DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #489649  autor: user_delete19
 16 lip 2011, 10:34
pakierhakierxd pisze:No to jest plus mi też to się podoba ale sama usługa też jest ok ale dla pobawienia się nie przeszkadza mi napis plus,play itp.
Mnie też, zwłaszcza że bez problemu mogę go wyłączyć ;)

 #489663  autor: mkowalski
 16 lip 2011, 11:35
Od siebie dodam, że pod Androidem etykietka nie działa tak jak teoretycznie powinna.

Standardowo w zasięgu Playa jest wyświetlane "PLAY". W zasięgu plusa jest "Plus" a linijkę niżej "PLAY". Wysłałem pustego SMS-a, żeby doprowadzić do sytuacji jak u kolegów wyżej, czyli do wyświetlania rzeczywistej nazwy operatora.

Niestety, nie sprawdziło się - w zasięgu Playa nie ma żadnego napisu, a w zasięgu Plusa pierwsza linijka do "Plus", a druga jest pusta (tak, jakby nazwą operatora była np. spacja).

 #489668  autor: mungo
 16 lip 2011, 11:48
mkowalski pisze:Niestety, nie sprawdziło się - w zasięgu Playa nie ma żadnego napisu, a w zasięgu Plusa pierwsza linijka do "Plus", a druga jest pusta (tak, jakby nazwą operatora była np. spacja).
To może po prostu wysłałeś spację SMSem. Spróbuj wysłać SMSa z innego telefonu, a później włożyć SIMa z powrotem do Androida. Niektóre telefony nie radzą sobie z pustymi SMSami.

 #489669  autor: mkowalski
 16 lip 2011, 11:51
Wiem już, dlaczego występuje u mnie ta niedogodność. Playowa usługa powoduje zmianę SPN (Service Provider Name) ze standardowego "PLAY" na dowolne inne. Jednak oprócz tego jest jeszcze drugi parametr, PLMN (Public Land Mobile Network), który wyświetla rzeczywistą sieć do której jesteśmy zalogowani.

Problem w Androidzie (być może na innych platformach też) jest taki, że gdy jesteśmy zalogowani do macierzystego zasięgu Playa, to PLMN zamiast zwracać "Play", jest puste. Jest to prawdopodobnie po to, ażeby nie pokazywało dwa razy napisu "Play".

Dla mnie, niestety, powoduje to właśnie niemożność korzystania z "Etykietki" - gdyby PLMN Playa było "Play", mógłbym po prostu wyłączyć wyświetlanie SPN i zawsze miałbym rzeczywistą nazwę operatora.

Jeśli ktoś z testujących też ma Androida, proszę o wypowiedzenie się na temat działania tej usługi.

[ Dodano: 2011-07-16, 11:52 ]
mungo pisze:To może po prostu wysłałeś spację SMSem. Spróbuj wysłać SMSa z innego telefonu, a później włożyć SIMa z powrotem do Androida. Niektóre telefony nie radzą sobie z pustymi SMSami.
Nie, na pewno wysłałem pustego SMS-a. Był wysyłany z SE, który nawet wyświetla ostrzeżenie jeśli chcę wysłać pustą wiadomość.

Z Androida nie wyślę "błędnego" SMS-a, bo nie wysyła on ani pustych SMS-ów, ani nawet samej spacji ;)

 #489670  autor: Kryniczanin
 16 lip 2011, 11:55
Świetna usługa! Brawo Play! Mała rzecz a cieszy!

 #489673  autor: pakierhakierxd
 16 lip 2011, 12:10
Ja też mam androida i mi normalnie działa pusty sms :P

Pozdrawiam :)

 #489675  autor: forum_tg
 16 lip 2011, 12:23
A jest na Play'a nałożony jakiś obowiązek, ze jeżeli wprowadzi opłatę za tą usługe to ma poinformować wszystkich użytkowników (np sms'em) czy tylko wystarczy że napiszę gdzieś na stronie www?

 #489677  autor: pakierhakierxd
 16 lip 2011, 12:31
Napisze smsa raczej przynajmniej tak było z innymi usługami jak pamiętam :P
Nie będzie tak że jak zrobi się coś płatne a wcześniej było darmowe to zmieni się na płatne.

