DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1165866  autor: Sinpelo
 10 lut 2024, 22:11
Mam nietypowa prośbę. Czy jest tu jakąś dobrą dusYczka z tmobile co sprawdziłaby mi czy numer który mnie interesuje należy do tmobile i czy jest wolny i czy można go uzyskać w ofercie prepaid?
 #1165879  autor: babciagienia1p
 11 lut 2024, 04:53
@Sinpelo
Na początek samemu można, wstępnie, sprawdzić status numeru na stronie
https://bip.uke.gov.pl/numeracja/dostawca-uslug
1) Jeśli wróci odpowiedź Operatorem numeru xxxxxxxxx jest T-MOBILE POLSKA S.A. (RPT: 4), będzie to oznaczać, że numer jest zarejestrowany w T-Mobile. Nie musi być aktywny, ale na pewno jest zarejestrowany na konkretny podmiot/osobę fizyczną.
Analogicznie w przypadku innego operatora.
2) Jeśli wróci odpowiedź Operatorem numeru xxxxxxxxx jest Podany numer nie został odnaleziony, wówczas można przypuszczać, że numer jest wolny u operatora, który ma przydzielony prefiks (pierwsze trzy cyfry numeru) lub u innego, w przypadku kiedy numer był przenoszony.
3) Jeśli numer nie był rejestrowany po "dla telefonii ruchomej 26.06.2015 r., a w zakresie telefonii stacjonarnej 2.10.2015 r.", wówczas może wrócić odpowiedź z pkt.2 lub wskazać nieprawidłowego operatora, choć nie zawsze, ponieważ wielu operatorów przekazało do bazy PLI CBD również dane sprzed dat granicznych.
 #1165891  autor: Remington
 11 lut 2024, 13:52
babciagienia1p pisze:
11 lut 2024, 04:53
1) Jeśli wróci odpowiedź Operatorem numeru xxxxxxxxx jest T-MOBILE POLSKA S.A. (RPT: 4), będzie to oznaczać, że numer jest zarejestrowany w T-Mobile. Nie musi być aktywny, ale na pewno jest zarejestrowany na konkretny podmiot/osobę fizyczną.
Analogicznie w przypadku innego operatora.

@Sinpelo
Ten komunikat potwierdzi, że numer jest w T-Mobile i co do tego będziesz mieć pewność, ale nie powie nic o jego zarejestrowaniu/przypisaniu (lub nie) do kogokolwiek. Baza PLI CBD takich informacji nie zawiera, więc strona UKE na to nie odpowie.