DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

 #489981  autor: Claudec
 17 lip 2011, 20:51
Ja wysłałem pusta wiadomość i kiedy jestem na roamingu Plusa to pisze Plus a na sieci macierzystej Play.

 #490003  autor: rogmaniek
 17 lip 2011, 22:02
KamaZ pisze:Najbardziej jestem ciekawy czy przełączy na "roaming" Play czy będzie siedział w Plusie
Chyba to nie powinno mieć wpływu, na powrót do zasięgu macierzystego. Moim zdaniem, usługa Etykietka, po prostu pokazuje stan faktyczny, czyli z sieci którego operatora telefon obecnie korzysta. Ale Daj znać, czy na pewno telefon wrócił, do zasięgu macierzystego, gdy będzie miał taką możliwość :smt042
agaak pisze:byle nie zablokowali jutro, bo muszę odkręcić nazwę
Ja sobie zostawię O2 PL, łącznie z tapetką :smt047 Ciekawe czy, jakby była ta usługa już płatna, będzie opcja pozostawienia ostatniej nazwy? Chyba nie będzie tak dobrze, choćby dlatego, że chodzi o kasę dla P4, ale pomarzyć można :smt042 Pewnie, jeśli zrezygnujemy z tej, już płatnej usługi, to automatycznie powróci nazwa PLAY.
Claudec pisze:Ja wysłałem pusta wiadomość i kiedy jestem na roamingu Plusa to pisze Plus a na sieci macierzystej Play.
Też to sprawdzałem wczoraj, dlatego napisałem, że usługa oferuje więcej, niż zapowiadano :smt047

POZdrawiam*

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #490010  autor: DanielR
 17 lip 2011, 22:26
Oj nie kraczcie już o tej odpłatności za usługę. :P
A jeżeli już ma coś takiego być, to moim zdaniem, na pewno nie powinien być to żaden abonament! Co najwyżej jednorazowa oplata (maksymalnie w okolicach 2 zł) za każdorazowe wysłanie SMS-a.
Przecież Play i tak zmienia standardową nazwę podczas aktywacji użytkownika w swojej sieci sieci. W starszych terminalach (w menu wyszukiwania sieci) jest "PL06", a po włożeniu karty Play, sieć wprowadza własną nazwę (pewnie tym samym sposobem) na - "PLAY".
To nie jest nie wiadomo jak jedwabista usługa, być płacić za nią krocie.
Moim zdaniem w ogóle powinna być ona darmowa.

 #490068  autor: kalach
 18 lip 2011, 09:01
u mnie na Avili po wysłaniu smsa wyświetliło się info "Odświeżanie karty SIM..." i nic nie można zrobić od kilkunastu minut,restart telefonu nie pomaga-ta sama sytuacja:/

i co teraz????

 #490069  autor: vh
 18 lip 2011, 09:03
Wysłałem pustego esemesa i w roamingu mam "Plus GSM", a w sieci macierzystej wyświetla "26006".

 #490097  autor: Blank
 18 lip 2011, 11:27
Mam niestety zbyt głupi telefon, aby skorzystać z pustego smsa.
Po wysłaniu pustego smsa na 8052 na wyświetlaczu pojawia się Plus i tak pozostaje. Niezależnie czy loguje się automatycznie (Play), czy ręcznie (PL 06) i tak pozostaje Plus na wyświetlaczu.
Pozostaje mi wybrać sobie indywidualną etykietkę :)

Po raz pierwszy Nokia N70 mnie zawiodła :P

Polecam: Zestawienie ofert 3w1 i no limit na kartę | Zestawienie ofert No Limit na abonament