Pozdrawiam :)

 #489713  autor: KC-KARLOS
 16 lip 2011, 14:35
Widzę, że temat bardzo fajny stworzyłem :) Do rzeczy...
Zaznaczam, że ta "Etykietka" może nie działać na niektórych kartach SIM - pewnie tych starszych od 2007 roku (moje domysły). U mnie niestety nie działa ta usługa, również na nowiutkiej karcie, którą dostałem dzisiaj, jako duplikat ze sklepu Play'a. Oto komunikat błędu:
"Etykietka: Niestety Twoja karta SIM nie obsluguje zmiany Etykietki. Przepraszamy."

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #489738  autor: rogmaniek
 16 lip 2011, 15:38
tomektg pisze:A jest na Play'a nałożony jakiś obowiązek, ze jeżeli wprowadzi opłatę za tą usługe to ma poinformować wszystkich użytkowników (np sms'em) czy tylko wystarczy że napiszę gdzieś na stronie www?
Dobre pytanie. Pewnie muszą, w jakiś sposób poinformować Klienta, że usługa będzie płatna, od danego dnia. Ciekawe, czy wystarczy tylko informacja na stronie www? Może ktoś wie, jak to powinno wyglądać? Oby jednak rozsyłali SMS-y, informujące o tym fakcie. W końcu trzeba mieć czas, by w okresie bezpłatnym zrezygnować, gdy przesadzą z ceną tej usługi :smt047

POZdrawiam*

[ Dodano: 2011-07-16, 15:43 ]
Karlos20 pisze:Zaznaczam, że ta "Etykietka" może nie działać na niektórych kartach SIM - pewnie tych starszych od 2007 roku (moje domysły).
Na mojej, z końca marca 2009r., na szczęście, działa :smt047
Karlos20 pisze:nie działa ta usługa, również na nowiutkiej karcie, którą dostałem dzisiaj
Dziwne. Ciekawe, od czego to zależy? Może nie zdążyli wprowadzić odpowiednich ustawień, dla wszystkich HLR?

POZdrawiam*

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #489741  autor: ppp1ppp
 16 lip 2011, 15:47
mkowalski pisze:Od siebie dodam, że pod Androidem etykietka nie działa tak jak teoretycznie powinna. Standardowo w zasięgu Playa jest wyświetlane "PLAY". W zasięgu plusa jest "Plus" a linijkę niżej "PLAY".

Na moim fonie jak jestem w play to pisze play, a jak w roamingu plusa to nic nie pisze (ikonka R jest bardzo przydatna)

 #489756  autor: mkowalski
 16 lip 2011, 16:37
ppp1ppp pisze:
mkowalski pisze:Od siebie dodam, że pod Androidem etykietka nie działa tak jak teoretycznie powinna. Standardowo w zasięgu Playa jest wyświetlane "PLAY". W zasięgu plusa jest "Plus" a linijkę niżej "PLAY".

Na moim fonie jak jestem w play to pisze play, a jak w roamingu plusa to nic nie pisze (ikonka R jest bardzo przydatna)
U mnie ikonki "R" w ogóle nie ma. Ale dobrze, że przynajmniej mam możliwość odróżnienia w czyim zasięgu jestem ;)

 #489761  autor: KC-KARLOS
 16 lip 2011, 17:03
rogmaniek pisze:Dziwne. Ciekawe, od czego to zależy? Może nie zdążyli wprowadzić odpowiednich ustawień, dla wszystkich HLR?
Mam jeszcze numer z MIXtury - aktywacja brana niecały miesiąc temu w tym samym sklepie Play, w którym odebrałem niedawno (w dniu dzisiejszym 16-07-2011) duplikat SIM dla mojego Fresh'a - identyczny wygląd kart SIM. Na MIXturze Etykietka działa, na moim Fresh'u niestety nie. Cóż - podejrzewam, że tych 24 godzin od aktywacji nowej SIMki nie wystarczy, żeby i na mojej karcie to zadziałalo.

