DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Wszystko, co dotyczy telefonii komórkowej - usługi, promocje, opinie, itp. Nie o telefonach komórkowych! (patrz niższe działy)
Regulamin forum: Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.
 #1162730  autor: jamto02
 05 sty 2024, 14:43
No to co mnie spotkało może niejeden nerwów zaoszczędzi... Przeniosłem nr do Orange. Ale u nich to trwa więc dają nr tymczasowy. Po kilku dniach dostają smsa o konieczności spłaty leasingu w banku w którym dopiero co otworzyłem konto. Pierwsza myśl, Ruska mafia. Dwa razy do mnie dzwonili, nie odebrałem. Na szczęście bank mam blisko więc pojechałem pełen strachu czy mnie w coś nie wrobiono (on line tego nie dało się załatwić). Okazało się, że jakiś zadłużony klient miał ten nr i Go porzucił i przypadł na mnie. Więc do mnie się dobijają. Nie mam żadnego leasingu tym bardziej że nie mam firmy a w banku jest zupełnie inny nr. Babka mi powiedziała, że nie to nie takie proste by Go dostać. Skończyło się na strachu
Przy okazji zapytam, możecie już wiecie. Kiedy zacznie się ochrona zastrzeżonego Peselu będzie to przeszkodą przy przeniesieniu nr?
 #1162735  autor: HappyBoy
 05 sty 2024, 15:59
PiotrG-dz pisze:
05 sty 2024, 15:22
W czerwcu :D
Czytanie ze zrozumienie... :roll:
jamto02 pisze:
05 sty 2024, 14:43
Kiedy zacznie się ochrona zastrzeżonego Peselu będzie to przeszkodą przy przeniesieniu nr?
Nie. Przed złożeniem wniosku o migrację będziesz musiał zawiesić tymczasowo blokadę PESEL i tyle. Można to zrobić przez www lub mObywatela.
Blokadę trzeba będzie również wyłączy przy wyrabianiu duplikatu karty SIM ;)

Jeśli bank się kontaktował to jakaś świeża sprawa.
 #1162739  autor: jamto02
 05 sty 2024, 16:32
Wiem, że można odblokowywać i ponownie blokować. Zastanawiałem się czy będzie to także dotyczyć czynności na przenoszonych numerach. Jak długo takie odblokowanie będzie musiało trwać? Jeśli dzień to ok ale jeśli np tydzień to trochę tydzień strachu....
 #1162740  autor: HappyBoy
 05 sty 2024, 16:37
Mam nadzieję, że tak. Z tygodniem to raczej przesada :D
Jak już to weryfikacja będzie w momencie składania wniosku o migrację, zakup abo czy duplikat SIM.
Odblokowanie na 30 min i automatyczna blokada powinna spokojnie wystarczyć.
 #1162744  autor: KC-KARLOS
 05 sty 2024, 18:15
jamto02: miałeś pecha i dostałeś używany wcześniej numer tymczasowy przez innego użytkownika.
Miałem to samo gdy ja miałem numer tymczasowy w procesie MNP do abo T-Mobile, który po jakimś czasie został przydzielony innej osobie, a ja dzięki temu miałem dostęp do konta w aplikacji obsługowej operatora, opisałem to w wątku o Mój T-Mobile > viewtopic.php?f=3&t=131672&start=80 (post nr. #1160887).

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1163167  autor: jamto02
 13 sty 2024, 11:11
Piszę z myślą o innych. Jest ciąg dalszy tych jaj. Zorientowałem się poprzez apkę, że ten nr dłużnika został mi przypisany na rok ! Myślałem, że sam zniknie po kilku dniach z racji nieudanego przeniesienia. Zacząłem też się zastanawiać czy aby dziwnym sposobem nie został odgórnie zarejestrowany na moje nazwisko. Nie znalazłem jednak tego w apce. Zgłosiłem to poprzez czat w Orange, o dziwo bez większych problemów. do 48 godzin mają Go wyłączyć a do 30-tu usunąć. Zastanawiam się też , czy nie dzwonić do firmy windykacyjnej z informacją o zaistniałej sytuacji....