzo dużą zaletą jest to że w niemczech działa no limit jak dzwonie na numery stacjonarne jak i komórkowe lokalne brak polityki uczciwego korzystania i dostęp w PL do plusowego 5G co w polsce nie jest jeszcze oczywiste u innch operatorów.
Jak dla mnie dla osoby która chce mieć polski numer za granicą to jest najlepsza opcja.
 #1159989  autor: KOZ
 06 lis 2023, 11:08
Witam,
Niestety muszę wszystkich przestrzec przed przeniesieniem numeru do Lyca PL dzisiaj równo o północy Play oddał numer a Lyca go nie przeniosła na kartę SIM dzwoniłem na infolinie sprawdzili numer i każą czekać w dodatku nie gwarantują że dzisiaj przeniesiony numer zostanie włączony istnym słowem katastrofa, najgorsze że nikt do mnie nie może się dodzwonić także czekam dzisiaj i jak już nie wypali to dzwonie do UKE.
 #1163015  autor: mateo1995
 10 sty 2024, 20:32
elektronicznie, automatycznie na koncie przez mojeID(logując się do banku) karta jest przesyłana do paczkomatu.

Pytam bo kilkukrotnie zrobiłem rundkę Plus(3 darmowe mc) - Heyah01(1 mc za 1zł). W Heyah01 ciągle to było za 1zł choć w regulaminie jest, że 1zł jest jedynie po aktywacji danego numeru pierwszy raz, potem od początku standardowa opłata. Teraz wodzę, że na moim koncie dodano numer w czasie kiedy był on w Plusie. Pewnie będzie już trzeba płacić za 1mc. W RBM nie byłem i zleciłem już dwukrotnie w ciągu kilku dni przeniesienie ale coś jest nie tak. Brak maila, smsa potwierdzającego zlecenie, karta nie przychodzi.
 #1163932  autor: Str8Flush
 22 sty 2024, 22:00
Witam, planuję przenieść numer, a nie mam doświadczenia, bo na 15 lat utknąłem w abo. Teraz jestem w Orange na czas nieokreślony, planuję przeskoczyć na RBM. I tu moje pytanie, jak to się odbywa przeskakując z esim, na esim?
 #1163933  autor: babciagienia1p
 22 sty 2024, 22:06
@Str8Flush
W przypadku eSIM "dawcy" tak samo jak z plastiku. Podajesz nowemu operatorowi numer telefonu.
W przypadku eSIM "biorcy" najpierw dostaniesz plastik, następnie zainstalujesz sobie eSIM, o ile nowy operator ma taką możliwość.
 #1163935  autor: KC-KARLOS
 22 sty 2024, 22:10
babciagienia1p: ale klepiesz... eSIM przy procesie MNP ogarniesz wraz z dokumentami wysyłanymi online na maila, bo nie zamawiasz fizycznej karty. Po otwarciu wiadomości mailowej i wpisaniu hasła zabezpieczającego (T-Mobile przekazuje instrukcje mailem), otworzy się PDF w którym zawarty jest kod QR wraz z kodami PIN i PUK. Po zeskanowaniu QR-kodu rozpoczynasz proces instalacji eSIM. Oczywiście po tym wszystkim instalujemy apkę RBM i dodajemy numer do konta, gdy zacznie działać.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1165610  autor: Sinpelo
 07 lut 2024, 22:32
Jak myślicie? Kiedy będzie możliwe przeniesienie numeru z karty na karte przez internet bezpośrednio z dostawa do paczkomatu lub skrzynki pocztowej bez konieczności podpisywania kwitów z kurierem (nie lubię jak obce osoby trzymają luzem mój pesel, imię nazwisko i adres. Przecież oni po podpisaniu kwitów-mowie o orange- biorą luzem te papierzyska i rzucają do auta).

Z tego co wiem ten sposób przeniesienia numeru ma RBM oraz Heyah01. Co ciekawe oba naleza do tmobile, ale mnp tmoble zrealizuje tylko w salonie...

Kiedy to się zmieni
 #1165611  autor: Sinpelo
 07 lut 2024, 22:32
Jak myślicie? Kiedy będzie możliwe przeniesienie numeru z karty na karte przez internet bezpośrednio z dostawa do paczkomatu lub skrzynki pocztowej bez konieczności podpisywania kwitów z kurierem (nie lubię jak obce osoby trzymają luzem mój pesel, imię nazwisko i adres. Przecież oni po podpisaniu kwitów-mowie o orange- biorą luzem te papierzyska i rzucają do auta).

Z tego co wiem ten sposób przeniesienia numeru ma RBM oraz Heyah01. Co ciekawe oba naleza do tmobile, ale mnp tmoble zrealizuje tylko w salonie...

Kiedy to się zmieni
 #1165612  autor: KC-KARLOS
 07 lut 2024, 22:46
Sinpelo: zapomniałeś o Orange Flex. Starter odbierasz w każdym salonie, który posłuży do aktywacji karty SIM - a jeśli masz telefon z obsługą eSIM jest jeszcze łatwiej i szybciej. Wniosek MNP robisz tylko w aplikacji, bez salonów, kurierów, papierków. I jednym zgłoszeniem do doradcy na czacie możesz przejść z Flexa do Orange Free Na Kartę, zachowując numer i kartę SIM/eSIM. Po udanej migracji z Flexa do OFNK dostajesz 30 dni ważności konta i 1 GB na start + dostęp do promocji dla nowych.

Wracając do T-Mobile, biorąc ofertę Red Bull Mobile, wcale nie musisz czekać na kuriera, gdyż kartę SIM możesz w kilka chwil dostać za złotówkę w wybranym kiosku, np. Relay, Inmedio, 1Minute.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1165616  autor: KC-KARLOS
 07 lut 2024, 22:59
Sinpelo: te karty w kioskach mają wydrukowane numery telefonu. Nie wiadomo, czy one mogą posłużyć do ich aktywacji przy procesie MNP. Stronka informuje, że oni z automatu dostarczą Tobie wybraną w procesie kartę SIM lub eSIM (mailowo).
Patrząc na to, że w dużym T-Mobile można przy użyciu nowego startera wymienić samodzielnie kartę SIM bez dodatkowych kosztów (za cenę startera - wczoraj wymieniłem starą kartę SIM bez wstępu do 5G na tą nowszą), to może coś to oznaczać, że się da. Na ogół karty SIM i tak są nieaktywne po zakupie - trzeba wykonać akcję ich rejestracji lub wymiany.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1165619  autor: KC-KARLOS
 07 lut 2024, 23:08
Sinpelo: dokładnie tak.
Doprecyzując - Heyah01 i RBM pod warunkiem dostarczenia eSIM, w innym wypadku Paczkomat.
Flex: eSIM - od razu na telefon, zwykła karta SIM odbierasz w salonie Orange, bez potrzeby zamawiania karty kurierem.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
  • Strona 69 z 71
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71
  • 1
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 71