A oto ta karta z MIXtury,identyczną dostałem jako duplikat do mojego Fresh'a.

http://imageshack.us/photo/my-images/70 ... 006rd.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... 004sy.jpg/

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #489768  autor: rogmaniek
 16 lip 2011, 18:13
Karlos20 pisze: Na MIXturze Etykietka działa, na moim Fresh'u niestety nie. Cóż - podejrzewam, że tych 24 godzin od aktywacji nowej SIMki nie wystarczy, żeby i na mojej karcie to zadziałalo.
Może rzeczywiście nie zdążyli czegoś wprowadzić i dlatego, na razie nie działa, na Twoim numerze Fresh'a :smt012 Daj znać, jak się może uda, za kilka dni, włączyć tę usługę.

POZdrawiam*

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #489775  autor: KC-KARLOS
 16 lip 2011, 18:38
rogmaniek pisze:
Karlos20 pisze: Na MIXturze Etykietka działa, na moim Fresh'u niestety nie. Cóż - podejrzewam, że tych 24 godzin od aktywacji nowej SIMki nie wystarczy, żeby i na mojej karcie to zadziałalo.
Może rzeczywiście nie zdążyli czegoś wprowadzić i dlatego, na razie nie działa, na Twoim numerze Fresh'a :smt012 Daj znać, jak się może uda, za kilka dni, włączyć tę usługę.

POZdrawiam*
Oki, będe próbował do skutku. Dam znać, czy coś się u mnie zmieniło - jedyne pocieszenie, że to usługa BETA, więc będą wdrażać na bieżąco poprawki.

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #489807  autor: Blank
 16 lip 2011, 23:01
Jeśli chodzi o opłaty to raczej obstawiłbym stawkę za SMSa (np. 0,61 zł), niżeli miesięczną opłatę (chyba, że przez jakiś okres można byłoby zmieniać dowolną ilość razy Etykietkę, a później zostałaby na stałe).

Muszę przyznać, że jest to ciekawa usługa. Jutro zobaczę jak to jest z tym pustym smsem (jakoś źle to się kojarzy :D). Na dziś już limit poszedł :D

BTW,
Informacja na tele.play.pl i w pierwszym poście jest niepełna:

W treści Etykietki dopuszczalne jest użycie następujących znaków:
- litery małe i duże od A do Z (bez liter ze znakami diakrytycznymi, czyli bez np. ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż)
- cyfry od 0 do 9
- Znaki specjalne: #, $, %, &, *, +, -, . /, <, =, >, @, [, \, ], ^, _, {, }, ~
- Znaki interpunkcyjne: . , :, ;, !, ', (, ), ?
6. Litery ze znakami diakrytycznymi (np. ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż) zostaną zamienione na ich odpowiedniki bez znaków diakrytycznych.

[ Dodano: 2011-07-16, 23:09 ]
Haha, usługa działa także na kartach SIM Play Online :D
Obrazek

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #489953  autor: KamaZ
 17 lip 2011, 18:24
Ustawiłem sobie tak z ciekawości "Plus" i na X10 jak jestem na zasięgu Plusa to nie wyświetla się literka R. Telefon traktuje kartę jak z sieci Plusa. Jak wrócę do domu to sprawdzę jak to będzie wyglądało na zasięgu Play, bo teraz mam tylko Plusa do dyspozycji.

 #489955  autor: rogmaniek
 17 lip 2011, 18:32
KamaZ pisze:na X10 jak jestem na zasięgu Plusa to nie wyświetla się literka R.
Ciekawe. Usługa Etykietka jest lepsza, niż myślałem. Jest bardziej przydatna, niż wynika z jej założeń :smt047

POZdrawiam*

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #489959  autor: KamaZ
 17 lip 2011, 18:42
rogmaniek pisze:Ciekawe. Usługa Etykietka jest lepsza, niż myślałem. Jest bardziej przydatna, niż wynika z jej założeń :smt047
Najbardziej jestem ciekawy czy przełączy na "roaming" Play czy będzie siedział w Plusie 8)

 #489970  autor: agaak
 17 lip 2011, 19:36
wczoraj można było 10 razy zmienić, dziś już tylko 5 razy dziennie:)
byle nie zablokowali jutro, bo muszę odkręcić nazwę :)