DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #19280  autor: bigman
 23 wrz 2005, 17:57
Ostatnio probuje sie interesowac tym tematem. Wiem juz mniej wiecej jak sie buduje strony dla i-mode - pozostaje jednak spory niedosyt technologiczny na temat tej technologii. Jesli ktos by znal jakies obszerne FAQ to prosze o linka :-)

Tak w ogole to wejdzie to kiedys do Polski czy raczej male szanse?

 #19282  autor: NMonster
 23 wrz 2005, 18:02
I-Mode z tego co wiem to japoński odpowiednik WAPu i niewiem niz pozatym zbytnio:/

Nokia 3510i -> Nokia N-Gage -> Nokia 6670 -> Nokia 6120 Classic -> iPhone 3G 8GB

 #19283  autor: Irek
 23 wrz 2005, 18:07
Przypomnijmy, że i-mode to platforma działająca na podstawie uproszczonego języka HTML oraz CWML, pozwalająca użytkownikowi posiadającemu telefon 3G uzyskać dostęp do specjalnie skonstruowanych serwisów, zawierających różnorodne wiadomości i multimedia.
źródło: Wirtualne Media

"And one more thing..."

 #19309  autor: bigman
 23 wrz 2005, 19:59
Dzieki za odpowiedzi ale chyba zle sformuowalem pytanie, za co sorki :) Bardziej chcialbym uzyskac szczegoly typu:
- jaki nosnik danych wykorzystuje i-nde? (np. gprs. csd czy tez jakis wlasny)
- jakies polskie strony poswiecone i-node
- jakies przyklady polskich stron zrobionych dla telefonow i-node

itp.

Jesli ktos wie to z gory dzieki za odpowiedz :wink:

 #19312  autor: WitekT
 23 wrz 2005, 20:01
I-node to język, nawet nie protokół. Co tu więc mówić o niższych warstwach sieci takich, jak sposób przenoszenia pakietów. ;)

 #19315  autor: bigman
 23 wrz 2005, 20:17
WitekT pisze:I-node to język, nawet nie protokół. Co tu więc mówić o niższych warstwach sieci takich, jak sposób przenoszenia pakietów. ;)
Czyli, jak dobrze rozumiem, i-mode jest to standard tworzenia stron oparty na cHTML? Gdzies wyczytalem ze ponoc na telefonach i-mode nie dziala GPRS (1) i w Polsce nie bedzie dzialac. Czy w takim razie moge sobie zrobic strone zgodna z i-mode i umiescic ja na zwyklym serwerze www czy potrzebne sa jakies dodatkowe zabiegi?

1. Link w ktorym uzytkownicy pisza glupoty w komentarzach.

 #19337  autor: WitekT
 23 wrz 2005, 20:59
Powiem tak - jakie zabiegi to nie wiem. Na pewno trzebaby zdefiniować odpowiednie typy plików w serwerze www (Apache).

 #19338  autor: Frasio
 23 wrz 2005, 21:00
To to w końcu jest I-node czy I-mode ?

Obrazek

 #19345  autor: WitekT
 23 wrz 2005, 21:05
i-mode. :)

 #19348  autor: WitekT
 23 wrz 2005, 21:08
http://en.wikipedia.org/wiki/I-mode

Wikipedia rządzi. ;) Przyznaję się do błędu - i-mode to protokół. Ale z racji tego, że jest to najwyższa warstwa sieci, to nie wpływa na niższe. Czyli leci spokojnie po czymkolwiek (EGPRS/CSD).

Porównując warstwy sieciowe - wiadrem można przenosić i wodę (WAP), i piasek (i-mode). Prawda? :)