DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #18577  autor: xlord
 20 wrz 2005, 19:58
Mialem okazje ostatnie piec dni spedzic u naszego zachodniego sasiada i doswiadczylem tzw. robienia klientow naszej sieci ERA w jajo. Sieci z najkorzystniejszym rozliczaniem polaczen sa widziane przez, jak sadze SIMa, jako zablokowane, choc tak naprawde nie sa.
Jak zwykle przed wyjazdem sprawdzilem sobie na stronie, do ktorego operatora logowanie najbardziej mi sie oplaca i dwoch najlepszych ustawilem w fonie jako sieci preferowane. I... stala sie wielka kupa, bo kiedy wysiadlem z samolotu i wlaczylem mojego fona, ten zalogowal mi sie oczywiscie gdzie? ... Do T-Mobile, czyli sieci najbardziej zaprzyjaznionej, a nie jednej z dwoch preferowanych.
W zwiazku z tym zachecam podrozujacych uzytkownikow Telepolis do wylaczenia automatycznego wyszukiwania sieci przed wyjazdem. Troche to upierdliwe, keidy za kazdym wlaczeniem telefonu trzeba sie recznie logowac, ale jak sadze, oplaca sie. Mi sie udalo przegadac przez te piec dni 150 PLNow, a szybko liczac, jesli skorzystalbym z sieci automatycznie wybieranej kosztowalo by mnie to jakies 220 PLN.
Jest roznica? :evil:

Pozdrawiam

 #18585  autor: Irek
 20 wrz 2005, 20:20
Tak masz racje wybieranie automatyczne trzeba wyłączać. Nawet przy granicy, będąc jeszcze w Polsce czasmi jest tak, że zamiast Plusa, Ery czy innej "tam sieci", pojawiają się inne sieci naszych sąsiadów!
Jeśli chodzi o roaming to ja proponują korzystanie z polskich kart prepaid podczas wyjazdów, czasmi jest to tańsze niż roaming w abonamentach. Lub też korzystanie z kart prepaid zagranicznych operatorów. Takie karty można nabyć w Polsce i poza granicami naszego kraju. Dokładny wykaz kart i operatorów znajdziecie na www.prepaidgsm.net.

"And one more thing..."

 #18649  autor: blom
 20 wrz 2005, 22:22
zagraniczne pre-paidy za granica tylko.....

 #18681  autor: xlord
 21 wrz 2005, 09:13
jesito pisze:...Jeśli chodzi o roaming to ja proponują korzystanie z polskich kart prepaid podczas wyjazdów, czasmi jest to tańsze niż roaming w abonamentach...
Jesli chodzi o wychodzace to z pewnoscia, ale wezmy jeszcze pod uwage rozmowy przychodzace za ktore w abo placisz kilkadziesiat groszy/min., a w pre zazwyczaj jest to 4 PLN. :roll:

Pozdrawiam