 #490106  autor: rogmaniek
 18 lip 2011, 11:56
divhashmorex pisze:Niezależnie czy loguje się automatycznie (Play), czy ręcznie (PL 06) i tak pozostaje Plus na wyświetlaczu.
Dobre, ale dziwne to. Nawet, przy zalogowaniu do macierzystej sieci, telefon dalej pokazuje napis Plus. Pewnie rzeczywiście, to kwestia telefonu, że zapamiętał pierwszą nazwę. Dopiero niektórzy mogą się zdziwić, że mając telefon w PLAY (specjalnie piszę ciemniejszym kolorem, by tak nie raziło :smt042 ), mamy cały czas napis Plus. To jeszcze raz stwierdzam, że Etykietka, jest chyba pierwszą usługą, która oferuje nawet to, czego na początku, można było się nie spodziewać :smt042

POZdrawiam*

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #490146  autor: playonline
 18 lip 2011, 14:28
Moze reset telefonu pomoze? Albo moze taka jest specyfika telefonu?

 #490158  autor: pakierhakierxd
 18 lip 2011, 15:19
U mnie stary telefon pokazuje pl06 lub plus a nowy plus lub play

Pozdrawiam :)

 #490170  autor: kerim36
 18 lip 2011, 16:15
Samsung d600 - dziala
Samsung d780 - dziala
Samsung i550w - dziala

Mapy do fabrycznych nawigacji Opel / Citroen / Peugeot / Renault / Fiat i inne
Pogotowie komputerowe / aktualizacja map GPS
http://www.klos.net.pl

 #490262  autor: JaneQ_Damian65
 18 lip 2011, 21:14
U mnie na Nokii 3120 classic po wpisaniu własnej etykiety (ehehhe, JaneQ MOBILE :twisted: ) niezależnie czy jestem na roamingu plusa, czy macierzystym playu i tak mam własną etykietę.

Karta sim wydana 3 dni temu przy przenoszeniu numeru :)

Edit. Dobra już się pobawiłem i wysłałem pustego smsa na 8052. Super teraz wiedzieć do jakiej sieci zalogowany jest telefon, szczególnie u mnie na wsi, gdzie telefon uporczywie się chce trzymać Oleśnicy z sygnałem 1 kresek gdy są Biskupice z Plusa i sygnałem 4 kreski :wink: . Na pewno przyda mi się ta usługa

BRAWA DLA PLAY :mrgreen:

Edit. To może niech ktoś teraz z Przemyśla i okolic ustawi sobie Orange PL to ciekawe czy telefon będzie się chciał logować do roamingu "Play i Plusa" :twisted:

 #490374  autor: bolek2004
 19 lip 2011, 11:04
divhashmorex pisze:Mam niestety zbyt głupi telefon, aby skorzystać z pustego smsa.
Po wysłaniu pustego smsa na 8052 na wyświetlaczu pojawia się Plus i tak pozostaje. Niezależnie czy loguje się automatycznie (Play), czy ręcznie (PL 06) i tak pozostaje Plus na wyświetlaczu.
Pozostaje mi wybrać sobie indywidualną etykietkę :)

Po raz pierwszy Nokia N70 mnie zawiodła :P
Też korzystam z N70 i u mnie jest ok, znaczy narazie nie mam jak sprawdzić przy automatycznym przelogowywaniu ale jak ręcznie zmieniam na play to mam na wyświetlaczu PL 06 a jak na plus to pisze Plus. Chodzi o nadajniki 3G, niewiem jak na 2g jest. Może to winna softu ja mam najnowszy 5.1003.3.0.1

 #490375  autor: KamaZ
 19 lip 2011, 11:06
rogmaniek pisze:Chyba to nie powinno mieć wpływu, na powrót do zasięgu macierzystego. Moim zdaniem, usługa Etykietka, po prostu pokazuje stan faktyczny, czyli z sieci którego operatora telefon obecnie korzysta. Ale Daj znać, czy na pewno telefon wrócił, do zasięgu macierzystego, gdy będzie miał taką możliwość :smt042
Moment wrócił do zasięgu Play i literki R również nie było :wink:
JaneQ_Damian65 pisze:To może niech ktoś teraz z Przemyśla i okolic ustawi sobie Orange PL to ciekawe czy telefon będzie się chciał logować do roamingu "Play i Plusa" :twisted:
Z okolic Przemyśla za bardzo nie jestem, ale mieszkam przy wschodniej ścianie.
Ustawie sobie Orange teraz i zobaczymy jak będzie wyglądać sytuacja.

 #490391  autor: mkowalski
 19 lip 2011, 11:48
JaneQ_Damian65 pisze:To może niech ktoś teraz z Przemyśla i okolic ustawi sobie Orange PL to ciekawe czy telefon będzie się chciał logować do roamingu "Play i Plusa"
Ehh, to nie będzie miało żadnego wpływu na logowanie do Playa i Plusa.

Etykietka zmienia jedynie SPN, czyli nazwę wyświetlaną na pulpicie. Natomiast uprawnienia do logowania do poszczególnych operatorów są nadawane po kodach sieci, które są z góry ustalone i nie do zmiany.

 #490397  autor: rogmaniek
 19 lip 2011, 11:53
KamaZ pisze:Moment wrócił do zasięgu Play i literki R również nie było
Ok, czyli wszystko działa, jak powinno :smt047
bolek2004 pisze:Też korzystam z N70
bolek2004 pisze:jak ręcznie zmieniam na play to mam na wyświetlaczu PL 06
W tej Nokii też tak jest? Ciekawe, że karta nie wymusza napisu PLAY. W mojej 6220 classic, sieć wymusza napis sieci, pisany dużymi literami. Jak już ostatnio wspomniałem, po wybraniu sieci macierzystej, przez ułamek sekundy mam Play. Za chwilę zmienia się na PLAY.

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #490417  autor: bolek2004
 19 lip 2011, 12:32
rogmaniek a co ma wymuszać jak wysłałem pusty sms? więc nazwe pobiera sobie z oprogramowania telefonu w którym nie ma nazwy play, rozpoznaje jako PL 06

 #490418  autor: KC-KARLOS
 19 lip 2011, 12:35
bolek2004 pisze:rogmaniek a co ma wymuszać jak wysłałem pusty sms? więc nazwe pobiera sobie z oprogramowania telefonu w którym nie ma nazwy play, rozpoznaje jako PL 06
Potwierdzam, pusty SMS powoduje wyświetlanie napisu dostępnego zasięgu z oprogramowania telefonu (wystarczy wyszukać dostępne sieci na danym terenie).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥

 #490420  autor: rogmaniek
 19 lip 2011, 12:42
bolek2004 pisze:a co ma wymuszać jak wysłałem pusty sms? więc nazwe pobiera sobie z oprogramowania telefonu w którym nie ma nazwy play, rozpoznaje jako PL 06
A tak, jak Wysłałeś pustego SMS-a :smt047 Byłem przekonany, że jednak będzie napis PLAY lub, w zasięgu Polkomtela, Plus.
Karlos20 pisze:pusty SMS powoduje wyświetlanie napisu dostępnego zasięgu z oprogramowania telefonu
Czyli kolejna, nieoficjalna, ciekawostka usługi Etykietka- fajnie :smt042

O2 - We're better, connected!
O2 - See what you can do!
O2 - Together is better!

 #490434  autor: rablosik
 19 lip 2011, 13:10
nie u wszystkich tak do konca tak dokladnie to dziala.znajomy ma tak dwa w jednym wyslal imie zony czyli majka i majka ma a pod spodem plus czyli nazwa operatora tak do konca niezniknela

zycie to gra

 #490490  autor: Spamer ;)
 19 lip 2011, 16:29
divhashmorex pisze:Po wysłaniu pustego smsa na 8052 na wyświetlaczu pojawia się Plus i tak pozostaje.
Faktycznie, posiadam taki sam model jak twój i zmieniło mi napis na Plus, a gdy chciałem zmienić na Play dostałem SMS-a że jest już taki napis i mogę zmienić na inny, dziwne jak był napis Plus a nie Play.